×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد:

اشتغال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی احیاء شده

اصغر مصاحب در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا درباره ایجاد اشتغال در صنایع کوچک و متوسط اظهار داشت: در هفته صنایع کوچک یک روز به‌عنوان "صنایع کوچک، کارآفرینی و اشتغال" نامگذاری شده که نشان از اهمیت موضوع اشتغال در این بخش است.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در چهار ماه نخست امسال هفت هزار و ۶۰۰ نفر در ۴۳۲ واحد صنعتی احیاء شده کوچک و متوسط جذب شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اصغر مصاحب با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا درباره ایجاد اشتغال در صنایع کوچک و متوسط افزود: در هفته صنایع کوچک یک روز به‌عنوان "صنایع کوچک، کارآفرینی و اشتغال" نامگذاری شده که نشان از اهمیت موضوع اشتغال در این بخش است.

وی اضافه کرد: برخی به دلیل همپوشانی کارآفرینی و اشتغال، آن‌ها را یک موضوع درنظر می‌گیرند، درحالی که مقوله جدایی هستند و در صنایع کوچک پکیج کارآفرینی داریم و در این مجموعه فعالیت‌های متفاوتی انجام می‌شود.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: سال گذشته چهار هزار و ۶۲ دوره آموزشی برای ۹۲ هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی برگزار شد. همچنین ۳۰۲ تور صنعتی برای بازدید ۶ هزار و ۴۰۰ نفر برگزار شد تا از این طریق واحدهای صنعتی با واحدهای موفق آشنا شوند و انتقال تجارب واحدهای مختلف فعال در یک رسته فراهم شود.

مصاحب یادآور شد: همچنین سال گذشته هشت هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی غیرفعال، مجدداً راه‌اندازی و برای ۱۲۳ هزار و ۵۱۴ نفر شغل ایجاد شد.

وی اظهار داشت: در سال 13۹۸ تجارب موفق کارآفرینی در سطح کشور احصاء شد و ۲۵ تجربه موفق کارآفرینی در رشته‌های مختلف مستندسازی شد و در اختیار دیگران قرار گرفت.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درخصوص برنامه‌های‌ این سازمان برای ایجاد اشتغال بیان کرد: یکی از اقدامات ما، بازفعال‌ سازی و راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال است. بر این اساس مشاوران کلینیک‌های کسب و کار به واحدهای صنعتی مشاوره می‌دهند.

مصاحب افزود: در این کلینیک‌ها سه مقوله مشاوره، طرح‌های عارضه‌یابی و پروژه بهبود دنبال می‌شود و ماحصل آن افزایش ظرفیت و ارتقاء فنآوری است که منجر به اشتغال می‌شود و در هر سه مرحله از واحدهای تولیدی حمایت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: بر اساس اقدامات انجام شده، از ابتدای سال 13۹۹ تا پایان هشتم مرداد جاری، ۴۳۲ واحد مجدداً احیاء شد که تعداد هفت هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال را دربر می‌گیرد که در استان‌های تهران، قم و اصفهان بیشترین واحدهای اقتصادی احیاء شده‌اند.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: برنامه ما برای امسال این است که یک هزار و ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد احیاء شود، که با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، احیاء ۴۳۲ واحد در چهار ماه نخست عملکرد قابل قبولی بوده است.

تاريخ: 1399/05/16  | ساعت: ١١:٥٩ | شناسه: ١١٢٠٨ | تعداد نمايش: 204


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 384857

  • بازديدکنندگان امروز : 645

  • کل بازديدکنندگان : 9512832


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد