×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در همايش تجاري ايران و روسيه عنوان كرد:

به دنبال تسهیل ورود شرکت‌های کوچک و متوسط ​​ایرانی به شبکه همکاری‌ ​​جهاني هستيم/ بین المللی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط ​​هدف تمامی فعالیت‌هاست

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت:به دنبال طراحی چارچوبی برای ادامه همکاری بین سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و همتایان آن در جهان برای توسعه SMEها، اتخاذ راهکارهاي لازم برای تسهیل ورود شرکت‌های کوچک و متوسط ​​ایرانی به شبکه همکاری با شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بین المللی و در نهایت بین المللی کردن شرکت‌های کوچک و متوسط ​​به عنوان گام اصلی و هدف تمامی فعالیت‌ها هستيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علي رسوليان روز دوشنبه در همايش تجاري ايران و روسيه كه با حضور فعالان اقتصادي دو كشور در هتل استقلال تهران برگزار شد، افزود: شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در تولید و توزیع ثروت در کشورها و در سرتاسر جهان نقش استثنایی دارند و به همين سبب توسعهSME ها در برنامه‌های توسعه پایدار کشورها از اولويت‌ها است.

وي، یکی از چالش هایی که امروزه کشورها با آن روبرو هستند را توزیع ناعادلانه ثروت در جهان دانست و اضافه كرد: به گونه ای که یک درصد از جمعیت جهان بیش از 50 درصد ثروت را در اختیار دارند و یکی از راه هایی که می توانیم بر این چالش غلبه کنیم، تقویت همين بنگاه های کوچک و متوسط(SME)​​است.اما شرکت‌های کوچک و متوسط ​​بر خلاف مزیت‌های متنوع خود، دارای موانع و چالش‌های مشترک خاصی هستند که همه کشورها برای آن‌ها، گام‌های توسعه‌اي خاصی برمی‌دارند.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، ادامه داد: با توجه به نقش و اهمیت کسب و کارهای کوچک و متوسط و با توجه به اینکه بیش از 94 درصد شرکت های تولیدی ايران را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهند، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تلاش می‌کند تا با اعمال سیاست ها و حمایت های مختلف توسعه ای، بسترهای لازم و فضای رقابتی برای صنایع کوچک را فراهم آورد.

رسوليان، به حوزه‌هاي كاري اساسي سازمان متبوع خود اشاره كرد و يادآور شد: حوزه هاي كاري اساسي شامل تأمينزیرساخت ها در قالب پارک ها و مناطق صنعتی، مراکز خدمات فناوری و تجاری، پارک های فناوری، تصفیه خانه های فاضلاب و ...و خدمات پشتیبانی به نفع صنایع کوچک و متوسط متشكل از توسعه بازار، کارآفرینی، آموزش، مالی، خوشه ها، نمایشگاه ها، توسعه صادرات، کنسرسیوم های صادراتی، پیمانکاری فرعی و غیره است.

وي تصريح كرد: تاکنون 900 شهرک و ناحيه صنعتی مورد بهره برداری قرار گرفته و حدود 1000000 نفر در بیش از 50000 شرکت تولیدی مشغول به کار هستند که 48 درصد از کل بخش تولیدی ایران را تشکیل می دهد. بیش از 10درصداز این شرکت ها صنایع با فناوری پیشرفته هستند که در لبه های تکنولوژی کار می کنند. علاوه بر موارد فوق، 6 پارک فناوری و 36 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار برای ارائه خدمات و رفع نیازهای صنایع کوچک و متوسط ایجاد شده است و بیش از 500 شرکت مشاوره در این مراکز فعال هستند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان كرد: یکی از الگوهای حمایتی این سازمان برنامه توسعه خوشه کسب و کار است. سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران برنامه توسعه خوشه را از یونیدو اتخاذ کرده و پس از بیش از یک دهه تلاش، مدل توسعه خوشه تجاری را با موفقیت در کشور پیاده سازی کرده است. در این برنامه 504 خوشه کسب و کار شناسایی شده است. 140 پروژه توسعه خوشه های صنعتی در حوزه های مختلف خودرو، نفت و گاز، چرم، سنگ، سرامیک، پوشاک، بسته بندی، کفش و غيره انجام شده است.

رسوليان، اظهار كرد: بیش از يك ميليون نفر از مدیران و کارشناسان شرکت های کوچک و متوسط در دوره های آموزشی برگزار شده توسط این سازمان (نظير كارافريني، بازاريابي، مديريت پروژه، انقلاب صنعتي 4، آي تي، و ...) شرکت کرده اند و 3000 تور صنعتی با هدف تبادل تجربیات و تسهیل کار مشارکتی بین بنگاه های کوچک و متوسط ​​برگزار شده است.هر ساله نيز 5000 شرکت کوچک و متوسط ​​با حمایتISIPO در نمایشگاه های داخلی و خارجی شرکت می کنند.

وي، افزود: سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايرانعلاقه مند به کسب تجربیات سایر کشورها و همچنین به اشتراک گذاری دانش و تجربیات آن‌ها است و برای این منظور تفاهم نامه های متعددی با سایر کشورها امضا شده و فعالیت‌های خاصی انجام شده است.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، اضافه كرد: برای توسعه صنایع کوچک و متوسط و همکاری های بین المللی، متعهد به اجراي برنامه‌های مختلفي هستيم. این برنامه ها قطعا در چارچوب سياست‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت، اسناد راهبردی حوزه صنعت و سند چشم انداز 20 ساله کشور است.

رسوليان، ادامه داد: ما به دنبال طراحی چارچوبی برای ادامه همکاری بین سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و همتایان آن در جهان، به منظور ایجاد توانمندی‌ها و تجربیات موجود طرفین برای توسعه SMEها، توسعه و اجرای راهکاری برای تسهیل ورود شرکت های کوچک و متوسط ​​ایرانی به شبکه همکاری با شرکت های کوچک و متوسط ​​بین المللی و در نهایت بین المللی کردن شرکت‌های کوچک و متوسط ​​به عنوان گام اصلی و هدف تمامی فعالیت‌ها هستيم.

رسوليان در پايان سخنان خود، بازديد از شهرك‌هاي صنعتي و زيرساختهاي مهيا شده، بازديد از كارخانجات، برگزاري نشست‌هاي B2Bبا همتايان خود، برگزاري نمايشگاه‌هاي مشترك را به فعالان تجاري و اقتصادي روسيه به عنوان فرصت‌هاي زمينه ساز همكاري پيشنهاد داد.

همايش تجاري ايران و روسيه با حضور فعالان اقتصادي دو كشور روز دوشنبه در هتل استقلال تهران برگزار شد. در اين همايش "بونيكن الكسي سرگي‌ويچ" مسئول كميسيون دولتي فدراسيون روسيه در رابطه با سازماندهي و آماده‌سازي كادرهاي مديريت براي اقتصاد روسيه و مدير بودجه دولتي مركز منابع وزارت اقتصاد و پيشرفت فدراسيون روسيه به عنوان مقام بلند پايه دولتي از كشور روسيه حضور داشت.

"علي رسوليان" معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و "حامد فروزان" مديركل امور بين الملل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي نيز مقامات دولتي جمهوري اسلامي ايران در اين همايش بودند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 340 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 85 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی،6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 100 هزار و 58 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 882 واحد صنعتی و سه هزار و 270 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 998 هزار و 595 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/09/08  | ساعت: ١٠:٤٤ | شناسه: ١٩٢٧٥ | تعداد نمايش: 181

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1197219

  • بازديدکنندگان امروز : 580

  • کل بازديدکنندگان : 18709004


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد