×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بازديد وزیر صنعت، معدن و تجارت از واحد توليدي ظريف مصور در شهرك صنعتي سفيد دشت

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به استان چهارمحال و بختیاری، از واحد توليدي ظريف مصور در شهرك صنعتي سفيد دشت شهرستان بروجن بازدید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به استان چهارمحال و بختیاری، از واحد توليدي ظريف مصور در شهرك صنعتي سفيد دشت شهرستان بروجن بازدید کرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، رضا رحماني در اين بازديد، از خط توليد و بخش‌هاي مختلف اين واحد صنعتي خوشنام كشور با بيش از سه دهه سابقه ديدن كرد و از نزديك در جريان مسائل و مشكلات آن‌ قرار گرفت.
 
امروز بالغ بر ده‌ها محصول و خدمت مختلف در مجموعه كارخانجات ظريف مصور توليد و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود كه تنها بخشی از آن‌ عبارت‌اند از انواع موكت‌های خانگی نمدی و تافتينگ، موكت‌های صنعتی، الياف، نخ، مستربچ و رنگدانه‌های صنعتی، انواع روغن‌های صنعتی، رزين‌ها و چسب‌های مخصوص صنعت نساجی محصولات خانواده ژئوسنتتيك مشتمل بر ژئوممبران، ژئوكامپوزيت و ژئو تكستايل، بيش از 90 گريد مختلف گرانول پلی پروپيلن، انواع متريال‌های عايق ساختمانی مشتمل بر ديوار و سقف عايق ساندويچ پانل‌ها و عرشه‌های فولادی، انواع گل‌های رز شاخه بريده، اركيده و آنتريوم توليد شده در بزرگترين و مجهزترين گلخانه تمام اتوماتيك و هيدروپونيك كشور و تنوعی وسيع از كالای خواب مبتنی بر سليقه روز بازار.
 
در كنار توليد محصولات متعدد، بومی سازی خدمات و دانش مهندسی نيز به‌عنوان مغز افزار جاری در اين گروه از مدت‌ها پيش انجام پذيرفته است و اينك به‌واسطه تجربه و مهارت، واحدهای فنی و مهندسی گروه خدمات خود را به مشتريان داخلی و خارجی ارائه می‌نمايند.
 
التزام كاركنان، مديران و صاحبان اصلی سرمايه در اين گروه به استانداردهای روز ملی و بين‌المللی و ارتقاء و بهبود مستمر محصولات و خدمات از طريق مديريت همه‌جانبه فرآيندها ضمن به‌كارگيري سيستم‌های مكانيزه كنترل و بهبود عملكرد سبب شده است محصولات گروه ضمن بهره‌مندی از استانداردهای روز ملی و بين‌المللی، سهم خود در بازارهای داخلی و خارجی را افزايش دهند، به‌طوري كه اين مهم با اخذ نشان استاندارد تجارت و صادرات به قاره اروپا، راه را برای محصولات تافتينگ ظريف باز نموده است كه از آن به‌عنوان شاخصی برای كيفيت برند داخلی در رقابت با رقبای اروپايی می‌توان ياد كرد.
 
روند عرضه کالا در بورس کالا به بازبيني نياز دارد
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از كارخانه ظريف مصور، در نشست با مدیران این واحد صنعتی، مسائل و مشکلات مربوط را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 
رضا رحمانی در این نشست گفت: همه اقدامات انجام شده در واحد صنعتی ظریف مصور مصداق عینی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است؛ چرا که در این واحد به موضوعاتی همچون توسعه دانش، وظایف اجتماعی، درون زایی، برونگرایی و ... توجه کافی شده است.
 
وی با اشاره به برخی مشکلات مطرح شده از سوی مدیران این واحد صنعتی، به‌خصوص در حوزه تأمین مواد اولیه از طریق بورس کالا، تأمین نقدینگی مورد نیاز واحدها و نرخ بهره بالای سود بانکی و مواردی از این دست افزود: در برخی شاخص‌ها، برخی تکانه‌های اقتصادی در مقاطع مختلف سال روند سرمایه‌گذاری در بخش صنعت را دچار اختلال می‌کند که در این راستا باید راهی برای هدایت سرمایه‌های سرگردان و همچنین کاهش نرخ سود بانکی در راستای سوق دادن سرمایه‌های موجود به سوی تولید پیدا کنیم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: روند جاری عرضه کالا در بورس امروز با چالش‌های مختلفی مواجه شده است و در موارد متعددی و بنا به درخواست تولید کنندگان، پیگیر مسائل هستیم که امیدواریم این روند چه در عرضه کالا و چه در عرضه مواد اولیه مورد بازبینی اساسی قرار گیرد.
 
رحماني ادامه داد: با توجه به این مسائل پیشنهاد دادیم، تأمین برخی مواد اولیه از سیستم مچینگ برای مصرف کننده دائمی انجام شود و مشتریان غیردائمی نیز از طریق کشف قیمت تأمین شوند.
 
وي خاطرنشان کرد: با وجود تعریف مأموریت برای بررسی تمامی چالش‌های پیش روی حوزه صنعت در بخش بورس کالا، برای حل مشکلات حتی حاضریم پیشنهادات لازم را به نشست سران قوا ارائه کنیم، چرا که یکی از مشکلات ما دلالی و واسطه‌گری در این حوزه است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای بازبینی در شرایط موجود و در روند عرضه کالا در بورس کالا، دادستانی و سایر دستگاه‌های نظارتی نیز اعلام آمادگی کرد‌ه‌اند و امیدواریم که به شرایط بهینه در این خصوص دست یابیم.
 
رحماني با اشاره به برخی نوسانات قیمتی بعد از اصلاح نرخ بنزین تصريح كرد: امروز همزمان با یک جنگ اقتصادی تمام عیار، با جنگ روانی نیز مواجه هستیم و عده‌ای با دو هدف عمده "ایجاد کمبود کالا" و "تورم روانی" به دنبال تنش در بازار بودند که خوشبختانه با تدابیر لازم جلوی این اقدامات گرفته شد.
 
وي تأکید کرد: آمار دی ماه نشان دهنده سیر نزولی تورم در کشور است و با توجه به این‌که از اردیبهشت سال جاری عموم قیمت‌ها نزولی بوده‌اند، تا زمانی که طرح اصلاح قیمت بنزین اجرایی شد؛ امروز شاهد آن هستیم که از دی ماه مجدداً روند کاهش قیمت‌ها آغاز شده است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اکنون از ۱۰۰ قلم کالای مورد رصد روزانه، حدود ۷۲ قلم کالا روند کاهش قیمت دارند و صرفاً در ۵ تا ۶ قلم کالا شاهد افزایش بیش از ۵ درصد هستیم و البته نباید فراموش کرد که برخی اقلام کالایی نیز تغییرات قیمتی آن‌ها فصلی است و پایدار نمی‌باشد.
 
رحماني افزود: از تمامی پیشنهادات و مشورت صاحب نظران حوزه صنعت، تولید و حتی بازار استقبال می‌کنیم و در همین راستا آمادگی خود را برای همکاری با استارتاپ‌ها برای اصلاح نظام توزیع کالا نیز اعلام كرده و امیدواریم به نتایج خوبی از این مسیر دست یابیم.
 
وي با اشاره به برنامه بازدید خود از واحد صنعتي نساجی نگین بروجن اضافه كرد: در همین شرایط سخت تحریم‌ها این واحد خط تولید نخ با آخرین فنآوری‌های روز دنیا را راه‌اندازی کرده و این اتفاق برای ما دارای ارزش بسیار فراواني است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ظرفیت‌های موجود در استان چهارمحال و بختیاری برای توسعه صنعتی و معدنی بسیار بیشتر از تصورات ممکن است و باید اقداماتی که در این راستا انجام می‌شود، دارای نتایج کاملاً ملموس برای مردم باشد.
 
رحماني به دغدغه صنعتگران درخصوص مالیات بر ارزش افزوده نیز اشاره كرد و گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده هم اکنون در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی و تصویب نهایی است.
 
وی خاطرنشان کرد: در سه موضوع ساخت داخل، قاچاق کالا و رانت ملاحظه‌ای در قبال هیچ فردی ندارم و مطمئن باشید اگر موردی وجود داشته و بنده مطلع شوم، حتماً برخورد می‌کنم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اين‌كه سخت‌ترین اتفاق برای بنده زمانی است که مطلع می‌شوم یک واحد تولیدی نیاز خود به تأمین مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه می‌کند، اظهار داشت: خوشبختانه میزان تولید صنعت پتروشیمی و فولاد ما بیشتر از مصرف کشور است و تأکید دارم اگر تولید داخل تأمین نشود، حتماً باید جلوی صادرات آن گرفته یا محدود شود.
 
بانک‌ها تمایلی برای پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی ندارند
رئيس هيأت مديره شركت ظریف مصور نيز در اين نشست اظهار داشت: بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات به بخش خصوصی تمایلی ندارند.
 
علي محمد رجالی‌ افزود: علت نداشتن تمایل بانک‌های عامل در این زمینه، نداشتن بازدهی برخی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی است.
 
وی اضافه كرد: نرخ بالای بهره تسهیلات بانکی، از مهمترین مشکلات کنونی تولید کنندگان در ایران و چهارمحال و بختیاری است.
 
رئيس هيأت مديره شركت ظریف مصور ادامه داد: افزایش ۳۰ درصدی مالیات در بودجه سال جاری درحالی انجام شد که صنعت حتی یک درصد رشد نداشت.
 
رجالي با تأكيد بر اين‌كه مسئولان نمی‌توانند با وعده و شعار کشور را اداره کنند، خاطرنشان كرد: برای کمک به تولید کنندگان باید قانون اجبار عرضه کالا در بورس حذف شود.
 
وی گفت: وقتی دولت هیچ حمایتی از بخش خصوصی ندارد، پس نمی‌تواند برای کالاهای تولیدی قیمت‌گذاری کند.
 
رئيس هيأت مديره شركت ظریف مصور تأکید کرد: حذف کاغذبازی اداری، جلوگیری از تدوین قانون‌های جدید و پرهیز از دخالت در فعالیت‌های بخش خصوصی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
 

تاريخ: 1398/11/17  | ساعت: ١٩:٣٤ | شناسه: ٩٤١٠ | تعداد نمايش: 462


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 386158

  • بازديدکنندگان امروز : 11785

  • کل بازديدکنندگان : 9554973


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد