×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

6 پروژه عمراني و 2 طرح صنعتي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي جنوب استان كرمان افتتاح شد

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، 6 پروژه عمراني و 2 طرح صنعتي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي جنوب استان كرمان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، پروژه خط انتقال برق ۲۰ کیلوولت با اعتبار ۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی نخستين پروژه‌اي بود كه روز سه‌شنبه در سفر محسن صالحي‌نيا به جنوب استان كرمان، در شهرک صنعتی منوجان به بهره‌برداری رسید.
 
همچنين با حضور وي، پروژه زیرسازی و آسفالت معابر به مساحت ۴۵ هزار مترمربع با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در ناحیه صنعتی قلعه گنج افتتاح شد.
 
پروژه شبکه ۲۰ کیلوولت و روشنایی معابر به طول ۴ کیلومتر و تعداد ۹۰ عدد چراغ با اعتبار 8.5 میلیارد ریال، از ديگر پروژه‌هاي به بهره‌برداري رسيده در ناحیه صنعتی قلعه گنج با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بود.
 
با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، يك طرح صنعتي اقتصاد مقاومتی نيز در ناحیه صنعتی قلعه گنج افتتاح شد.
 
واحد صنعتی زیبو فنآور پارس كه با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال در ناحیه صنعتی قلعه گنج به بهره‌برداري رسيده، سالانه قابلیت تولید ۱۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه انواع کولر آبی و گازی را دارد و زمینه اشتغال ۲۶ نفر را فراهم نموده است.
 
صالحي‌نيا همچنين در بازديد از امكانات زيربنايي و آخرين وضعيت عمومي شهرك‌هاي صنعتي منوجان و كهنوج و نواحي صنعتي قلعه گنج و رودبار، توصيه‌هاي فني لازم را براي بهسازي و تجهيز منابع به مسئولان و متوليان اداره و نگهداري اين مناطق ارائه نمود.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با حضور در ناحيه صنعتي عنبر آباد، پروژه روشنایی معابر و شبکه برق ۲۰ کیلوولت به طول ۵ کیلومتر و تعداد ۱۵۰ عدد چراغ LED را با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال افتتاح كرد.
 
يك طرح صنعتي اقتصاد مقاومتی نيز با حضور صالحي‌نيا در ناحيه صنعتي عنبر آباد به بهره‌برداري رسيد.
 
واحد صنعتي پارس ستیا با سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال، شامل ذخیره سازی و نگهداری مواد غذایی در سردخانه، بسته‌بندی میوه، سبزی و قارچ است كه زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم كرده است.
 
همچنين با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، پروژه تهیه مصالح و اجرای زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی شماره 1 جیرفت به مساحت ۷۵ هزار مترمربع با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
 
پروژه روشنایی معابر شهرک صنعتی شماره ۲ جیرفت به طول ۱۳ کیلومتر و ۴۵۰ عدد چراغ LED با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال، از ديگر طرح‌هايي بود كه با حضور صالحي‌نيا در جنوب استان كرمان به بهره‌برداري رسيد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين از امكانات زيربنايي و آخرين وضعيت عمومي شهرك‌هاي صنعتي جيرفت 1 و 2 و بافت و ناحيه صنعتي عنبر آباد نيز بازديد و دستورات لازم را براي حل مشكلات زيرساختي اين مناطق صادر كرد.
 
تسهیلات ویژه‌ای به متقاضیان سرمایه‌گذاری جنوب کرمان اختصاص می‌یابد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه سه‌شنبه نيز در نشست کارگروه تسهيل و رفع موانع تولید جنوب استان کرمان حضور يافت و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون با حمایت‌های دولت تدبیر و امید، یک هزار واحد صنعتی به چرخه تولید کشور بازگشته‌اند.
 
محسن صالحی‌نیا افزود: بیش از ۸0۰ شهرک و ناحيه صنعتی در سراسر کشور فعال است که ۴۴ هزار و ۹۰۰ واحد در آن‌ها فعالیت می‌کنند.
 
وی اضافه كرد: استان کرمان ۴۲ شهرک و ناحیه صنعتی دارد که ۴.۷ درصد شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان ۳۴ هزار و ۷۰۰ طرح، زمین در اختیار گرفته‌اند که این آمار بسیار خوبی برای این استان در سطح کشور است.
 
صالحي‌نيا يادآور شد: شاخص اشتغالزایی طرح‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان در مقایس کشوری ۴ درصد است.
 
وي با اشاره به اين‌كه از تمام ظرفیت‌های قانونی برای کمک بیشتر به مناطق جنوب کرمان استفاده می‌کنیم، تأكيد كرد: تسهیلات ویژه‌ای در زمینه ترغیب واحدهای تولیدی برای سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان ارائه می‌شود.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: متقاضیان سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان می‌توانند با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت و شركت شهرك‌هاي صنعتي، زمین مورد نظر خود را دریافت کرده و بانک‌های عامل نیز در ارائه تسهیلات با این متقاضیان همکاری کنند.
 
صالحي‌نيا با بیان این‌که مشکلی در تأمین زیرساخت‌ها و تسهیلات در منطقه جنوب کرمان وجود ندارد،اضافه كرد: این منطقه پتانسیل‌های زیادی دارد، لذا زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در جنوب کرمان فراهم است.
 
وی انجام هماهنگی‌های لازم بين دستگاه‌هاي اجرايي برای ایجاد شهرک صنعتی در فاریاب را از جمله مصوبات مهم كارگروه تسهيل و رفع موانع تولید جنوب استان کرمان عنوان و بر رفع موانع پيشرفت كار پروژه تأكيد كرد.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گازکشی به نواحی صنعتی، ارتقاء رده زیست محیطی شهرک‌های صنعتی، راه اندازی تصفيه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی و اعطای تسهیلات ویژه به متقاضیان سرمایه‌گذاری را از ديگر مصوبات سفر به جنوب استان کرمان اعلام كرد.
 
نشست کارگروه تسهيل و رفع موانع تولید جنوب استان کرمان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي كرمان، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مديران دستگاه‌هاي اجرايي جنوب استان كرمان به منظور رفع مشکلات سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری در حوزه صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی اين مناطق در جیرفت برگزار شد.
 
جنوب استان کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.
 

تاريخ: 1398/11/01  | ساعت: ٢٠:٠٠ | شناسه: ٩١٣٠ | تعداد نمايش: 172


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 243511

  • بازديدکنندگان امروز : 5440

  • کل بازديدکنندگان : 7047436


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد