×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در شهرک صنعتى شمس آباد عنوان كرد:

مشکل صدور اسناد مالکیت شهرک‌های صنعتی را با اجرای کاداستر در اولویت قرار مي‌دهیم

ذبیح الله خدائیان در سومین روز از هفته قوه قضائیه در راستاى بررسى مسائل و چالش‌هاى واحدهاى تولیدى، از شهرک صنعتى شمس آباد بازدید کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سومین روز از هفته قوه قضائیه در راستاى بررسى مسائل و چالش‌هاى واحدهاى تولیدى، از شهرک صنعتى شمس آباد بازدید کرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌های صنعتی ايران، ذبیح الله خدائیان روز سه‌شنبه با حضور در شهرک صنعتى شمس آباد، از واحدهاي صنعتي "نورى تازه" توليد كننده بلور و كريستال و "ميراب" بازديد و در جريان مهم‌ترين مسائل و مشكلات آن‌ها قرار گرفت.
 
وي در ادامه در نشست با جمعي از صنعتگران و توليد كنندگان اين شهرك صنعتي به استماع مسائل و مشکلات آن‌ها پرداخت.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اين نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام(ره) و شهید مظلوم دکتر بهشتی رئیس وقت شورای عالی قضایی و ۷۲ تن از یاران وفادار و تبریک هفته قوه قضائیه اظهار داشت: دشمنان نظام به سرکردگی شیطان بزرگ یعنی آمریکا و مسئولان نابخرد آن روزی دم از روی میز بودن گزینه نظامی می‌زدند و تهدید به حمله نظامی می‌کردند؛ اما امروز ما چنین تهدیدی را مشاهده نمی‌کنیم و علت آن این است که دست اندرکاران عرصه نظامی با فعالیت جهادی و پیشرفت‌های نظامی و موشکی این حربه را از دشمن گرفتند و جرأت ندارند تا در بعد نظامی تهدید کنند.
 
خدائیان افزود: روی آوردن به فشار اقتصادی با اعمال تحریم‌های ظالمانه با این هدف است که با فشار بر معیشت مردم، مردم را نسبت به نظام بدبین کنند و مسئولان را ناکارآمد جلوه دهند و روز به روز نیز سعی می‌کنند تا این حلقه محاصره را تنگ‌تر کنند.
 
وي اضافه کرد: اما تکلیف ما در این عرصه چیست و سربازان دفاع در جنگ نظامی کیستند؟ آیا می‌توانیم با ادوات نظامی به دفاع از جنگ اقتصادی علیه خودمان بپردازیم؟
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: هر جنگ و حمله‌ای، دفاع متناسب با خود را دارد. زمانی جنگ نظامی مانند دفاع مقدس که نیرو‌های نظامی ما اعم از ارتش، سپاه و بسیج در جبهه‌ها حضور یافتند و حماسه آفریدند، اما در جنگ فرهنگی یا نرم دیگر ادوات نظامی به کار نمی‌آید و سربازان و فرماندهان کسانی هستند که در عرصه فرهنگی فعالیت دارند و در جنگ اقتصادی سربازان و فرماندهان متولیان امور اقتصادی هستند و در خط مقدم تولیدگران و صنعتگران هستند که می‌توانند توطئه دشمن را خنثی کنند.
 
خدائیان تأکید کرد: مطمئن باشید که هرچه عقب نشینی کنیم، دشمن فشار را بیشتر می‌کند و راه دفاع اقتصادی، فعال کردن واحد‌های تولیدی، صادرات و واردات متناسب با نیازهاست. اگر توانستیم خود را در این عرصه قوی کنیم، مطمئناً دشمن کوتاه خواهد آمد.
 
وي تصريح كرد: هر اقتصاددان و هر فردی که اطلاع دارد گواهی می‌دهد که می‌توانیم کشور را با توجه به ظرفیت‌هایی که برخوردار است، در مقابل تحریم‌های ظالمانه مقاومت کنیم.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این‌که ما در کشوری هستیم که از منابع غنی زیرزمینی برخوردار است، گفت: از پیش از انقلاب اقتصاد ما وابسته به نفت بود و پس از آن نیز ادامه پیدا کرد و امروز به آسیب‌های آن پی بردیم.
 
خدائیان خاطرنشان کرد: در همه بخش‌ها ذخائر زیرزمینی وجود دارد که بازار منطقه نیز به آن نیاز دارد که اگر از آن‌ها به‌خوبی استفاده کنیم، نیاز به نفت نخواهیم داشت.
 
وی با اشاره به لزوم بهره‌گیری از جمعیت تحصیل کرده کشور بیان کرد: جمعیت بزرگ تحصیل کرده‌ای در اختیار داریم که برای آن‌ها هزینه کردیم؛ اگر به‌خوبی از آن استفاده کنیم، می‌تواند موجبات رشد اقتصادی جامعه را فراهم کند؛ چرا که بزرگ‌ترین سرمایه نیروی انسانی است.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص چگونگی تحقق جهش تولید، از فرآیند اعطای مجوز برای راه‌اندازی کسب و کار‌ها انتقاد و عنوان کرد: زمانی که کسی می‌خواهد تولید کند و مجوز بگیرد، باید ماه‌ها و سال‌ها در ادارات سرگردان شود؛ لذا راهش این است که این فرآیند را تسهیل کنیم تا اگر کسی خواست سرمایه‌گذاری کند، به او کمک کنیم تا ناچار نشود گاهی اوقات وادار به رشوه و مفاسد دیگر شود.
 
