×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئيس جمهور، وزراي صمت و علوم صورت گرفت:

تجليل از 5 شركت شهرك‌هاي صنعتي استاني به عنوان برترين‌هاي توسعه فناوري در همایش بنگاه، فناوری و رشد اقتصادی

در همایش بنگاه، فناوری و رشد اقتصادی از شركت شهرك‌هاي صنعتي استانهاي همدان، يزد، گلستان، كرمانشاه و اصفهان به عنوان برترين‌هاي توسعه فناوري تجليل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در همایش «بنگاه، فناوری و رشد اقتصادی» روز شنبه با حضور«سیدرضا فاطمی‌امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت، «محمدعلی زلفی‌گل» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و جمعی از مدیران و معاونان این مجموعه‌ها برگزار شد.

این همایش با هدف هم افزایی فرابخشی و ملی و ایجاد ارتباط اثربخش میان بنگاه‌ها، دانشگاه‌ها (پژوهشگاه‌ها) و شرکت‌های دانش بنیان برای تحقق اهداف اقتصاد دانش بنیان در سالن کنفرانس شماره یک محل دائمی نمایشگاه‌هاي بین المللی تهران برگزار شد.

"سیدرضا فاطمی امین"وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش به بیان رویکردهای جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه توسعه فناوری و نوآوری شامل مروری بر زیست بوم (کنسرسیوم‌های) توسعه فناوری اولویت دار وزارت صمت پرداخت.

همچنین «محمدعلی زلفی‌گل» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رويكردهاي جدید اين وزارتخانه در حوزه توسعه فناوری و نوآوری را اعلام كرد و رویکردهای جدید معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در حوزه توسعه فناوری و نوآوری توسط دهقانی فیروزآبادی تشریح شد.

در حاشيه برگزاري اين همايش، توافق‌نامه همکاری میان سه مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور امضا شد.

نخستین توافق‌نامه میان وزارت صمت با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد که براساس آن، دو مجموعه تعهد دادند که 4 هزار میلیارد تومان در زمینه مشارکت‌های توسعه فناوری، اقدام به تامین منابع کنند.

همچنین در توافق‌نامه دیگری که به امضای طرفین رسید، مقرر شد که مشارکت و پشتیبانی از شراکت‌های فنا‌وری و حمایت پژوهشی از شراکت‌های فناوری به‌طور کامل صورت گیرد؛ آنهم با حمایت کامل وزارت علوم در حوزه‌های پژوهش و آموزش. ضمن اینکه فرصت مطالعاتی، یکی از ابزارهای حمایتی وزارت علوم در این توافق‌نامه است.

در این همایش، توافق‌نامه‌های دیگری هم میان مجموعه‌های وزارت صمت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به امضا رسید.

در پايان اين همايش همچنين از برترينهاي توسعه فناوري در بنگاهها در سال 1401 با اهداي لوح و تنديس تقدير به عمل آمد.

شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌هاي همدان، يزد، گلستان، كرمانشاه و اصفهان در اين همايش به عنوان برترين‌هاي توسعه فناوري در بنگاه‌ها معرفي و تجليل شدند كه مديران عامل اين شركت‌ها تنديس و لوح تقدير خود را دريافت كردند.

 

تاريخ: 1401/12/20  | ساعت: ١٤:٥٤ | شناسه: ١٩٨٧٥ | تعداد نمايش: 297

برای این خبر نظری ثبت نشده است

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 68

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1224351

  • بازديدکنندگان امروز : 8330

  • کل بازديدکنندگان : 19164010


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد