×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ماكو اعلام كرد:

بازگشت ٣٨١ واحد صنعتی کوچک و متوسط به مدار تولید در کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر به استان آذربايجان غربي، از شهرك‌هاي صنعتي شوط و ماكو بازديد كرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر به استان آذربايجان غربي، از شهرك‌هاي صنعتي شوط و ماكو بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحي‌نيا روز چهارشنبه در جريان سفر به استان آذربايجان غربي، با حضور در شهرك صنعتي شوط، از آخرين وضعيت استقرار واحدهاي صنعتي و اراضي فاز توسعه يك هزار هكتاري آن بازديد و از نزديك در جريان مسائل و مشكلات فني و زيرساختي آن قرار گرفت.

در شهرك صنعتي شوط با مساحتي بالغ بر 52 هکتار، 21 قرارداد واگذاري زمين به ارزش ٩٨ میلیارد ریال با سرمايه‌گذاران منعقد شده و با بهره‌برداری از آن‌ها برای حدود ٧٠ نفر فرصت شغلی فراهم می‌شود.

در اين شهرک صنعتی كه از امکانات زیربنایی لازم، از جمله برق، آب، گاز، تلفن و راه دسترسی برخوردار است، تا کنون ۶ واحد توليدي در بخش‌های شیمیایی، کانی غیرفلزی و فلزی به بهره‌برداری رسیده است.

براي توسعه شهرك صنعتي شوط یک‌ هزار هکتار زمین مناسب در اطراف آن مكان يابي شده كه اميد است با مساعدت سازمان‌های مرتبط و منطقه آزاد تجاري صنعتي ماکو به‌زودي مشكلات آن مرتفع و براي واگذاري به سرمايه‌گذاران در اختيار شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان غربي قرار گيرد.

شهرک صنعتی شوط به لحاظ قرار گرفتن در نزدیکی جاده ترانزیتی ایران ـ اروپا و داخل محدوده منطقه آزاد تجاري صنعتي ماکو موقعیت ممتازی را برای سرمایه‌گذاران داخلي و خارجی فراهم کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با حضور در شهرك صنعتي شماره يك ماكو، از وضعيت عمومي و امكانات زيربنايي اين شهرك و همچنين يك واحد صنعتي تجهيزات دندان پزشكي نيز بازديد كرد.

واحد صنعتي "بتا دنت ماكو" که در ساخت دندان مصنوعی و قطعات اولیه فعالیت دارد، سالانه ٣۵٠ هزار دست دندان مصنوعی را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌کند.

این واحد تولیدی سالانه ٣۵ تن آکریل، ١۵ تن موم و ٢٠ تن مواد قالب گیری را نیز تولید می‌کند.

ارزآوری این واحد صنعتي حدود ١۵٠ هزار دلار در سال است و محصولات تولیدی آن به کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، ارمنستان، افغانستان، پاکستان و عراق و تمام کشورهای همسایه صادر می‌شود.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع با ٢ هزار مترمربع زیربنا موفق شده است با سرمایه‌گذاری ۴٢ میلیارد تومان، برای ۶٠ نفر به‌صورت مستقیم اشتغالزایی کند.

بازگشت ٣٨١ واحد صنعتی کوچک و متوسط به مدار تولید در کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی ماکو در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بازگرداندن یک ‌هزار و ۵٠٠ واحد صنعتی کوچک و متوسط به عرصه تولید از برنامه‌های اين سازمان طی سال جاری است که تا کنون ٣٨١ واحد از این تعداد به عرصه تولید بازگشته‌ است.

محسن صالحي‌نیا با بيان اين‌كه بقیه واحدهای راکد نیز به‌تدریج وارد چرخه تولید خواهند شد، افزود: با راه‌اندازی این تعداد واحد تولیدی، زمینه اشتغال برای ١٠ هزار نفر فراهم شده است.

وی با اشاره به این‌که اعتبار خاصی برای این واحدها درنظر گرفته نشده است، اضافه كرد: با توجه به این‌که مشکل واحدها در رکود متفاوت و بیشتر مسائل تأمین نقدینگی، بازاریابی، خدماتی و ارزیابی ملکی است، این مشکل‌ها با مساعدت و همکاری طرفین حل و فصل می‌شود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: ۴۵ هزار واحد تولیدی در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر است.

صالحي‌نیا با اشاره به این‌که ٩٠ واحد راکد طی سال گذشته در آذربایجان ‌غربی به عرصه تولید بازگشت، تأکید کرد: برگرداندن ٩٠ واحد تولیدی در سال جاری از اهم برنامه‌های شرکت شهرك‌هاي صنعتي آذربایجان ‌غربی است.

وی با اشاره به وضعیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان ‌غربی گفت: ٢۶ شهرک و ناحیه صنعتی در این استان فعال بوده که سه درصد از آمار کشوری را به خود اختصاص داده است.

۸۴ هزار واحد صنعتی در کشور فعالیت می‌کنند و ۹۳ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند.

تاريخ: 1399/05/01  | ساعت: ١٦:٠٠ | شناسه: ١١٠٠٨ | تعداد نمايش: 169


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 347545

  • بازديدکنندگان امروز : 7713

  • کل بازديدکنندگان : 8872881


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد