×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مصوب کرد:

توسعه 4 شهرك و 2 ناحيه صنعتي در 4 استان كشور

توسعه چهار شهرك و دو ناحيه صنعتي در چهار استان شامل استانهاي يزد، مازندران، لرستان و آذربايجان شرقي با تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در آخرین نشست هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، توسعه چهار شهرك صنعتي و همچنين دو ناحيه صنعتي در استان‌هاي يزد، مازندران، لرستان و آذربايجان شرقي به تصویب مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسید.

شهرك صنعتي بافق در استان يزد به وسعت 217 هكتار، شهرك صنعتي ساري سه در استان مازندران به وسعت 57 هكتار، ناحيه صنعتي گلوگاه در استان مازندران به وسعت 3.5 هكتار، شهرك صنعتي بروجرد دو در استان لرستان به وسعت 100 هكتار،  ناحيه صنعتي پل هرو در استان لرستان به وسعت 21 هكتار و شهرك صنعتي بناب به وسعت 191 هكتار در استان آذربايجان شرقي از جمله شهرك‌ها و نواحي صنعتي مي باشند كه در جهت پاسخ به نيازها و تقاضاهاي موجود با تصويب هيات مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در سالجاري به ميزان مساحت‌هاي فوق الذكر توسعه داده مي‌شوند.

با توسعه اين شهرك‌ها و نواحي صنعتي، 590 هكتار به مساحت اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزوده می‌شود تا شرکت‌های استانی تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بتوانند نسبت به جذب سرمایه‌گذاران و به‌تبع آن ایجاد شغل پایدار در سطح کشور اقدام کنند.

 از ابتداي سال 1401 تاكنون نيز، ایجاد یا توسعه 10 شهرک و ناحیه صنعتی در 8 استان کشور به وسعت بیش از 640 هکتار به تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذی‌ربط ارسال شد.

همچنين طي سال 1400 نيز، ایجاد یا توسعه 48 شهرک و ناحیه صنعتی در 23 استان کشور به وسعت بیش از 7000 هکتار به تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذی‌ربط ارسال شده است.

در راستاي تحقق شاخص مصوب افزايش سطح اراضي صنعتي در اختيار، با مجموعه اقدامات انجام شده در شركت هاي استاني و ستاد سازمان؛ در طول سال 1400 با رشد بيش از 288 درصد نسبت به عملكرد سال 1399 اين شاخص، بيش از 7000 هكتار به مجموع سطح اراضي صنعتي در اختيار در شهركها و نواحي صنعتي كشور افزوده شده كه متعاقبا جهت واگذاري اين اراضي به متقاضيان سرمايه گذاري و كارآفريني ، در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه و برنامه هاي مصوب نسبت به آماده سازي و واگذاري اين اراضي اقدام خواهد گرديد.

با تهیه و ارسال گزارش ضرورت ایجاد و مکان‌یابی شهرک یا ناحیه صنعتی به لحاظ فني و اقتصادي توسط شرکت‌ شهرک‌های صنعتی هر استان‌ و پس از بررسی و بازدید میدانی کارشناسان معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گزارش اظهار نظر کارشناسی به هیأت مدیره ارائه و در صورت تأیید مورد تصویب قرار می‌گیرد.

 مطابق ضوابط و مقررات قانونی و مفاد بند 8 قانون راجع به تاسيس شركت شهركهاي صنعتي ايران؛ مجمع عمومي شركت شهركهاي صنعتي ايران موظف است با توجه به سياستهاي دولت جمهوري اسلامي ايران و با تصويب هيات دولت براي افزايش تعداد شهركهاي صنعتي اقدام لازم را انجام دهد. همچنين مجمع عمومي شركت هاي تابعه (هيات مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران) مي تواند با توجه به نياز و ضرورت نسبت به توسعه شهركها و نواحي صنعتي مصوب اقدام نمايد.

همچنین به استناد مفاد قانون حمايت از ايجاد نواحي صنعتي روستايي؛ مصوبه هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌های استانی تابعه، شرط لازم برای تصویب نواحی صنعتی جديد با وسعت زیر ۵۰هکتار است و در عین حال تصویب نهایی آن مشروط به تایید و اخذ مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 340 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 85 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 100 هزار و 58 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 882 واحد صنعتی و سه هزار و 270 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 998 هزار و 595 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/09/16  | ساعت: ٠٩:٥٢ | شناسه: ١٩٣٢٥ | تعداد نمايش: 235

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1197241

  • بازديدکنندگان امروز : 742

  • کل بازديدکنندگان : 18709166


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد