×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نهمين همایش منتخبین برندهای صنعت، معدن و تجارت عنوان كرد:

توسعه اقتصادی و اشتغال در هر كشوري با محوریت بخش خصوصی امکان ‌پذیر است/ ارائه 85 برنامه حمایتي در 25 سرفصل به فعالان اقتصادی بنگاه‌هاي كوچك و متوسط/ ايجاد 800 کارگاه توليدي کوچک از ابتداي امسال تا كنون/ تأمين شش هزار و 800 هکتار زمین جديد در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور

علي رسوليان شامگاه يكشنبه در نهمين همایش منتخبین برندهای صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این حمایت‌ها شامل هزینه حضور در نمایشگاه‌های خارجی معتبر، برند سازی، خوشه سازی، ارتقاء زنجیره کسب و کار، اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری و ... است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که توسعه اقتصادی و اشتغال در هر كشوري با محوریت بخش خصوصی امکان ‌پذیر است، گفت: 85 برنامه حمایتي در 25 سرفصل را به فعالان اقتصادی بنگاه‌هاي كوچك و متوسط ارائه می‌دهیم که نسبت به سال گذشته 4 برابر شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان شامگاه يكشنبه با بيان اين مطلب در نهمين همایش منتخبین برندهای صنعت، معدن و تجارت افزود: این حمایت‌ها شامل هزینه حضور در نمایشگاه‌های خارجی معتبر، برند سازی، خوشه سازی، ارتقاء زنجیره کسب و کار، اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری و ... است.

وی با تأکید بر این‌که برای تقويت شرکت‌های دانش‌ بنیان باید زمینه‌هاي لازم در كشور فراهم شود، اضافه كرد: اولویت واگذاری اراضی و مکان‌های مناسب در شهرك‌هاي صنعتي را به شرکت‌های دانش‌ بنیان داده‌ایم و تا امروز به 100 شرکت، زمین با تسهیلات 10 درصد معافیت واگذار شده است.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با بیان این‌که کسب و کارهای کوچک مانند بنگاه‌های بزرگ به فضاي كاري مناسبي نیاز دارند، ادامه داد: تا امروز 800 کارگاه توليدي کوچک در شهرک‌های صنعتی ایجاد شده، درحالی که در سال گذشته این رقم تنها 79 واحد بوده است. ضمن اين‌كه، برنامه‌ریزی ما احداث 1400 واحد برای امسال است.

رسوليان اظهار داشت: به منظور مشارکت بيشتر بخش خصوصی در ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی، اساسنامه سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران را با تصويب هيأت وزيران و تأييد شورای نگهبان اصلاح كردیم، تا فعالان اقتصادی به کمک ما بيايند و بتوانیم از ابتدای سال آینده احداث شهرک‌هاي صنعتي را به بخش خصوصي واگذار کنیم.

وی با اشاره به افزایش تقاضا در بخش صنعت، کمبود زمین و تأمین آب و برق در شهرك‌هاي صنعتي تصریح کرد: سال گذشته حدوداً 1400 هکتار زمین براي توسعه شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور تأمین شد، كه امسال و تا امروز موفق به تأمين شش هزار و 800 هکتار زمین جديد شده‌ و دو برابر سال گذشته نيز آب، برق و زیرساخت‌ تأمین كرده‌ايم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين با اشاره به این‌که 30 درصد مشوق برای سرمايه گذاران واقعي و فعالان اقتصادي در شهرك‌هاي صنعتي كشور درنظر گرفته شده است، بیان کرد: پروژه افزایش ظرفيت تولید و احیاء واحدهای صنعتي راکد نيز در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران آغاز شده است که با کمک بخش خصوصی موفق شده‌ايم تا به امروز 40 درصد از اين واحدها را در قالب مشارکت و واگذاری احیاء نماييم.

رسولیان در ادامه به جديت وزارت صنعت، معدن و تجارت در اجراي برنامه ملي آمایش سرزمین نيز اشاره كرد و افزود: در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز مصمم هستيم تمامي فرآیندهاي واگذاري زمين، ساخت و ساز، انشعابات و ارائه خدمات حمايتي را به‌صورت تمام الکترونیکی انجام دهيم تا فعالان اقتصادی در هر زمان و هر مكان به آخرين وضعيت اراضي موجود، اطلاعات کامل و برنامه‌هاي در دست اجرا دسترسي كامل داشته باشند.

وي اضافه كرد: سامانه 124 وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز در تمامی استان‌ها برای پاسخگویی، ارائه خدمات و پیگیری‌ درخواست‌هاي فعالان اقتصادي راه اندازي شده است، تا مسائل و مشكلات صنعتگران، معدنكاران و بازرگانان هر استان مستقيم و بي واسطه با حضور مديران ارشد ملي و استاني رسيدگي و مرتفع شود.

در پايان اين همایش، با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، منتخبین برندهای صنعت، معدن و تجارت در سال 1400 معرفي و با اهداء لوح و تنديس از آن‌ها قدرداني شد.

تاريخ: 1400/10/27  | ساعت: ١٠:٠٠ | شناسه: ١٦٢٦٩ | تعداد نمايش: 243


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 904729

  • بازديدکنندگان امروز : 3913

  • کل بازديدکنندگان : 16230899


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد