×
SME نیوز

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران « SME نیوز »


 


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار تهران در بازديد از واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك هاي صنعتي نصير شهر، كاظم آباد و پرند:

توقع حمايت از كالاي ايراني بايد با رفع موانع توليدكنندگان همراه باشد

استاندار تهران در جمع توليدكنندگان و صاحبان صنايع رباط كريم گفت:به ازاي هر روز كه در ارائه يك مجوز تأخير مي كنيم، قيمت تمام شده بالا مي رود وكالاي خارجي به فروش مي رسد.امروز كه وظيفه خود مي دانيم ازتوليد داخلي حمايت كنيم بايد كارتوليدكنندگان را در زمان خود به انجام برسانيم.

 به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي تهران،استاندار تهران با هدف رسيدگي به وضعيت اقتصادي رباط كريم در سالي كه به نام حمايت از كالاي ايراني نامگذاري شده است به اين شهرستان سفر كرد.

محمدحسين مقيمي در اين سفر با همراهي امامي امين معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري ، شاهپور قنبري مديرعامل و رئيس هيات مديره شركت شهرك هاي صنعتي تهران و  مديران و مسئولان اقتصادي استان و شهرستان رباط كريم از واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك هاي صنعتي نصير شهر، كاظم آباد و پرند بازديد كرد.

استاندار تهران در ادامه در نشست صميمي با صاحبان صنايع،نماينده شركت هاي توليدي، كشاورزي و كارآفرينان رباط كريم حضور يافت.

در ابتداي اين نشست جمعي از مديران و نمايندگان واحدهاي توليدي شهرك هاي صنعتي رباط كريم به بيان مشكلات، درد و دل ها و  درخواست در بخش هاي ؛ تأمين تسهيلات، رفع مشكلات ماليات بر ارزش افزوده و وام هاي سرمايه در گردش و مسائل مربوط به بيمه پرداختند. 

  استاندار تهران در ادامه در پاسخ به يكي از موضوعات مطرح شده از سوي توليدكنندگان مبني بر اينكه اختيارات روساي ادارات در شهرستان ها كم است گفت: فرماندار نماينده عالي دولت و مسئول پيگيري سياست هاي دولت درشهرستان است و روساي ادارات نماينده وزارتخانه ها هستند و با اختيارلازم بايد مستقيم و يا غير مستقيم كار  توليد كنندگان را پيگيري كنند.

  پيگيري امور توليدكنندگان تكليف مديران است 

 وي با تأكيد براينكه توليد كننده بايد در واحد اقتصادي وقت خود را براي حل مسائل فني، خريد ،بازاريابي و فروش بگذارد تصريح كرد:اينكه فكر كنيم مسئوليت توليدكننده اين است كه در اتاق مديران براي گرفتن مجوز زمان صرف كند، اشتباه است. 

مقيمي ادامه داد:تكليف ما است كه در بخش اقتصادي امور واحدهاي توليدي راپيگيري كنيم،روساي ادارات در شهرستان ها اختيار دارند  يا مسئله را درشهرستان خود حل كنند و يا به مديران كل در تهران محول كنند.

  وي با بيان اينكه با موضوعات نمي توان با تعارف برخورد كرد افزود: بايد بدانيم رئيس يك اداره در شهرستان حكم گرفته تا مشكلات ارباب رجوع  را حل كند. 

  مدير واحد توليدي نبايد زمان خود را صرف بروكراسي اداري كند

  استاندار تهران عنوان كرد:براي شكل دادن به توليد و فعال كردن كارخانه ها لازم است بخش خصوصي فعال باشد و ما به عنوان دولت مسئول حل مشكلات شما توليدكنندگان باشيم.

 مقيمي افزود:وقتي مي گوييم از كالاي ايراني حمايت شود يعني اينكه اگر كالايي با كيفيت بالاتر و قيمت ارزانتر باشد خريدار به آن رو مي آورد بايد كيفيت كالا را افزايش داده و قيمت تمام شده را در توليد كاهش دهيم تا خريدار جذب شود. 

استاندار تهران با اشاره به اينكه مديرتوليدي نبايد زمان خود راصرف بروكراسي كند تا بتواند به مسائل واحد توليدي خود برسد گفت:اگر از روش هاي مختلف توليد را تحت فشار قرار دهيم در قيمت تمام شده خود را نشان مي دهد و با افزايش قيمت تمام شده قيمتكالا بالا رفته و خريدار نخواهد داشت. 

  استاندار تهران با تأكيد براينكه حمايت از كالاي ايراني يعني انجام كار به موقع توليدكننده و در مقابل ،توليد با كيفيت بالا افزود:اگر زيرساخت ها به يك واحدتوليدي نرسيده بايد مدير بخش مربوطه پاسخگو باشد،توقع حمايت از كالاي ايراني باهمكاري توليدكنندگان بايد به همراه تأمين نياز واحدهاي توليدي و رفع موانع آنها باشد.

   وي ادامه داد:هرچه زمان را در انجام كار مردم معطل كنيم به همان اندازه درحمايت از كالاي ايراني تعلل كرديم و كار توليد كننده از طريق پنجره واحد حمايت از سرمايه گذار باهدف پرهيز از بروكراسي بايدانجام شود.

تأمين ارز ٤٢٠٠ توماني براي توليدكنندگان

استاندار تهران  با بيان اينكه ٣٥محل مصرف ارز مشخص شده است گفت:  براي بخش توليد؛ ارز ٤٢٠٠ توماني هرميزان نياز باشد با طي مراحلي تأمين مي شود .تنها ارزي كه پرداخت نمي شود براي كالاي استوك و قاچاق است كه برخورد با آن به طور جدي پيگيري مي شود.

استاندار تهران به گشايش اعتبار ٧ ميليارد و ٣٠٠ ميليون دلاري كه از سوي بانك مركزي اعلام شده است اشاره كرد و افزود:در مورد زيرساخت هاي گاز،آب و برق شهرك هاي صنعتي رباط كريم نيز اقداماتي مصوب شده است.

استاندار تهران با بيان اينكه بايد همه امور در چارچوب قوانين ومقررات پيش برود تصريح كرد:توليدكنندگان بهترين سرمايه هستند و با پذيرش سختي ها وتلاش و راه اندازي كارگاه وكارخانه به مردم و نظام كمك مي كنند ما هم وظيفه داريم درچارچوب قانون همه مواردي كه دنبال مي كنيد حل كنيم.توقع نظام از توليدكنندگان زياد است و اميد اين است كه صنعتگران اقتصاد كشور رامتحول كنند.

 


١٨:٠١ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٤١٩    /    تعداد نمایش : ١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 85055

  • بازديدکنندگان امروز : 570

  • کل بازديدکنندگان : 2999564


shoaresale1397.png

تماس با ما

آدرس: تهران ـ خیابان ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خیابان شهید خدامی خیابان نیروی انتظامی ـ پلاک 10

پست الكترونيك: pr@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق سایت برای " سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران" محفوظ است.