خدائیان با بیان این‌که قوانین خوبی در کشور وجود دارد، بر لزوم بهره‌گیری از پنجره واحد برای رونق اقتصادی اشاره کرد و افزود: اخیراً اقداماتی در تهران انجام شده که باید گسترش یابد. برای مثال پنجره واحدی که با کمک وزارت اقتصاد ایجاد کردیم، به این منظور است تا در چند روز همه کار‌ها را انجام دهند.
 
وي در بخش دیگري از سخنان خود به لزوم توانمند سازی نیرو‌ها در فرآیند تولید اشاره و اضافه کرد: متأسفانه ما به صنعتگر و تولید کننده آموزش نمی‌دهیم که پس از تولید، آن محصول را چه کار کنند؟ چرا که برخی از کشور‌ها دو سه نوع محصول دارند و بر اساس آن کشور را اداره می‌کنند. برند سازی و تبلیغات یک علم است و اگر یک واحد تولیدي راه افتاد، باید به فکر بازار و آموزش آن از بسته‌بندی تا تبلیغات باشیم تا در بازار‌ها ظهور پیدا کند.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: اکنون در سازمان ثبت اسناد و املاك و در قسمت مالکیت معنوی قرارداد‌هایی با برخی از کشور‌های موفق در زمینه برند سازی داریم که صنعتگران می‌توانند با این بخش ارتباط داشته باشند.
 
خدائیان يادآور شد: ما از سازمان مالکیت جهانی، سوئیس، دانمارک و فرانسه تفاهم‌ نامه‌هایی را در سال گذشته منعقد کردیم که با استفاده کارشناسان آن‌ها کارگاه‌هایی را به‌صورت کاربردی برگزار می‌کنیم که این موضوع به نحوه برند سازی و تبلیغات کمک می‌کند؛ اما همه باید دست به دست هم دهیم.
 
وي با اشاره به موضوع تنظیم بازار گفت: گاهی اوقات آن‌قدر واردات داریم که تولیدات روی دست می‌مانند و گاهی نیز آن‌قدر صادرات داریم که قیمت افزایش پیدا می‌کند؛ لذا این‌ها نیاز به تنظیم بازار دارند.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر حمایت دستگاه قضایی از تولید در کشور بیان کرد: کافی است تا ماشین یک کارخانه توقیف و کار تعطیل شود. در حال حاضر این‌گونه موضوعات پیگیری می‌شود و سعی می‌کنیم تا به شکلی عمل کنیم که موجب تعطیلی کارخانه‌ها نشود.
 
خدائیان با اشاره به سخنان شب گذشته رئیس قوه قضائیه در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم بیان کرد: آیت الله رئیسی اشاره کرد که با اقدامات این ستاد بیش از هزار واحد تولیدی از ورشکستگی نجات پیدا کردند که این مهم است و می‌توانیم این کار را انجام دهیم.
 
وي در واکنش به مسائلی که از سوی تولید کنندگان و صنعتگران حاضر در نشست مطرح شد، اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی را که فرمودید، در ستاد اقتصاد مقاومتی و نشست با ریاست قوه قضائیه مطرح می‌کنیم و تلاش بر این است تا جایی که می‌توانیم این مسائل و دغدغه‌ها مد نظر باشد.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به سخنان یکی از حاضران درخصوص کوتاهی برخی از دستگاه‌ها عنوان کرد: اگر کوتاهی منجر به خسارت به تولید شود، باید مورد پیگیرد قرار گیرد.
 
خدائيان با اشاره به سخنان یکی دیگر از حاضران درخصوص لزوم صدور اسناد مالکیت در شهرک‌های صنعتی بیان کرد: در صورتی که متولی شهرک‌های صنعتی در كشور اعلام آمادگی کند، ما هم حاضریم تفاهم‌ نامه منعقد کنیم تا مشکل تمام شهرک‌های صنعتی را با اجرای کاداستر در اولویت قرار دهیم و این کار با یک اقدام جهادی صورت بپذیرد.
 
وی در ادامه با تأکید بر لزوم تقویت واحد‌های داوری عنوان کرد: امیدوارم که بتوانیم با قدم برداشتن در مسیر کمک به تولید کشور باقیات و صالحات داشته باشیم، چرا که این مدیریت‌ها می‌گذرد.

معاون برنامه‌ريزي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌های صنعتی ايران، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را در اين بازديدها همراهي مي‌كرد.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1399/04/03  | ساعت: ١١:٠٥ | شناسه: ١٠٥٩٤ | تعداد نمايش: 83


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 330103

  • بازديدکنندگان امروز : 1711

  • کل بازديدکنندگان : 8465266


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد