×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مشهد تأكيد كرد:

توجه ويژه به مديريت صحيح استفاده از منابع آب در شهرك هاي صنعتي كشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با مطالعات و آماده سازی انجام شده برای تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر، پیشرفت آن مطابق با استانداردها و پیشرفته ترین تجهیزات در حالت توسعه استاندارد سازی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی ايزيپو، محسن صالحی نیا در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر مشهد اظهار کرد: یکی از اولویت های اصلی سازمان صنايع كوچك و شهرک‌هاي صنعتی ايران، توجه ویژه به مدیریت صحیح استفاده از منابع آب و جلوگیری از هدررفت آن است که طي ابلاغي به تمامي استان ها تأكيد شده است.

وی با اشاره به شرایط اقليمي و کمبود آب در كشور افزود: از جمله خدمات اين سازمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور، احداث زيربناهاي موردنياز، به ویژه ساخت تصفیه خانه فاضلاب است كه جزء اولویت های اصلی شرکت های تابعه استانی قرار دارد. همچنين دولت به صورت مستمر پیگیر تأمین زیرساخت هاي اصلي برای واحدهای صنعتی است تا صنعتگران بدون كمترين مشكلي به توليد و اشتغالزايي بپردازند.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران ادامه داد: در حال حاضر ۷۳ درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تحت پوشش تصفیه خانه فاضلاب است و ظرفیت روزانه ۱۷۰ هزار مترمکعب تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم شده است.

صالحي نيا تأکید کرد: باید زمینه‌های استفاده حداکثری از ظرفیت تصفیه خانه ها برای واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم شود تا واحدهای آلاینده بدون كمترين آسيب به محیط زیست، به تولید بپردازند.

در ادامه این بازدید، مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های اصلی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان، مسأله محیط زیست است كه تمام تلاش خود را برای حفظ و ارتقاء آن انجام خواهیم داد.

مسعود مهدی زاده مقدم افزود: اجرای پروژه ارتقاء و توسعه تصفیه خانه هاي فاضلاب با اعتبار بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال از سال 1396 آغاز شده و در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی نزدیک به 50 درصدی است.

وي اضافه کرد: این تصفیه خانه در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار احداث شده و فرآیند تصفیه آن به روش تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی است و تمامی فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر به این تصفیه خانه وارد می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی اظهار کرد: شهرک‌های صنعتی استان با برخورداری از ۸ تصفیه خانه صنعتی، ۱۴ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه روز تصفیه و زمينه ارتقاء محيط زيست در بخش صنعت و توليد را فراهم مي كنند.

گفتني است، شهرک صنعتی چرمشهر واقع در کیلومتر ۳۵ آزادراه مشهد ـ سرخس با مساحتی بالغ بر ۱۵۳ هکتار و ۶۳ واحد درحال بهره برداری، با سرمایه‌ای بالغ بر ۹۶۶ هزار میلیارد ریال، زمینه اشتغال ۲ هزار و ۴۴ نفر را فراهم کرده است.

تاريخ: 1397/10/12  | ساعت: ١٤:٥٣ | شناسه: ٣٦٨٥ | تعداد نمايش: 428


آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 9650

  • بازديدکنندگان امروز : 11500

  • کل بازديدکنندگان : 5706980


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد