×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مصوب‌کرد:

ايجاد شهرك صنعتي تخصصي انرژي خورشيدي و توسعه يك شهرك صنعتي در 2 استان قزوين و اردبيل

ايجاد يك شهرك صنعتي تخصصي انرژي خورشيدي در استان قزوين و توسعه يك شهرك صنعتي در استان اردبيل، با تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مصوب شد.

به گزارش روابط عمومي  سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در آخرین نشست هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ايجاد يك شهرك صنعتي تخصصي انرژي خورشيدي در استان قزوين و توسعه يك شهرك صنعتي در استان اردبيل به تصویب مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسید.

 

ايجاد شهرك صنعتي تخصصي انرژي خورشيدي در منطقه زين آباد استان قزوين به وسعت 785 هكتار و توسعه شهرك صنعتي  اردبيل دو در استان اردبيل به وسعت 17 هكتار از جمله شهرك‌ها و نواحي صنعتي مي باشند كه در جهت پاسخ به نيازها و تقاضاهاي موجود با تصويب هيات مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در سالجاري به ميزان مساحت‌هاي ياد شده، توسعه داده مي‌شوند.

با ايجاد و توسعه اين شهرك‌ها و نواحي صنعتي، 802 هكتار به مساحت اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزوده می‌شود تا شرکت‌های استانی تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بتوانند نسبت به جذب سرمایه‌گذاران و به‌تبع آن ایجاد شغل پایدار در سطح کشور، اقدام کنند.

از ابتداي سال 1401 تاكنون ایجاد یا توسعه 18 شهرک و ناحیه صنعتی در 9 استان کشور به وسعت بیش از 2000هکتار به تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذی‌ربط ارسال شد.

همچنين در  سال 1400 نيز، ایجاد یا توسعه 48 شهرک و ناحیه صنعتی در 23 استان کشور به وسعت بیش از 7000هکتار به تصویب هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذی‌ربط ارسال شد.

در راستاي تحقق شاخص مصوب افزايش سطح اراضي صنعتي در اختيار، با مجموعه اقدامات انجام شده در شركت هاي استاني و ستاد سازمان در سال 1400 با رشد بيش از 288 درصد نسبت به عملكرد سال 1399 اين شاخص، بيش از 7000 هكتار به مجموع سطح اراضي صنعتي در اختيار در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور افزوده شده است كه متعاقبا جهت واگذاري اين اراضي به متقاضيان سرمايه گذاري و كارآفريني، در چارچوب ضوابط و مقررات مربوطه و برنامه هاي مصوب نسبت به آماده سازي و واگذاري اين اراضي اقدام خواهد شد.

با تهیه و ارسال گزارش ضرورت ایجاد و مکان‌یابی شهرک یا ناحیه صنعتی به لحاظ فني و اقتصادي توسط شرکت‌ شهرک‌های صنعتی هر استان‌ و پس از بررسی و بازدید میدانی کارشناسان معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گزارش اظهار نظر کارشناسی به هیأت مدیره ارائه و در صورت تأیید مورد تصویب قرار می‌گیرد.

مطابق ضوابط و مقررات قانونی و مفاد بند 8 قانون راجع به تاسيس شركت شهركهاي صنعتي ايران، مجمع عمومي شركت شهركهاي صنعتي ايران موظف است با توجه به سياست‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران و با تصويب هيات دولت براي افزايش تعداد شهرك‌هاي صنعتي اقدام لازم را انجام دهد. همچنين مجمع عمومي شركت هاي تابعه (هيات مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران) مي تواند با توجه به نياز و ضرورت نسبت به توسعه شهرك‌ها و نواحي صنعتي مصوب اقدام نمايد.

به استناد مفاد قانون حمايت از ايجاد نواحي صنعتي روستايي، مصوبه هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌های استانی تابعه، شرط لازم برای تصویب نواحی صنعتی جديد با وسعت زیر ۵۰هکتار است و در عین حال تصویب نهایی آن مشروط به تایید و اخذ مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 340 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 85 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 100 هزار و 58 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 882 واحد صنعتی و سه هزار و 270 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 998 هزار و 595 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/11/05  | ساعت: ٠٦:٥٨ | شناسه: ١٩٦٣٥ | تعداد نمايش: 157

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1197260

  • بازديدکنندگان امروز : 887

  • کل بازديدکنندگان : 18709311


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد