چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان تاکید کرد:

ضرورت پیشگامی شهرکهای صنعتی درایجاد فضای سبز، حفظ محیط زیست و توسعه پایدار

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، مشکلات زیست محیطی و ریزگردها را یکی از مهمترین چالش های امروز کشور عنوان کرد و گفت: شهرکهای صنعتی باید همانند گذشته که در اغلب موارد صنعتی و تکنولوژیکی در کشور پیشرو و تاثیر گذار بوده، در ارتقای فرهنگ حفظ محیط زیست و توسعه پایدار کشور نیز پیشگام باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، محمد جواد بگی با بیان اهمیت و ضرورت توجه به محیط زیست و ایجاد و توسعه فضای سبز، به ویژه در شهرکهای صنعتی افزود: درسالهای گذشته ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی مهمترین دغدغه مدیران کشور و فعالان اقتصادی درهمه سطوح بوده است، اما امروزه محیط زیست و مشکلات ناشی از ریزگردها به چالش اصلی کشور و دغدغه دولتمردان و مردم تبدیل شده است که باید با توجه ویژه به حفظ محیط زیست و توسعه پوشش های گیاهی کشور به مقابله با این چالش ها بپردازیم.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه به گفته کارشناسان، هر هکتار جنگل در سال بالغ بر 68 تن گرد و غبار را به خود جذب خواهد کرد، تصریح کرد: بنابراین توسعه پوشش های گیاهی کشور تا بخش زیادی می تواند مشکلات ناشی از ریزگردها را به ویژه در استانهای جنوبی، غربی و حتی مرکزی کشور مرتفع نماید.

وی حفظ و حراست از درختان و محیط زیست را بخشی از فرهنگ ایرانی و اسلامی کشور عنوان کرد و افزود: متاسفانه در سده های اخیر این فرهنگ غنی فراموش شده و امروزه نیازمند احیاء مجدد این فرهنگ در کشور هستیم.

محمد جواد بگی شهرکهای صنعتی کشور را در بسیاری از موارد صنعتی و تکنولوژیکی، پیشرو در کشور عنوان کرد و افزود: ضروری است که شهرکهای صنعتی کشور در زمینه حفظ محیط زیست هم همانند گذشته پیشرو باشند و از آنجا که هر شهرک صنعتی از یک زیست بوم برخوردار است، زیست بوم های حاشیه شهرکهای صنعتی باید بصورت کاملا اجرایی و عملیاتی، تقویت و بهبود یابد.

مدیر عامل شرکت شهركهای صنعتی استان اصفهان به اقدامات ویژه این شرکت جهت توسعه فضای سبز شهرکهای صنعتی استان علیرغم وجود بحران خشکسالی و کم آبی در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلات جدی کم آبی در استان، کاشت درختان مقاوم در برابر کم آبی، استفاده از آبیاری مدرن و ایجاد تصفیه خانه های فاضلاب و استفاده از پسآب ها، سه اقدام اساسی این سازمان برای توسعه فضای سبز شهرکهای صنعتي بوده است.

وی گسترش تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی را از مهمترین سیاست های این شرکت جهت مقابله با بحران کم آبی استان عنوان کرد و افزود: تجربه موفق اجرای تصفیه خانه های فاضلاب شهری و پسآب صنعتی در شهرکهای صنعتی استان می تواند بعنوان یک الگوی موفق در همه شهرکهای صنعتی کشور تبدیل گردد.

 محمد جواد بگی، توسعه پایدار و توجه به حفظ محیط زیست را از ضروریات امروز اقتصاد کشور دانست و تاکید کرد: امروزه با توجه به حجم بالای چالش های زیست محیطی در کشور، ناگزیر به توجه ویژه به بحث های زیست محیطی و توسعه پایدار به ویژه در بخش های صنعتی و شهرکهای صنعتی کشور هستیم و عملا توسعه صنعتی بدون توجه به الزامات زیست محیطی نه تنها هیچ کمکی به اقتصاد کشور نخواهد کرد بلکه عملا یک عامل ضد توسعه ای و چالش بر انگیز قلمداد خواهد شد.
 


١٣:٤٨ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٥٢٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: