×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیر تأمین منابع مالی و سرمایه‌گذاری سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران:

استفاده از طرح‌هاي تيپ صنعتي رايگان است/ هيچ وجهي براي استفاده از آن‌ها نبايد پرداخت شود

طرح‌هاي توجيهي در حوزه‌هاي مختلف صنعت به‌صورت كاملاً رايگان در اختيار عموم مردم در وب سايت سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران قرار دارد و هيچ وجهي براي استفاده از آن‌ها نبايد پرداخت شود و حتماً بايد به‌روزرساني مناسب توسط كارآفرين در آن به‌عمل آيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، برخي افراد طرح‌هاي توجيهي بارگذاري شده در وب سايت سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي را با كمي تغيير و ويرايش در بازار به فروش مي‌رسانند.

در همين ارتباط، فرشاد کهیاری ـ مدیر تأمین منابع مالی و سرمایه‌گذاری سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ـ در يادداشتي به بررسي اين موضوع پرداخته است:

يكي از خدمات حمايتي انجام شده توسط سازمان، مبحث طرح‌هاي توجيهي در حوزه‌هاي مختلف صنعت براي بهره‌مندي متقاضيان سرمايه‌گذاري در اين بخش مي‌باشد. اطلاعات ارائه شده براي افراد کارآفرین و کسانی که به فکر راه‌اندازي یا توسعه کسب و کار خود می‌باشند، مي‌تواند مفید و کاربردي واقع شود؛ اطلاعات اوليه‌اي که هر کارآفرین و شخصی که به فکر راه‌اندازي کسب و کار مستقل است، باید بداند و با آن‌ها آشنا باشد.

طرح توجیهی معادل واژه انگلیسیFeasibility Study  با محوريت بررسی امکان پذیری احداث یک واحد صنعتی و یا توسعه آن، نیاز اولیه یک کارآفرین است، كه چه براي یک کسب و کار کوچک، چه احداث یک مجتمع عظیم صنعتی و تولیدي و عبارت است از گزارشی که توجیه پذیري یک طرح را از جنبه‌هاي مختلف بازار، فنی، مالی و اقتصادي مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد.

طرح توجیهی، شامل نماي کلی پروژه یا فعالیت اقتصادي و کسب و کاري است که قصد راه‌اندازي آن وجود دارد. پیش از شروع هر فعالیتی، درنظر گرفتن عوامل و شرایط موجود و بررسی آن‌ها در موفقیت و پيشبرد کسب و کار نقش اساسی ایفا می‌کند. طرح توجیهی زوایاي مختلف سرمایه‌گذاري از قبیل حدود میزان سرمایه‌گذاري، وضعیت بازار و وضعیت موجود یک طرح را براي سرمایه‌گذار روشن می‌کند تا سرمایه‌گذار بتواند تصمیم‌گیري راحت و درستی از مسیر انتخابی‌اش داشته باشد.

خروجی نهایی مطالعات طرح توجیهی، ارائه یک مدل تصمیم‌گیری به ذینفعان است که نشان دهنده دورنمایی از وضعیت تولید محصول مورد نظر در آینده می‌باشد. با استفاده از این مطالعات، نقاط قوت و ضعف ایده سرمایه‌گذاری شناسایی شده و می‌توان راهکارهایی براي مقابله با تهدید‌های موجود در بازار اتخاذ نمود.

از آن‌جا كه مطالعات امکان سنجی را می‌توان نقطه عطف فرآیند تصمیم‌گیری در اجرای پروژه یا انجام سرمایه‌گذاری دانست، اميد است مطالعات فوق بتواند راهنماي مناسبي براي متقاضيان كارآفرين در حوزه صنعت لحاظ شود.

شايان ذكر است، اين طرح‌ها كاملاً به‌صورت رايگان در اختيار عموم در وب سايت سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران بخش خدمات الكترونيكي و طرح‌هاي تيپ صنعتي قرار دارد و هيچ وجهي براي استفاده از آن‌ها نمي‌بايست پرداخت شود و حتماً مي‌بايست به‌روز رساني مناسب توسط كارآفرين در آن به‌عمل آيد.

تاريخ: 1397/10/05  | ساعت: ١٠:١٥ | شناسه: ٣٥١١ | تعداد نمايش: 511


آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 2573

  • بازديدکنندگان امروز : 11472

  • کل بازديدکنندگان : 5706952


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد