×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در آمل اعلام كرد:

پرداخت تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی به صنایع آسیب دیده از کرونا

حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه در حاشیه بهره‌برداری از چند واحد صنعتي در استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: از حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی کشور، ۹ هزار واحد راکد و غیرفعال هستند که بر اساس قول سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ايران، یک هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد تا پایان سال قرار است با تأمین نقدینگی، تأمین مواد اولیه و حل مشکلات مدیریتی یا مشارکتی و غیره وارد چرخه تولید شوند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد به مدار تولید بازمی‌گردد و این اقدام کمک بزرگی به جهش تولید است.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ايران، حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه در حاشیه بهره‌برداری از چند واحد صنعتي در استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: از حدود ۴۵ هزار واحد صنعتی کشور، ۹ هزار واحد راکد و غیرفعال هستند که بر اساس قول سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ايران، یک هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد تا پایان سال قرار است با تأمین نقدینگی، تأمین مواد اولیه و حل مشکلات مدیریتی یا مشارکتی و غیره وارد چرخه تولید شوند.

وی اضافه كرد: بر این اساس و با حل این‌گونه مشکلات، تا کنون ۳۹۰ واحد صنعتي وارد مدار تولید شده و تلاش برای فعال کردن بقیه واحدها همچنان ادامه دارد و ورود واحدهای راکد به چرخه تولید به جهش تولید کمک می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد واحدهای صنعتی آسیب دیده از کرونا نیز اظهار داشت: کرونا به کل اقتصاد کشور و دنیا آسیب زده، اما میزان آسیب پذیری ما کمتر از اقتصادهای آسیب پذیر دنیاست.

مدرس خياباني ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جبران بخشی از خسارت واحدهای صنعتی آسیب دیده، ۱۴ رسته‌ای را که بیشترین آسیب پذیری را داشته‌اند، مانند فعالان بخش گردشگری و حمل و نقل شناسایی کرده تا تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به آن‌ها پرداخت کند.

وي میزان تسهیلات درنظر گرفته شده را ۷۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که به هر واحد آسیب دیده بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد که کارها درحال انجام است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حل مشکلات ضمانت پرداخت تسهیلات به واحدهای خسارت دیده از کرونا نيز خاطرنشان كرد: با رفع این مشکلات، روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها سرعت گرفته است.

تاريخ: 1399/05/08  | ساعت: ١٩:٣٠ | شناسه: ١١١١٩ | تعداد نمايش: 293


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 427759

  • بازديدکنندگان امروز : 3806

  • کل بازديدکنندگان : 10458942


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد