×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان عنوان كرد:

از ابتداي امسال تا كنون 830 واحد صنعتي غيرفعال به چرخه توليد بازگشت/ اشتغال بالغ بر 961 هزار نفر در 832 شهرک و ناحيه صنعتي فعال کشور

علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: قانون شرکت شهرک‌های صنعتی در سال 1362 تصویب شده است که تا کنون 832 شهرک و ناحيه صنعتي در سطح کشور به بهره برداري رسيده و مشغول فعالیت مي‌باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 48 هزار و 119 واحد صنعتی در 832 شهرک و ناحيه صنعتي فعال کشور مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان افزود: قانون شرکت شهرک‌های صنعتی در سال 1362 تصویب شده است که تا کنون 832 شهرک و ناحيه صنعتي در سطح کشور به بهره برداري رسيده و مشغول فعالیت مي‌باشند.

وي اضافه كرد: ایجاد شهرک‌ها و نواحي صنعتی در سطح کشور به اشتغال بالغ بر 961 هزار نفر به‌طور مستقیم و بیش از سه میلیون نفر به‌صورت غیرمستقیم انجاميده است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: احیاء و راه اندازی واحدهای توليدي راکد در طرح پایش واحدهای صنعتی استان‌ها و تقویت زیرساخت‌های بخش صنعت، از جمله اهداف مهم اين سازمان است كه از ابتداي امسال تا کنون 830 واحد غيرفعال را به چرخه توليد بازگردانده است.‪

رسوليان تصريح كرد: بهره مندی از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری استان سمنان با ارائه امکانات و تأمین ساختمان در جهت اشتغالزایی و بهبود شرایط صنعت مورد توجه است.

وي تأكيد كرد: تأمین ۴۰ درصدی برق مورد نیاز شهرک‌های صنعتی و تأمین آب از مهمترین برنامه‌های پیش رو برای تقویت زیرساخت‌های اشتغال و صنعت استان سمنان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان نیز در اين ديدار گفت: با توجه به رونق صنعت‌ در استان سمنان، لازم است بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتي و تولیدی هرچه سریع تر حل شود.

حجت‌ الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی افزود: با توجه به معضل اساسی کم آبی استان سمنان، ایجاد صنایع کم آب بر باید مورد توجه قرار گیرد.

وي اضافه کرد: از ظرفیت نخبگان و جوانان استان در رونق صنعت و حل مشکلات باید استفاده شود. همچنین با تغییر سیاست‌ها و شناسایی و جذب سرمایه گذاران بايد برای توسعه و رشد صنعت اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ادامه داد: با حل مشکل اشتغال در جامعه، بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی حل خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری دو روزه به استان سمنان، از واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از غرب تا شرق این استان بازدید و یک طرح توسعه و یک واحد تولیدی را بهره برداری می‌کند.

مدير حوزه مديريت و مشاور مديرعامل در امور استان‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان سمنان همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/27  | ساعت: ١٣:٤٥ | شناسه: ١٥٣٩٠ | تعداد نمايش: 100


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 725850

  • بازديدکنندگان امروز : 1397

  • کل بازديدکنندگان : 14104959


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد