×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در دیدار مدیرعامل بانک تجارت با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان شد:

شهرک‌ها و نواحی صنعتی، فرصتي ممتاز براي گسترش چتر پوشش بانکی در جوار واحدهای تولیدی/ آمادگی بانک تجارت براي تأمین مالی و رفع موانع بنگاه‌های کوچک و متوسط

مشارکت در احیاء واحدهای توليدي راکد و نيمه فعال، ايجاد بنگاه‌هاي جديد توليدي و حمایت از واحدهای تولیدی دانش بنیان مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از مهمترین مواردی بود که در این نشست به‌عنوان مهمترين ظرفیت‌های مشترک دو طرف برای توسعه همکاری‌ها مورد توجه و بررسی قرار گرفت.

در دیدار مدیرعامل بانک تجارت با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بر توسعه همکاری‌های دو طرف با استفاده از ظرفیت‌های مشترک تأکید و محورها و بسترهای اين همکاری دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مشارکت در احیاء واحدهای توليدي راکد و نيمه فعال، ايجاد بنگاه‌هاي جديد توليدي و حمایت از واحدهای تولیدی دانش بنیان مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از مهمترین مواردی بود که در این نشست به‌عنوان مهمترين ظرفیت‌های مشترک دو طرف برای توسعه همکاری‌ها مورد توجه و بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست اظهار داشت: ۸۴7 شهرک و ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادي درحال بهره برداري در 31 استان كشور وجود دارد که اداره و نگهداري 289 مورد از آن‌ها به بخش خصوصي واگذار شده و 64 شهرک و ناحیه صنعتی غيردولتي نيز داراي پروانه بهره برداري از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

علی رسولیان با بیان این‌که از مجموع 73 هزار واحد صنعتي كل كشور، بالغ بر ۴۹ هزار و 5۰۰ واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور مستقر هستند، افزود: حدود ۹۲ درصد از این واحدها خرد، کوچک و متوسط محسوب می‌شوند، و به ايجاد بیش از یک میلیون نفر فرصت شغلی مستقیم پرداخته‌اند.

وي اضافه كرد: اين سازمان به‌عنوان متولی حوزه صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي، علاوه بر ارائه خدمات زيرساختي و واگذاری زمین به سرمايه گذاران، از بنگاه‌هاي كوچك و متوسط بر اساس ۸۵ محور خدمتی حمایت می‌كند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به شماري از محورهای ارائه خدمات این سازمان به صنايع كوچك و متوسط نيز اشاره كرد و ادامه داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حوزه‌هایی از جمله آموزش، شرکت در نمایشگاه‌ها، اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری و اقتصادی، تحقیق و توسعه، برندینگ، تبلیغات، ایجاد دفاتر تجاری در دیگر کشورها، تحقیق و توسعه، انتقال فناوري، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و دانشی شدن واحدهای صنعتی، حمایت‌های مناسبي را به‌عمل می‌آورد.

رسوليان در ادامه با اشاره به محور‌هایی که شبكه بانکي كشور می‌تواند با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همکاری داشته باشد، گفت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی فرصت ممتازي براي بانك تجارت است تا پوشش بانکی خود را با تكيه بر امكانات و سامانه‌هاي موجود در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی و در جوار واحدهای تولیدی بگسترد و خدمات بانکی لازم را ارائه نمايد.

وي همچنين به برنامه ملي احیاء واحدهای صنعتی و تولیدی راکد و نيمه فعال نيز اشاره كرد و افزود: تعداد واحدهای صنعتي راکد احصاء شده در كشور 12 هزار و 67 واحد برآورد شده است که با استفاده از بیش از يك هزار مشاور كسب و كار، عارضه‌ یابی این واحدها را برای احیاء آن‌ها انجام داده‌ایم و در سال گذشته هم توانستیم بیش از ۲ هزار واحد راكد را احیاء کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بيان اين‌كه امسال نیز تا کنون ۳۰۰ واحد راكد با استفاده از مدل و الگوی کلینیک‌های کسب و کار به چرخه توليد بازگشته‌اند، اضافه كرد: در این حوزه بانک تجارت نيز می‌تواند به‌خصوص در زمینه تأمین مالی و تأمین سرمایه در گردش برای احیاء واحدهای تولیدی مشارکت داشته باشد.

رسوليان ادامه داد: در کنار ۴۹ هزار و 500 واحد توليدي به بهره ‌برداری رسیده، حدود ۴۷ هزار طرح صنعتي درحال ساخت و ساز نیز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر كشور وجود دارد كه 4 هزار و 200 طرح عمدتاً کوچک و متوسط در مرحله نصب ماشین آلات هستند، و بانک تجارت می‌تواند برای راه اندازی سریع آن‌ها همکاری كند.

وي يادآور شد: سال گذشته ساخت کارگاه‌های کوچک برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان را نيز در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور آغاز کرديم و در این راستا یک هزار و 600 واحد کارگاهي تا کنون ساخته شده است، كه این هم فرصت بسیار خوبی برای همکاری و مشارکت بانک تجارت است.

آمادگی بانک تجارت براي تأمین مالی و رفع موانع بنگاه‌های کوچک و متوسط
مدیرعامل بانک تجارت نيز در این نشست با تأکید بر این‌که با شناخت ظرفیت‌های مشترک می‌توانيم همکاری‌های مشترکی داشته باشیم، گفت: برای انجام هرگونه اقدام مشترک در حوزه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و رفع موانع بنگاه‌های کوچک و متوسط آمادگی همكاري داریم.

هادی اخلاقی فيض آثار با بیان این‌که می‌توانیم امکان ارائه خدمات بانکی را در بسترها و سامانه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران فراهم آوریم، افزود: درخصوص احیاء واحدهای تعطیل و راکد نیز از طریق گشايش اعتبار بانكي (LC) و تأمین مالی به روش‌های مختلف آمادگی همکاری وجود دارد.

وي اضافه کرد: آماده ارائه تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای توليدي دانش بنیان که با تأیید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به بانک معرفی می‌شوند نیز هستيم، و از سوی دیگر با استفاده از شبکه گسترده ارتباطی و گشايش اعتبار بانكي نيز آمادگي همكاري براي ارتقاء توانمندی اين واحدها را داريم.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 338 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 84 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 99 هزار و 143 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 529 واحد صنعتی و سه هزار و 245 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 987 هزار و 75 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/05/11  | ساعت: ١٢:٣٠ | شناسه: ١٨٦٤٥ | تعداد نمايش: 138


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1084121

  • بازديدکنندگان امروز : 4628

  • کل بازديدکنندگان : 17300357


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد