×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بيانيه مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به مناسبت روز ملي اقتصاد مقاومتي و كارآفريني

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به مناسبت روز ملي "اقتصاد مقاومتي و كارآفريني" بيانيه‌اي صادر كرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، متن اين بيانيه به شرح زير است:
 
"کارآفرینی" خلاقیت در کار و ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و تولیدی است. جامعه‌ای که در بستر کارآفرینی حرکت می‌کند، زنده، پویا و فعال است و می‌تواند همه مشکلات و فشارهای بیرونی و درونی را تحمل کرده و پشت‌ سر بگذارد. "کارآفرینی" به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین موضوعات دنیای امروز و محرکه اصلی توسعه اقتصادی محسوب می‌شود و نقش آن در نوآوری یا ایجاد فضاهای جدید کسب و کار بر همگان روشن است.
 
توجه به این مهم که "کارآفرین" و "کارآفرینی" از عناصر بالقوه توسعه و حرکت به‌سوی پیشرفت و ترقی است، می‌تواند راهگشاي بسياري از مشكلات باشد. در بند نخست سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هم "کارآفرینی" به‌عنوان یکی از عوامل مهم برای رسیدن به نقطه‌ مطلوب اقتصادی اشاره شده است.
 
رهبر فرزانه انقلاب تعريف جامع و كاملي را از "اقتصاد مقاومتي" ارائه داده و فرموده‌اند: "اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد." توجه به آن‌چه مقام معظم رهبری درباره تحقق "اقتصاد مقاومتی" با محوریت "کارآفرینی" بیان می‌کند، می‌تواند جامعه را به الگوی برتر در جهان امروز تبدیل کند و سلطه مستکبران را نابود ساخته و اجازه تحرک به دشمن نداده و كشور را از تحركات ظالمانه بيروني و تحريم ايمن سازد.
 
سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با ايجاد بسترهاي زيرساختي لازم و انجام حمايت‌هاي نرم‌افزاري و برنامه‌ريزي براي توسعه SMEهاي كشور، زمينه تقويت روحيه "كارآفريني" و پرورش اركان "اقتصاد مقاومتي" را در سطح كشور فراهم مي‌نمايد. از اين رو جا دارد ضمن تبريك روز "اقتصاد مقاومتي و كارآفريني"، از تمامي زحمتكشان صنايع كوچك و متوسط كشور كه به‌حق پيش قراولان جبهه "كارآفريني" و "اقتصاد مقاومتي" هستند، قدرداني و بر حمايت و رفع مشكلات و موانع پيش روي فعاليت‌ها آن‌ها تأكيد نمايد.

محسن صالحي نيا
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت
رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران

تاريخ: 1398/11/29  | ساعت: ٠٨:٠٠ | شناسه: ٩٥٩٠ | تعداد نمايش: 176


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 270328

  • بازديدکنندگان امروز : 6290

  • کل بازديدکنندگان : 7469030


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد