×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بازديد وزیر صنعت، معدن و تجارت از 3 واحد توليدي در شهرک صنعتی پرند

رضا رحماني در سفر یک روزه خود به شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم، از چند واحد توليدي در شهرک صنعتی پرند بازدید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم، از چند واحد توليدي در شهرک صنعتی پرند بازدید کرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، رضا رحماني روز پنج‌شنبه با حضور در شهرک صنعتی پرند، از طرح توسعه شرکت مهندسی دنا فراز صنعت و واحدهاي صنعتي پاکمن و ایران ترانسفو ری بازديد كرد.
 
وي در جریان این بازديدها، از بخش‌های مختلف و خطوط تولید اين واحدهاي صنعتي ديدن كرد و از نزدیک در جریان مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.
 
خودروسازان از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند
وزیر صنعت معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت مهندسی دنا فراز صنعت گفت: از رسوخ فنآوری‌های نوین در داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیاز استقبال می‌کنیم.
 
رضا رحمانی با بیان این‌که داخلی سازی بیش از یک ‌میلیارد دلار از قطعات و ملزومات مورد استفاده خودروها را در دستور کار داریم، افزود: تا کنون بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از این رقم داخلی سازی شده است و تا پایان سال از رقم ۴۰۰ میلیون دلار عبور خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص رونق تولید اضافه کرد: خودروسازان هر قطعه‌ای را که در داخل امکان ساخت آن وجود دارد، داخلی سازی و از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اگر قطعه‌ای امکان ساخت داخل وجود داشته باشد، جلوی واردات آن را می‌گیریم و نخواهیم گذاشت که ثبت سفارش برای آن انجام شود.
 
رحمانی کیفیت بهتر و قیمت پایین‌تر را از مزیت‌های داخلی سازی قطعات عنوان کرد و يادآور شد: برنامه استاندارد یورو ۵ برای بسیاری از تولیدات خودرو انجام شده است و در مواردی که هنوز انجام نشده نیز درحال پیگیری است.
 
وی با تأکید بر لزوم ورود فنآوری‌های نوین و به‌روز در حوزه ساخت داخل اظهار داشت: ساخت داخل باید با تحقیق و توسعه و استفاده از R&D همراه باشد.
 
در جريان اين بازدید، طرح تولید قطعات مورد استفاده خودروها در شرکت مهندسی دنا فراز صنعت توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح و از نمایشگاه توانمندی‌های ساخت داخل اين واحد صنعتي ديدن شد.
 
شرکت مهندسي دنا فراز صنعت در سال 1378 تأسيس و فعاليت خود را در زمينه توليد قطعات برقی خودرو شروع نمود و به‌صورت خاص در زمينه توليد دسته سيم‌های خودروهای سبک و سنگين، طرف قرارداد شرکت‌های خودروسازی و تأمين قطعات خودرو مي‌باشد.
 
طرح توسعه اين شركت كه از سال ۱۳۹۳ آغاز و در سال جاري به بهره‌برداری رسیده است، با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال، برای ۲۳۰ نفر ایجاد شغل کرده است.
 
اين واحد صنعتي ظرفیت تولید سالانه دو میلیون عدد بلندگو، دو میلیون عدد دسته سیم، ۳۰۰ هزار عدد دسته راهنما، ۳۰۰ هزار عدد کلید خودرو و ۵۰۰۰ عدد سنسور تنظیم فشار باد تایر را دارد.
 
همه دستگاه‌ها بکوشند تا موانع جلوی پای صنعتگران رفع شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از شرکت پاكمن گفت: برای حمایت از تولیدات داخلی، فرهنگ سازی شود و دستگاه‌های مرتبط و ذیربط نیز موانع فراروی صنعتگران را مرتفع کنند.
 
رضا رحمانی افزود: از همه مردم، دستگاه‌های مرتبط و رسانه‌ها، به‌خصوص صدا و سیما می‌خواهم برای حمایت از تولیدات داخلی و داخلی ‌سازی محصولات و ملزومات فرهنگ سازی انجام دهند.
 
وی با اعلام این‌که صنعتگران انتظار دارند که موانع و بروکراسی جلوی پای آن‌ها رفع شود، اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و هرکس در هر جایی که مسئولیتی دارد، برای حل و فصل این‌گونه مشکلات و تسهیل امور حوزه صنعت و تولید بکوشد.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که بروکراسی باعث تسهیل در فرآیندهای تولید و افزایش اشتغال می‌شود، یادآوری کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اگر می‌خواهید مشکلات فراروی کشور حل شود، راه حل آن توجه به رونق تولید است.
 
رحمانی ادامه داد: واحدهایی که مورد بازدید قرار گرفتند، بر روی موضوع داخلی سازی قطعات، توسعه اشتغال و تولید کار کرده‌اند كه غرورآفرين است.
 
شرکت پاکمن در سال 1354 تأسیس شده و با بهره‌گیری از پرسنل متخصص و استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و فنآوري‌هاي ساخت انواع تجهیزات صنعتی، در زمینه تولید انواع بویلرهای آب گرم، چگالشی، بخار، روغن داغ، مبدل‌های حراراتی، مشعل‌های صنعتی، اتوکلاو و مخازن تحت فشار، تأسیسات و تجهیزات شیرین سازی و تصفیه آب و ... مشغول به فعالیت می‌باشد.
 
این شرکت یکی از وندور لیست‌های شرکت نفت و شرکت مپنا است که در چندین پروژه نفتی و نیروگاهی بزرگ کشور حضور پررنگی دارد و توجه به تحقيق و توسعه، کیفیت، خدمات پس از فروش و برنامه‌ریزی براي صادرات، امکان رقابت محصولات تولیدی آن را در بازارهای جهانی فراهم کرده است.
 
این واحد صنعتي ۷۰۰ نفر اشتغال مستقیم به‌وجود آورده و با ایجاد دو سوله جدید، ۱۰۰ نفر دیگر به اشتغال آن افزوده شده است.
 
۵۴ درصد نیاز کشور در حوزه مخازن فلزی در شرکت پاکمن تولید می‌شود و این شرکت با مواد، متریال و ورق‌های تمام ایرانی، روی صادرات به‌خصوص به کشور عراق برنامه‌ریزی انجام داده است.
 
افتتاح بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش ترانسفورماتورهای فوق توزیع در ایران
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش ترانسفورماتورهای فوق توزیع و قدرت و آزمایشگاه فشار قوی فوق توزیع در شرکت ايران ترانسفو ری افتتاح شد.
 
این مرکز که کار تجهیز آن آغاز شده است، با تلاش متخصصان و همت کارگران و دست‌اندرکاران شرکت ایران ترانسفو ری در سالی که به تدبیر مقام معظم رهبری به عنوان "رونق تولید" نامگذاری شده است، راه اندازی شد.
 
راه اندازی این مرکز مصادف با رکورد تولید حداکثری در شرکت ایران ترانسفو ری نیز بوده است.
 
به همین مناسبت جشن رکورد تولید در این شرکت با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
 
ایران ترانسفو ری با تولید یک هزار و ۹۰۷ عدد ترانسفورماتور با توان ۳۵۴ مگاولت آمپر در مدت یک ماه این رکورد را به‌دست آورده است.
 
دنیا بداند که تولید و صنعت ما زنده و پویاست
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جشن رکورد تولید شرکت ایران ترانسفو ری اعلام کرد: دنیا بداند که تولید و صنعت ما زنده و پویاست و هیچ خللی در آن نمی‌تواند ایجاد شود.
 
رضا رحمانی با بیان این‌که جشن رکورد تولید غرورآفرین است، اظهار داشت: امروز در هنگامه جنگ اقتصادی، این بزرگترین عملیات و در واقع پیروزی در عملیاتی بزرگ است.
 
وي افزود: کار کارگران و کارکنان و مهندسان این واحد بزرگ صنعتی خدا قوت دارد و سرمایه اصلی ما همین سرمایه‌های انسانی و مدیریتی هستند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: هر کجا مدیران‌ تلاش‌گر و از خود گذشته حضور داشته باشند، نتیجه‌اش همین است.
 
رحماني با اعلام این‌که دنیا بداند که تولید و صنعت ما زنده و پویاست و هیچ خللی در آن نمی‌تواند ایجاد شود، ادامه داد: "ما می‌توانیم" را باور کنیم؛ چرا كه کشور ما امکانات و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زیادی دارد.
 
وي تصریح کرد: بازار کشورمان نزدیک به ۸۵ میلیون نفر است، بازار ۶۰۰ میلیون نفری کشورهای همسایه (۱۵ کشور) را هم داریم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این‌که ظرفیت‌ها و منابع خدادای زیادی داریم، گفت: رتبه اول ذخائر نفت و گاز دنیا را داریم، معادن را داریم و باید از این‌گونه ظرفیت‌های مورد اشاره استفاده بهینه کنیم.
 
رحماني یادآور شد: منابع خدادادی دریا، آب، خاک، آفتاب و ... ‌را داریم. فقط خودمان را باور کنیم. مصداق خودباوری همین رسیدن به رکورد تولید است که در این شرکت شاهد آن هستیم.
 
وي در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان كرد: با راه اندازي نهضت ساخت داخل و داخلی سازی، اگر منابع را فعال کنیم، قطعاً پیشرفت حاصل می‌شود.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که دغدغه اصلی مسئولان و مردم همین اشتغال جوانان است، تصریح کرد: هر چقدر می‌توانیم باید در این حوزه تلاش کنیم. همین شرکت ایران ترانسفو ری گفته است تا سال آینده ۱۰۰ نفر جدید را جذب می‌کند که این روحیه باید به کل کشور تعمیم یابد.
 
رحماني افزود: اگر همین روحیه خودباوری و جهادی به کل کشور تعمیم داده شود، مشکلات قابل حل است. خانواده بزرگ صنعت و معدن و تجارت باید در این موضوع همت کنند.
 
وي اضافه كرد: واحدهایی که بازديد شد، در حوزه ساخت داخل اقدامات خوبی انجام دادند. مقام معظم رهبری هم رونق تولید را کلید حل بسیاری از مشکلات دانسته‌اند که به آن باور عمیق داريم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اين‌كه رونق تولید باعث رونق صنعت، صادرات، توسعه و اشتغال خواهد شد، ادامه داد: حفظ وضعیت موجود تولید و فعال سازی واحدهای راکد و ظرفیت‌های خالی تولید را امسال در برنامه داریم.
 
رحماني با یادآوری این‌که دشمن ‌می‌خواست مواد اولیه و ملزومات و تجهیزات مورد نیاز به‌دست ما نرسد، گفت: داخلی سازی قطعات مورد نیاز را در این حوزه آغاز کرده‌ایم.
 
وي بيان كرد: در حوزه لاستیک ‌سنگین ۵ پروژه آماده داریم که اگر کامل شوند، تولید بیش از مصرف خواهد شد و تهدید به یک فرصت بدل می‌شود. همچنین داخلی سازی در حوزه پارچه و پوشاک را در برنامه داریم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این‌که راه نجات کشور، رونق تولید است، افزود: نهضت ساخت داخل ستون فقرات رونق توليد است و همان گونه كه این خط را مقام معظم رهبری مدبرانه آغاز کردند و فرمایشات لازم را دادند، همگان باید کمک کنند تا این تسهیل شود.
 
رحماني در پایان اضافه كرد: باید موانع جلوی پای صنعتگران و تولید کنندگان مرتفع شود و همگان در این حوزه اهتمام جدی ورزند.
 

تاريخ: 1398/10/12  | ساعت: ١٥:١٥ | شناسه: ٨٩٦٥ | تعداد نمايش: 574


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 349591

  • بازديدکنندگان امروز : 7815

  • کل بازديدکنندگان : 8920302


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد