×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با رئیس سازمان امور اراضی کشور عنوان شد:

توسعه اراضی صنعتی بر اساس نیاز استان‌ها با حفظ اراضی کشاورزی/ نگاه زیست محیطی و توجه به آمایش سرزمینی در گسترش شهرک‌ها و نواحی صنعتی

در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با رئیس سازمان امور اراضی کشور، بر توسعه اراضی صنعتی بر اساس نیاز استان‌ها با حفظ اراضی کشاورزی قابل استفاده در چارچوب مشخص تاکید شد و محورها و بسترهای همکاری دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی با نگاه زیست محیطی و توجه به آمایش سرزمینی، حمایت از حفظ اراضی قابل استفاده کشاورزی در توسعه بخش صنعت، اجرای تفاهم نامه‌های منعقد شده میان طرفین و تسریع در فرآیند انتقال سند مالکیت زمین‌های تخصیص یافته برای راه اندازی شهرک صنعتی شهید سلیمانی بهشهر، از مهمترین مواردی بود که در این جلسه برای ارتقای همکاری‌ها مورد توجه و بررسی قرار گرفت.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه، گفت: توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی با نگاه زیست محیطی و توجه به آمایش سرزمینی در راستای ایجاد توازن صنعتی در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.
 
رسولیان، افزود: در برخی از نقاط کشور متقاضی احداث واحد صنعتی زیاد است اما به اندازه کافی زمین صنعتی وجود ندارد که در این حوزه به همکاری دستگاه‌هایی از جمله سازمان امور اراضی کشور نیاز داریم.
 
وی، اضافه کرد: توسعه صنعتی در مناطق محروم و کمتر برخوردار و مناطقی که پتانسیل‌های صنعتی دارند، اما به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته اند نیز در راستای سیاست ایجاد توازن صنعتی دنبال می‌شود که در این زمینه نیز باید به مساحت زمین‌های صنعتی در اختیار اضافه کنیم.
 
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، همچنین خواستار تسریع و همکاری در فرآیند انتقال سند مالکیت زمین‌های تخصیص یافته برای راه اندازی شهرک صنعتی بهشهر از بانک زمین به سازمان امور اراضی کشور و سپس به شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران برای احداث هر چه سریعتر این شهرک صنعتی شد.
 
رئیس سازمان امور اراضی کشور نیز در این جلسه، گفت: در استان‌هایی که برای توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی محدودیت‌های زمین وجود دارد، نهایت همکاری را با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران انجام می‌دهیم.
 
"رضا افلاطونی" افزود: اما در توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی باید نگاه زیست محیطی و حفظ اراضی کشاورزی قابل استفاده در یک چارچوب مشخص، حتما مورد توجه قرار بگیرد.
 
وی، همچنین اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز باید با توجه به تفاهم نامه‌های قبلی خارج از محدوده شهرک‌ها و نواحی صنعتی پروانه تاسیس ندهد تا پراکندگی واحدهای صنعتی به حوزه کشاورزی و محیط زیست لطمه وارد نکند.
 

تاريخ: 1401/11/08  | ساعت: ١٣:١٧ | شناسه: ١٩٦٤٩ | تعداد نمايش: 135

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 68

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1223675

  • بازديدکنندگان امروز : 6063

  • کل بازديدکنندگان : 19161743


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد