×
SME نیوز

پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران « SME نیوز »


 


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران:

نوسازی و بازسازی صنایع کوچک در دستور کار قرار دارد

 

مشاور پژوهشی و رسانه ای  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید برحمای از صادرات صنایع کوچک گفت:  در راستای حمایت از تولید داخلی، نوسازی و بازسازی صنایع کوچک در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، سید افشین گنج بخش در نشست با خبرگزاری ها و نمایندگان سایت های خبری استان گلستان گرگان اظهار داشت:  در تولید کالای ایرانی در برخی از حوزه ها با ضعف هایی مواجه هستیم که نوسازی و بازسازی صنایع می تواند چالش های موجود را جبران کند.

مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: تولیدات پوشاک، کفش و صنایع لبنی در کشور در شرایط مطلوب و قابل رقابت قرار دارد.

وی متذکر شد: خرید کالای ایرانی به تولید کمک کرده و بازار تولید را رونق بخشیده است، همچنین اعتماد به نفس تولید کننده و تولیدات را افزایش داده است.

وی بیان کرد: افزایش تولید در کنار رونق بازار باعث می شود، چرخ صنعت به حرکت درامده و وضعیت اقتصادی و معیشت مردم بهبود یابد.

گنج بخش یادآور شد: در حال حاضر خوشه فرش و گلیم فعال شده و اگر تبلیغات مناسبی در این حوزه نداشته باشیم کالای وارداتی جای آن را می گیرد.

وی تاکید بر این که بحث صادرات نباید مورد بی توجهی قرار گیرد، اضافه کرد: گلستان یکی از استان هایی است که تولیدات صنایع کوچک آن جنبه صادراتی دارد و از این حیث یکی از استان های مهم و استراتژیک است.

وی با یادآوری این که تامین مالی واحدهای صنعتی و تولیدی یکی از دغدغه هاست، تصریح کرد: سازمان صنایع کوچک در قالب طرح اشتغال فراگیر و روستایی و ... تسهیلات ویژه ای را برای نواحی صنعتی روستایی در نظر گرفته است.

وی از تامین مالی واحدهای صنعتی و تولیدی به عنوان یک نوع حمایت از تولید کالای ایرانی نام برد و خاطرنشان کرد: گلستان با توجه به بضاعتی که داشت در تولید کالای ایرانی در صنایع کوچک از استان های پیشگام و موفق بوده است.

مشاور پژوهشی و رسانه ای معاون وزیر و مدیرعاملس ازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: رسانه ها باید در  معرفی کالای ایرانی پیشگام باشند و اگر تولید کننده ایرانی بتواند بازار داشته باشد می تواند کار را توسعه و  چرخه صنعت را به حرکت در آورده و در نتیجه چرخه زندگی مردم به حرکت در می آید.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان نیز گفت: 73 درصد واحدهای تولیدی در این استان در مجموعه شهرک ها و نواحی صنعتی  مستقر هستند.

خلیل زاده اظهار داشت: 91 درصد صنایع استان را صنایع کوچک و 6 درصد صنایع استان نیز صنایع متوسط است که شرکت شهرک های صنعتی خدمات را به این واحدهای تولیدی ارایه می دهد.

وی افزود: در سالجاری توسعه شهرک های صنعتی در دستور کار قرار دارد و به این منظور مجوز توسعه 100 هکتاری اخذ و ناحیه صنعتی مبلمان عطاآباد  و دو ناحیه صنعتی در گالیکش و کلاله در حوزه توسعه شهرک ها در سدتور کار قرار این شرکت است.

 


٠٧:٢٨ - جمعه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٣٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1868

  • بازديدکنندگان امروز : 7044

  • کل بازديدکنندگان : 1914254


shoaresale1397.png

تماس با ما

آدرس: تهران ـ خیابان ولی عصر - بالاتر از میدان ونک - خیابان شهید خدامی خیابان نیروی انتظامی ـ پلاک 10

پست الكترونيك: pr@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق سایت برای " سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران" محفوظ است.