×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صمت در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های خارجی مقیم تهران عنوان کرد:

فعاليت ۲۷۲سرمایه گذار خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با ۱۱هزار نفر اشتغالزايي/ حدود ۲۰ هزار هکتار زمین صنعتی آماده واگذاری به سرمايه گذاران است/فرصت ویژه سرمایه‌گذاری برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در شهرك‌ها و نواحي صنعتي

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت:۲۷۲سرمایه گذار خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال هستند که حدود ۱۱هزار نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی آنها مشغول به کار می باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان در نشست خبری با رسانه‌های خارجی مقیم تهران، افزود: 851 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که بیش از ۵۰هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی فعال هستند.

 وی، همچنین اضافه کرد: واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور برای بیش از یک میلیون نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل نموده اند. همچنین ۴۷هزار طرح در حال احداث نیز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد که با تکمیل آن‌ها زمینه اشتغال بیشتری فراهم می‌شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ادامه داد: 1060 واحد از اين واحدهاي توليدي صادرات محور هستند که محصولات تولیدی خود را به کشورهای مختلف صادر می‌کنند.

رسولیان، تصریح کرد: به عنوان نمونه زعفران و محصولات مرتبط  به کشورهایی از جمله عراق، ترکیه و آذربایجان صادر مي‌شود. حوزه محصولات شیمیایی به کشورهای عراق، آذربایجان و گرجستان، محصولات حوزه نساجی به کشورهایی نظیر آلمان، قطر و کویت صادر مي‌شود.

وي، همچنين خاطرنشان كرد: محصولات حوزه لوازم خانگی به کشورهایی از جمله عراق، افغانستان و محصولات حوزه سنگ و سرامیک به ترکیه، ایتالیا، عراق و امارات صادر می شود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در بخش ديگري از سخنان خود، يادآور شد: ۲۷۲سرمایه گذار خارجی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال هستند که حدود ۱۱هزار نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی آنها مشغول به کار می باشند.

رسوليان، اظهار كرد: 82 کنسرسیوم صادراتی در حوزه‌های مختلف داریم. کنسرسیوم‌های صادراتی برای ارتقاء شاخص‌های تولیدی بنگاه‌های کوچک و متوسط بازار خوبي به وجود می‌آورند.

وي، افزود:  از بیش از ۵۰هزار واحد تولیدی درون شهرک‌ها و نواحی صنعتی حدود ۹۸درصد کوچک و متوسط هستند که باید به ارتقاء رقابت پذیری آنها کمک شود و یکی از بهترین راه‌ها رسیدن به بازارهای خارجی می باشد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین اضافه كرد: ۵۰۵خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است، کار ۱۲۲خوشه تمام شده و اجرا شده است و ۵۴خوشه نیز در حال اجرا می‌باشد.

رسوليان، ادامه داد: توانمندسازی شاغلین واحدهای صنعتی و تولیدی به عنوان یک اولویت در دستور کار است که در این زمینه کارهای مختلفی انجام شده است.

وی تصريح كرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران براي حضور در نمایشگاه‌هاي داخلی، اعزام هیئت‌های تجاری و حضور در نمایشگاه‌هاي خارجی به عنوان بستههای حمایتی مشوق‌هاي لازم را به بنگاه‌هاي كوچك و متوسط  ارائه می‌دهد، راه افزایش تولید در واقع ارتقاء تقاضای خارجی است که منجر به افزايش شاخص‌های تولید، افزایش صادرات و اشتغال می‌شود.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: حمایت از طرحهای پژوهشی نیز به عنوان يك اولويت دنبال می‌شود که ۶۶۱طرح پژوهشی انجام شده است.

رسوليان اظهار كرد: یک هزار و ۶۵۰واحد صنعتی مستعد دانش بنیان شدن شناسايي شده است که ۷۵۹واحد تاکنون دانش بنیان شده اند. همچنين ۲۲۹واحد دیگر شناسایی شده و ۹۷شرکت دانش بنیان شده است و به بيش از صد شركت دانش بنيان زمين واگذار شده است.

وي، افزود: حمایت از ایده های نوآورانه و فناورانه نیز در دستور کار است كه ۲۳۵رویداد در این حوزه برگزار شده است. 40 مرکز خدمات فناوری برای توسعه و عارضه یابی داریم، ۶۵۰مشاور در این مراکز مشغول به کار هستند و ۶ شهرک فناوری فعال نیز وجود دارد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه سخنان خود،  اضافه كرد: امسال در مجموع در سطح کشور بیش از ۹ هزار میلیارد تومان در زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور سرمایه گذاری شده است که تاکنون بخش عمده‌ای از این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌هایی از جمله تامین آب، برق، گاز، افزایش اراضی جدید و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی موجود با موفقیت انجام شده است.

رسوليان، يادآور شد: از راه‌اندازي شهرك‌هاي انرژي خورشيدي و تامين پايدار برق با استفاده از انرژي‌هاي تجديدپذير حمايت ميكنيم. در این راستا ۹۲ شهرک صنعتی دارای ظرفیت به وسعت ۵ هزار و ۳۰۰ هکتار به ساتبا (سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق) معرفی شده است که اتصال به پست و بسترها فراهم گردیده است و از بخش خصوصي توانمند و سرمايه گذاران خارجي براي مشاركت و سرمايه گذاري در اين حوزه دعوت مي‌‌نمايم.

وي، گفت: حدود ۲۰ هزار هکتار زمین صنعتی آماده واگذاری در سطح کشور وجود دارد كه زيرساخت‌هاي لازم براي حضور سرمايه گذاران و فعاليت صنعتي در آن‌ها فراهم گرديده است.

گفتنی است با توجه به ضرورت انعکاس بین المللی اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی و اقدامات حمایتی برای صنایع کوچک مستقر در آن‌ها،  امید آفرینی و ارايه تصویری واقعی از دستاوردهای صنعتی کشورمان و انعکاس فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای سرمایه گذاران خارجی علی الخصوص کشورهای همسایه، نشست خبری معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با نمایندگان و خبرنگاران رسانه‌های خارجی روز سه شنبه ۲۳اسفند برگزار شد.

در این نشست خبرنگاران، تصويربرداران و نمایندگانی از رسانه‌هایی از جمله راشاتودی روسیه، انیکس چین، آناتولی ترکیه، اسپوتنیک روسیه، خبرگزاری صدای افغان افغانستان، تلویزیون اولوسال ترکیه، شبکه المسیره یمن، یونیوز لبنان، شبکه ۱۲ترکیه، شبکه فونیکس چین، تلویزیون الاتجاه و تلویزیون النجباء عراق حضور داشتند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 851 شهرك و ناحیه صنعتی و 6 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، 86 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 7 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 100 هزار و 564 قرارداد منعقده و بهره‌برداری از 50 هزار و 373 واحد صنعتی و چهار هزار و 260 واحد کارگاهی تكميل شده، زمینه اشتغال مستقیم يك ميليون و 12 هزار و 493 نفر  را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1401/12/23  | ساعت: ١٥:٣٢ | شناسه: ١٩٨٩٦ | تعداد نمايش: 138

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1223441

  • بازديدکنندگان امروز : 5354

  • کل بازديدکنندگان : 19161034


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد