×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

پیوند سازمان‌های توسعه‌ای ایدرو، ایمیدرو و ایزیپو به منظور پیگیری طرح‌های توسعه‌ای و اجرای پروژه‌های اولویت‌دار صنعتی و معدنی

حسین مدرس خیابانی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت مصمم است تا علاوه بر تمرکز بر موضوعات اولویت‌دار امروز کشور، از روند توسعه نیز غافل نشده و امور توسعه‌ای را نیز به موازات توجه به مسائل روز حوزه‌های صنعتی، معدنی و تجاری پیش ببرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در این وزارتخانه خبر داد و گفت: این کارگروه مأموریت دارد تا با محوریت سه سازمان توسعه‌ای ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) و ایزیپو (سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران)، به‌صورت هفتگی به پایش و رفع موانع پیش روی طرح‌های اولویت‌دار صنعتی و معدنی کشور بپردازد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه با بیان این مطلب در نشست کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: پیرو نشست برگزار شده در وزارت کشور مبنی بر پیگیری طرح‌های توسعه‌ای شرق و غرب کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه ویژه‌ای را مأمور کرد تا با رویکردهای اعلام شده از سوی وزارت کشور و با محوریت سه سازمان توسعه‌ای ایدرو، ایمیدرو و ایزیپو، به‌صورت هفتگی به بررسی میزان پیشرفت طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار و رفع موانع آن‌ها بپردازد.
 
وی اضافه کرد: در اولین نشست این کارگروه، مصوب شد تا دو طرح اولویت‌دار این وزارتخانه، از جمله تولید چادر مشکی و تولید تایر خودروهای سنگین، با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تشکل‌های تولیدی مرتبط و نهادهای عمومی، از جمله آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، وزارت دفاع و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) مورد پیگیری ویژه قرار گرفته و مراحل پیشرفت اجرای پروژه، به‌صورت هفتگی پایش و گزارش شود.
 
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بانک صنعت و معدن به‌عنوان یک بانک تخصصی، در کنار این کارگروه قرار خواهد گرفت تا بتواند حمایت‌های مالی لازم از اجرای این پروژه‌ها را صورت دهد.
 
به گفته مدرس خیابانی، توجه به اجرای پروژه‌های اولویت‌دار در استان‌های مرزی، از جمله رویکردهای حائز اهمیت در این کارگروه است و بر این اساس، تلاش خواهد شد تا پیوند مستحکمی میان دو سازمان توسعه‌ای ایدرو و ایمیدرو برای مشارکت در اجرای طرح‌های اولویت‌دار برقرار شود.
 
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت مصمم است تا علاوه بر تمرکز بر موضوعات اولویت‌دار امروز کشور، از روند توسعه نیز غافل نشده و امور توسعه‌ای را نیز به موازات توجه به مسائل روز حوزه‌های صنعتی، معدنی و تجاری پیش ببرد.
 
مدرس خیابانی اظهار داشت: ظرف هفته‌های آینده، نشست‌های ویژه‌ای با هیأت عامل ایدرو، ایمیدرو و ایزیپو برگزار خواهد شد تا بتوان پروژه‌های اولویت‌دار بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تولیدی کشور را عملیاتی کرد.
 

تاريخ: 1399/02/31  | ساعت: ١٨:٤٦ | شناسه: ١٠٣٤٢ | تعداد نمايش: 398


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 386990

  • بازديدکنندگان امروز : 3929

  • کل بازديدکنندگان : 9575768


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد