×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با استاندار فارس عنوان شد:

فعال سازی صنایع راکد و نیمه فعال شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مشاركت در احداث شهرک صنعتي دارویی بيضاء/ ایجاد 7 شهرک صنعتی جدید در مناطق تقاضا محور استان فارس

در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با استاندار فارس بر فعال سازی صنایع راکد و نیمه فعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مشاركت طرفين در احداث شهرک صنعتي دارویی استان فارس تأکید شد.

در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با استاندار فارس بر فعال سازی صنایع راکد و نیمه فعال مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مشاركت طرفين در احداث شهرک صنعتي دارویی استان فارس تأکید شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنج شنبه در ديدار با استاندار فارس در شيراز از ایجاد هفت شهرک صنعتی جدید در استان فارس خبر داد.

علي رسوليان اظهار داشت: اولویت ایجاد این شهرک‌های صنعتی، مناطق تقاضا محور، به‌ویژه در مرکز استان و نزدیک به شیراز است تا بتوانیم نیازهای سرمایه گذاران را تأمین کنیم.

وي با بیان این‌که توسعه زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فارس در اولویت برنامه‌هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران قرار دارد، افزود: در استان فارس در حال حاضر ۶۳ شهرک و ناحیه صنعتی فعال وجود دارد که توسعه و تکمیل زیرساخت‌های این مناطق بر مبنای اولویت سنجی در برنامه قرار گرفته است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، رفع مشکلات زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی درحال بهره برداري و ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید را نیازمند تأمين منابع مالی دانست و اضافه كرد: در این زمینه اختصاص منابع عمرانی استانی ضروری است تا توسعه زیرساخت‌ها شتاب گیرد.

رسوليان در ادامه از سلسله برنامه‌هاي این سازمان برای فعال سازی واحدهای صنعتي راکد و نيمه فعال خبر داد و گفت: طرح ویژه فعال سازی ظرفیت تولید در واحدهای صنعتی نیز با حمایت این سازمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فارس انجام می‌شود.

وي در پايان با توجه به موقعيت جغرافيايي و ويژگي‌هاي ممتاز شهرک صنعتی دارویی بيضاء در استان فارس، بر راه اندازی و بهره برداري آن در سريع ترين زمان ممكن تأكيد كرد.

فعال سازی صنایع راکد شهرک‌های صنعتی منجر به جهش اشتغال می‌شود
استاندار فارس نيز در اين ديدار، فعال شدن ظرفیت‌های خالی و نیمه فعال شهرک‌های صنعتی را یکی از راهکارهای مهم در امر جهش اشتغال دانست و گفت: در این راستا اقدامات مهمی درحال انجام است.

محمد هادی ایمانیه بر مساعدت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای توسعه شهرک‌های صنعتي استان فارس تأکید کرد و افزود: واگذاری زمین بدون سازه در شهرک‌های صنعتی فارس ممنوع اعلام شود تا با تعیین تکلیف راه اندازی کارخانه‌ها، هرگونه خرید و فروش بعد از پروانه بهره برداری صورت گیرد.

وي با اشاره به این‌که ایجاد شهرک صنعتي دارویی می‌تواند دستاورد بزرگی برای استان فارس و کشور باشد، اضافه کرد: یکی از ضعف‌های استان فارس و کشور، صنایع تولید دارو است که امیدواریم با احداث شهرک دارویی گام مهمی در راستای رفع این کمبود برداشته شود.

طرح توسعه شهرك‌هاي صنعتي، کمک در رفع مشکلات زیرساختی شهرک‌های صنعتی، از جمله تأمین آب با استفاده از پساب شهري و تأمین برق از طریق نیروگاه‌های خورشیدی و تقسیط بلند مدت جرائم برخی از واحدهاي توليدي مستقر در شهرک‌هاي صنعتی استان فارس، از جمله موضوعاتي بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تاريخ: 1401/02/22  | ساعت: ٢١:٠٠ | شناسه: ١٧٤٩٨ | تعداد نمايش: 184


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1084139

  • بازديدکنندگان امروز : 4752

  • کل بازديدکنندگان : 17300481


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد