×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس انجام شد:

بهره برداری و آغاز عملیات اجرايي 6 طرح صنعتی و پروژه عمراني زیرساختی در شهرک صنعتی قیر و کارزین با اعتبار ۸۳۰ میلیارد ریال

علي رسوليان روز شنبه در جريان سفر به استان فارس، چهار طرح صنعتی و زیرساختی را در شهرک صنعتی قیر و کارزین با اعتبار ۴۷۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۶ نفر افتتاح و كلنگ آغاز عملیات اجرایی دو طرح صنعتی جديد با سرمایه‌ گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال را هم به زمين زد.

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، بهره برداری و عملیات اجرايي 6 طرح صنعتی و پروژه عمراني زیرساختی در شهرک صنعتی قیر و کارزین آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علي رسوليان روز شنبه در جريان سفر به استان فارس، چهار طرح صنعتی و زیرساختی را در شهرک صنعتی قیر و کارزین با اعتبار ۴۷۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۶ نفر افتتاح و كلنگ آغاز عملیات اجرایی دو طرح صنعتی جديد با سرمایه‌ گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال را هم به زمين زد.

سردخانه دو هزار تنی محصولات کشاورزی، واحد تولید انواع سس و مجموعه صنعتی تولید انواع شوینده‌های بهداشتی در مجموع با سرمایه ‌گذاری افزون بر ۴۸ میلیارد ریال و اشتغال ۳۶ نفر در شهرک صنعتی قیر و کارزین مورد افتتاح و بهره برداري قرار گرفت.

همچنين عملیات اجرایی طرح‌های صنعتي سردخانه دو هزار تنی محصولات کشاورزی و مجموعه تولیدی بسته‌بندی خشکبار، سبزیجات خشک، شوریجات و ترشیجات با مجموع سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۶۰ نفر آغاز شد.

پروژه عمراني زیرساختی شبکه داخلی فاضلاب شهرک صنعتی قیر و کارزین نيز با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در اين برنامه افتتاح و به بهره‌ برداری رسید.

عدالت صنعتی با اجرای طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در آیین بهره‌ برداری و آغاز عمليات اجرايي طرح‌های صنعتی و زیرساختی در شهرک صنعتی قیر و کارزین گفت: با اجرای طرح آمایش صنعتي، معدني و تجاري توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، عدالت صنعتی در تمامی شهرستان‌های کشور برقرار می‌شود.

علی رسولیان با اشاره به این‌که هدف اصلی این طرح، برقراری عدالت صنعتی متناسب با ظرفیت‌های شهرستان‌هاست، افزود: در این طرح که مورد تأکید وزیر صنعت، معدن و تجارت است، مشوق‌های سرمایه گذاری بر اساس طبقه بندی شهرستان‌ها لحاظ می‌شود.

وي در ادامه با بیان این‌که بسته پیشنهادی سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران در طرح آمايش نیز مشخص شده است، اضافه كرد: در این بسته سرمایه گذاری، شهرستان‌هایی که دارای ظرفیت‌هاي لازم هستند اما صنعت آن‌ها رشد و توسعه نیافته، از اولویت مشوق‌های دولتي بهره مند می‌شوند.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که در این طرح شهرستان‌ها بر مبنای شاخص‌هاي توسعه یافتگی صنعتی و ظرفیت‌های موجود به ۴ سطح طبقه بندی شده‌اند، ادامه داد: در بسته مشوق‌های اختصاص یافته، مواردی نظیر واگذاری زمین، قیمت واگذاری، نحوه اختصاص تسهیلات و نحوه مشارکت و سرمایه گذاری شرکت‌ها و سازمان‌های توسعه‌ای تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نظیر ايدرو و ایمیدرو بر اساس سطح بندی مشخص و تعیین می‌شوند.

رسوليان همچنين با بیان این‌که همکاران وزارت صنعت، معدن و تجارت با مراجعه به استان‌ها درحال سطح بندی و تعیین اولویت‌های شهرستان‌هاي مختلف هستند، اظهار داشت: این طرح پس از جمع ‌بندی به‌زودی اجرایی خواهد شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای راه اندازی شهرک‌های صنعتی تخصصی در کشور خبر داد و گفت: در این زمینه اقداماتی نظیر ایجاد شهرک صنعتی پوشاک را آغاز و براي راه اندازي سایر شهرک‌های صنعتی تخصصي نیز در مرحله بررسی هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از توافق سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق برای ایجاد و راه اندازی شهرک‌های صنعتي تخصصی انرژی خورشیدی در سراسر کشور خبر داد و افزود: در این زمینه ۹۲ شهرک و ناحیه صنعتی موجود در استان‌های سراسر كشور که مستعد ایجاد شهرک‌های انرژی خورشیدی هستند، مشخص شده و براي شهرک‌های صنعتی جدید نیز درحال مکان یابی هستیم و برخی از مصوبات این شهرک‌های انرژی نیز از هیأت دولت اخذ شده است.

رسوليان در ادامه از برنامه‌ریزی برای کمک به دانش بنیان شدن شرکت‌های مستعد در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و اضافه كرد: در این زمینه نیز اقدامات مؤثری درحال انجام است.

وي با اشاره به بهره‌برداری یا آغاز عمليات اجرايي برخی واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی قیر و کارزین بيان كرد: برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی اين شهرستان، برنامه‌ریزی کرده‌ایم و ایجاد نواحی صنعتی جدید را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران توجه به بنگاه‌های کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی استان فارس، تأمین منابع لازم برای تکمیل واحدهای صنعتی و سرمایه در گردش و کمک به بازاریابی واحدهای صنعتی فعال از طریق حضور آن‌ها در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را از دیگر برنامه‌ها و  خدمات حمایتی این سازمان عنوان كرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران روز شنبه در بدو ورود به شهرستان قیر و کارزین با حضور در گلزار مطهر شهداء، با نثار گل و قرائت فاتحه، به مقام والاي شهدا ادای احترام و با آرمان‌های والای آن‌ها تجدید میثاقي دوباره كرد.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروز آباد، قیر و کارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی، مديركل صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، امام جمعه، فرماندار و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، علي رسوليان را در سفر به شهرستان قیر و کارزین همراهي مي‌كنند.

در شهرک صنعتی قیر و کارزین تا کنون ۶۵ قرارداد حق بهره برداري با سرمايه گذاران منعقد شده که از این تعداد ۱۲ واحد صنعتي و تولیدی با اشتغالی بالغ بر ۱۵۰ نفر درحال بهره برداری و فعالیت مي‌باشند.

شهرستان قیر و کارزین در فاصله ۲۲۰ کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع است.

تاريخ: 1401/06/12  | ساعت: ١٦:٠٠ | شناسه: ١٩١٠٧ | تعداد نمايش: 645


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 74

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1224056

  • بازديدکنندگان امروز : 7384

  • کل بازديدکنندگان : 19163064


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد