×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با راديو اقتصاد عنوان كرد:

امسال بیش از 1689 واحد صنعتي راكد، بازفعال و به چرخه توليد بازگشتند/ پایش و شناسايي واحدهاي صنعتي راكد در 60 حوزه تخصصي با 209 مشکل

علي رسوليان شامگاه شنبه در گفت‌وگو با راديو اقتصاد اظهار داشت: عمده واحدهای توليدي راکد مربوط به سنوات گذشته است که 17 هزار واحد عنوان شده بود، اما پس از پایش‌های دقیق صورت گرفته، 12 هزار و 67 مورد به‌عنوان واحدهاي راکد شناسایی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه سازمان صنایع کوچک و  شهرک‌های صنعتی ایران در سال جاري، احیاء 1600 واحد توليدي راکد در شهرک‌هاي صنعتي و 400 واحد در خارج از آن‌هاست، كه تا كنون بیش از 1689 واحد بازفعال و به چرخه توليد بازگشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان شامگاه شنبه با بيان اين مطلب در گفت‌وگو با راديو اقتصاد افزود: عمده واحدهای توليدي راکد مربوط به سنوات گذشته است که 17 هزار واحد عنوان شده بود، اما پس از پایش‌های دقیق صورت گرفته، 12 هزار و 67 مورد به‌عنوان واحدهاي راکد شناسایی شده است.

وي اضافه كرد: در این پایش كه در 60 حوزه تخصصي، دلایل تعطیلی‌ها را مورد بررسي قرار داده، مشخص شده است كه تمامي این واحدها به دلیل نوع تولیدشان قابلیت احیاء را ندارند، و طبق نظر کارشناسان کلینیک‌هاي كسب و كار، تنها 62 درصد این واحدها قابل احیاء هستند.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با اشاره به اين‌كه تمامي مشخصات این 12 هزار و 67 واحد صنعتي راكد مانند رشته فعاليت، نشاني و مشکلات عنوان شده توسط صنعتگران به‌صورت گزارش مستند و قابل ارائه موجود است، ادامه داد: در ابتدا 44 درصد بنگاه‌ها، مشکلات خود را "تأمین مالی" عنوان مي‌کردند، اما مشاوران ما، مشکلات مدیریتی یا كمبود ماشین‌ آلات و تجهيزات و ... را عامل اصلي ركود واحد تشخیص دادند.

رسوليان توضيح داد: ابتدا در اظهارات برخی از فعالان اقتصادی، کارشناسان و مشاوران کلینیک‌های صنعت تفاوت وجود داشت، اما پس از پایش‌های دقیق صورت گرفته، 209 مشکل شناسایی شد، كه بر اساس بررسی‌های ما، مشکلات واحدهای صنعتي و تولیدی كشور خارج از این موارد نیست و برای تك تك این مشکلات راهکار ارائه می‌کنیم.

وي بيان كرد: با همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، پروژه افزایش ظرفيت تولید واحدهاي صنعتي را در دو بخش آغاز کرده‌ایم؛ یک بخش مربوط به واحدهایی است که کمتر از ظرفیت خود تولید دارند، و بخش دیگر مربوط به واحدهای راکد است که از طریق سامانه پاسخگويي 124 کار در 5 استان به‌صورت آزمايشي شروع شده است.

تاريخ: 1400/10/26  | ساعت: ٠٨:٠٠ | شناسه: ١٦٢٦٢ | تعداد نمايش: 258


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 904727

  • بازديدکنندگان امروز : 3861

  • کل بازديدکنندگان : 16230847


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد