×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بررسي شد:

بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه رفع موانع تولید/ تدوين محورهای اصلی در پنج حوزه تأمین مالی، مالیات، تأمین اجتماعی، زیرساخت‌های تولید و کسب و کار

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اين ارتباط در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان این‌که تمامی موارد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از دو هفته تا حداکثر ۳ ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این بسته همچون بسته حمایت از صادرات مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار گرفته و در رونق فضای تولید کشور مؤثر باشد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی شامل پیشنهادهای مدون ۲۸ ماده‌ای برای رفع موانع تولید ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، محورهای اصلی این پیشنهاد‌ها که حاصل هم اندیشی و تعامل با ذینفعان و دست اندرکاران بخش تولید است، در پنج حوزه تأمین مالی، مالیات، تأمین اجتماعی، زیرساخت‌های تولید و کسب و کار تدوین شده که در اين نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئيس جمهور در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر اهمیت رصد مستمر تمامي ابعاد اقتصاد کلان همراه با تحلیل وضع موجود تأکید و خواستار اتخاذ سیاست‌های متناسب همراه با برنامه‌ریزی و اجرای هماهنگ و سریع در بخش‌های مختلف شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سید ابراهیم رئیسی با تأکید بر اهتمام جدی دولت برای تحقق عملی دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه پشتیبانی و مانع زدایی از تولید اظهار داشت: بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه باید به سرعت تصویب و اجرایی شود.

در این نشست همچنین گزارشی از روند افزایش فروش و صادرات نفت در دولت سیزدهم ارائه شد.

قابلیت اجرایی بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از دو هفته تا سه ماه پس از ابلاغ
وزیر صنعت، معدن و تجارت نيز در اين ارتباط در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان این‌که تمامی موارد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از دو هفته تا حداکثر ۳ ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این بسته همچون بسته حمایت از صادرات مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار گرفته و در رونق فضای تولید کشور مؤثر باشد.

سید رضا فاطمی ‌امین افزود: یکی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت رفع موانعی است که فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف با آن مواجه هستند.

وی اضافه کرد: در نخستین اقدام در مهر سال جاری با تأکید رئیس جمهور، بسته حمایت از صادرات در ۲۶ ماده در ستاد اقتصادی دولت تصویب و ابلاغ شد كه تأثیر خوبی در صادرات گذاشت و مورد استقبال و رضایت صادرکنندگان قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که دومین بسته برای رفع موانع اقتصادی در پنج بخش تدوین شده است، ادامه داد: حدود ۱۱ ماده مربوط به حوزه تأمین مالی، ۴ مورد مربوط به حوزه مالیات و ۶ ماده هم درخصوص کلیات موضوع کسب و کار است. همچنین در حوزه تأمین اجتماعی و زیرساخت‌های تولید هم موانعی احصاء و احکامی در جهت رفع آن‌ها پیش بینی شده است.

فاطمی ‌امین تصريح كرد: برخی از این پیشنهاد‌ها مانند تقسیط بدهی‌های مالیاتی به محض ابلاغ قابل اجراست، چراکه سازوکارها وجود دارد و صرفاً می‌بایست ابهاماتی که برای تولید کنندگان مانع ایجاد کرده، برطرف شود و برخی دیگر از پیشنهادها همچون افزایش اختیارات بانک‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها نیاز به دستورالعمل‌های اجرایی دارد.

وي با بیان این‌که مشکلات احصاء شده از بررسی موانع تولید در طول چند سال گذشته به‌دست آمده و به نوعی مسائل کف میدان تولید مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: تمامی موارد بسته پیشنهادی مذکور از دو هفته تا حداکثر ۳ ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد و پیش‌بینی می‌شود مانند بسته حمایت از صادرات، تأثیرات بسیار خوبی را در مسیر رونق تولید و رضایت تولید کنندگان داشته باشد.

تاريخ: 1400/10/28  | ساعت: ١٠:١٠ | شناسه: ١٦٣٠٧ | تعداد نمايش: 272


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 904796

  • بازديدکنندگان امروز : 5108

  • کل بازديدکنندگان : 16232094


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد