×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در بازديد از شهرك‌هاي صنعتي استان تهران عنوان كرد:

برای تکمیل زنجیره توليد، صنایع بزرگ را به تأمین نیاز از صنایع کوچک متصل مي‌کنیم‌

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلات کنونی تولید در كشور گفت: واحدهای کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌های صنعتی نقش مهمی در تکمیل زنجیره تولید ایفا می‌کنند كه تلاش داریم برای تکمیل این زنجیره، صنایع بزرگ را به تأمین نیاز از صنایع کوچک متصل و ترغیب کنیم‌.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحی‌نیا صبح امروز طي بازديد از شهرک‌های صنعتی پایتخت، خوارزمی و عباس آباد در استان تهران اظهار کرد: صنایع کوچک با وجود شرایط کنونی توانسته‌اند ظرفیت تولید خود را در انواع محصولات مختلف غذایی، صنعتی و قطعات خودرو حفظ کنند و علاوه بر تأمین بازار داخل به صادرات بپردازند.

وي افزود: شرایط تحریم باعث شد تا صاحبان صنایع کوچک و متوسط بتوانند توانمندی‌های خود را توسعه دهند؛ هرچند اکنون مشکلاتی در تأمین مواد اولیه و مبادلات مالی وجود دارد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه كرد: روش‌هایی پیش‌بینی شده که در دو ماه گذشته تأمین مواد اولیه نسبت به قبل آسان‌تر شده است.

صالحی‌نیا تصريح كرد: سیاست‌های محوری دولت برای تأمین مواد اولیه و سرمایه در گردش مناسب با توجه به قیمت‌های متورم شده برای جریان داشتن فعالیت‌های تولیدی در صنایع کوچک و متوسط است.

وی با اشاره به همکاری بیشتر شرکت‌های خدماتی برای نگهداری زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی تأکید کرد: باید زیرساخت‌هاي انتقالی مانند آب، برق و گاز که نیاز به نوسازی دارند، با اتخاذ تدابیر مناسب و همکاری صنعتگران با مدیران شهرک‌های صنعتی شناسایی و نوسازی شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نیاز برخی از صنعتگران برای دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی يادآور شد: تبصره ۱۸ قانون بودجه سال 1397 بین رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر صنعت، معدن و تجارت امضاء شد که منابع مالی آن در قالب تسهیلات به شرط ورود در چرخه و زنجیره تولید اختصاص یابد.

صالحي‌نيا ادامه داد: بالا بردن میزان اشتغال و بهره‌وری از اهداف اصلی این تبصره است.

وي با اشاره به بازدید از يك واحد صنعتی که ۷۰ درصد از تولیداتش را صادر می‌کند، تأکید کرد: باید برای توسعه فعالیت‌های صنایع کوچک و متوسط بیشتر از گذشته با صنعتگران همراهی کنیم.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با اشاره به مشکل صنعتگران در تأمین ارز مورد نیاز گفت: وظیفه ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت اين است که عمده میزان ارز مورد نیاز صنعتگران در سامانه نیما را بدون بروکراسی اداری تأمین کنیم.

صالحي‌نيا افزود: واحدهای تولیدی قطعات و ابزار که مستقیم با تولید در ارتباط هستند، در اولویت تأمین ارز قرار دارند.

گفتنی است، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرک صنعتی پایتخت از واحدهاي تولیدی "شيرین نوین" (تولید کننده محصولات غذایی)، "سهند رادیاتور" (تولید کننده رادیاتورهای خودرو) و "بازن فراز اندیش" (تولید کننده محصولات پلاستیکی) بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات صنعتگران قرار گرفت.

صالحي‌نيا همچنین در ادامه سفر یک روزه خود به شهرک‌های صنعتی جنوب شرق استان تهران، از واحدهاي صنعتی "ستاک" (تولید کننده محصولات غذایی) و "صنعتکده فولاد صدر" (تولید کننده قطعات خودرو) در شهرك صنعتي خوارزمي بازدید کرد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران همچنین از شهرک صنعتی عباس آباد نیز بازدید کرد و با حضور در واحدهاي صنعتی "فنآوران پرتو" (تولید کننده چراغ و آینه خودرو) و "گروه صنعتی تهران شرق" (تولید کننده لوله و ورق‌های فولادی) از نزديك در جريان فعاليت‌ها و مسائل و مشکلات واحدهاي تولیدي قرار گرفت.

تاريخ: 1397/09/24  | ساعت: ٠٩:٤٢ | شناسه: ٣٢١٨ | تعداد نمايش: 758


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 20

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 4986

  • بازديدکنندگان امروز : 1905

  • کل بازديدکنندگان : 6262386


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد