×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

ایجاد صندوق حمایت از ساخت داخل/ راه‌اندازی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالاهای ساخت داخل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

حسین مدرس خیابانی تقویت و تعمیق ساخت داخل را یکی از راهبردهای اصلی این وزارتخانه دانست و گفت: با توجه به این اولویت، "داخلی ‌سازی" ملاک اعطای تسهیلات به صنعتگران خواهد شد؛ ضمن این‌که صندوق حمایت از ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد می‌شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، تقویت و تعمیق ساخت داخل را یکی از راهبردهای اصلی این وزارتخانه دانست و گفت: با توجه به این اولویت، "داخلی ‌سازی" ملاک اعطای تسهیلات به صنعتگران خواهد شد؛ ضمن این‌که صندوق حمایت از ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد می‌شود.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، حسین مدرس خیابانی روز سه‌شنبه با بیان این مطلب در نشست پیگیری نهضت داخلی‌ سازی با تشریح راهبردهای چهارگانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه "جهش تولید"، "تعمیق و تقویت ساخت داخلی"، "توسعه صادرات و کنترل واردات" و "مدیریت و تنظیم بازار" افزود: رویکرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید، توجه حداکثری به توان سازندگان داخلی و عمق ‌بخشی به ساخت داخلی قطعات است، به‌نحوی که هر قطعه‌ای که قابلیت تولید در داخل بنگاه‌های تولیدی ایران را داشته باشد، اجازه واردات نخواهد داشت.
 
وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت مجموعه‌ای از حمایت‌ها را برای تقویت و تعمیق ساخت داخلی قطعات درنظر گرفته است که بر اساس آن، علاوه بر راه‌اندازی میزهای داخلی ‌سازی در صنایع مختلف، تلاش شده تا بانک اطلاعاتی از سازندگان داخلی قطعات ایجاد شده تا بتوان فهرست تولید کنندگان داخلی را برای همکاری با متقاضیان در صنایع مختلف، تبادل کرد.
 
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در عین حال، صندوق حمایت از ساخت داخل نیز به‌زودی در وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد می‌شود که بر مبنای آن، هرگونه تسهیلاتی که قرار است در قالب حمایت از صنایع به بخش‌های مختلف صنعتی ارائه شود، منوط به داخلی ‌سازی است.
 
مدرس خیابانی در عین حال، برگزاری میزهای ساخت داخل در 31 استان کشور را یکی از دستور کارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان و خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌ بنیان می‌توانند در قالب این میزهای داخلی ‌سازی، نقش‌آفرینی نموده و بخشی از طرح‌های خود را متناسب با نیاز صنایع مختلف، تجاری ‌سازی نمایند.
 
وی یادآور شد: برنامه ساخت داخل و عملکرد مرتبط با اهداف آن، به‌صورت هفتگی از سوی معاونت امور صنایع مورد پیگیری واقع می‌شود و بر این اساس به تناسب نیازی که صنایع مختلف کشور دارند، سازندگان داخلی توانمند پای کار آمده و سفارشات ثبت ‌شده از سوی متقاضیان در بخش‌های مختلف صنعتی را پاسخ می‌دهند.
 
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ممنوعیت واردات کالاها و قطعات دارای مشابه داخلی، یکی از دستور کارهای جدی این وزارتخانه است که بر این اساس، ثبت سفارش تمامی قطعات و اقلام و تجهیزات صنعتی دارای مشابه ساخت داخلی، ممنوع است.
 
مدرس خیابانی تأکید کرد: شهرک‌های صنعتی نیز موظف شده‌اند تا نمایشگاه‌هایی را برای عرضه مستقیم کالاهایی که ساخت داخلی شده‌اند، در تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی راه‌اندازی کرده و زمینه را برای معرفی و انعقاد قرارداد میان سازندگان و متقاضیان کالاها و قطعات تولید داخلی فراهم آورند.
 
وی معتقد است که امروز داخلی‌ سازی، به اندازه افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ ملی، برای کشور اهمیت دارد و بر این اساس تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان دستگاه پشتیبان و نهادهای عمومی همچون صنایع دفاع، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مستضعفان، قرارگاه خاتم‎ الانبیاء و آستان قدس رضوی با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند، وارد پروسه داخلی‌ سازی قطعات شده و نهضت داخلی‌ سازی قطعات را تکمیل می‌کنند.
 
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان خواستار افزایش کیفیت قطعات تولیدی از سوی سازندگان داخلی شد و گفت: به موازات حمایت همه‌جانبه و تمام قدی که دولت از ساخت داخلی کالاها و تجهیزات مورد نیاز بخش‌های مختلف صنعتی دارد، از سازندگان داخلی نیز انتظار می‌رود تا با تمام توان نسبت به افزایش کیفیت اقدام نمایند؛ ضمن این‌که سازمان ملی استاندارد نیز کیفیت قطعات داخلی را پایش می‌کند.

تاريخ: 1399/02/30  | ساعت: ١٦:٥٠ | شناسه: ١٠٣٣٨ | تعداد نمايش: 360


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 386992

  • بازديدکنندگان امروز : 3974

  • کل بازديدکنندگان : 9575813


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد