×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در کارگروه مدیریت آثار و پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا انجام شد:

بررسی جزئیات بسته تدبیر اقتصادی کرونا با 100 هزار میلیاد تومان

کارگروه مدیریت آثار و پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا چگونگی اختصاص بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی برای ارائه تسهیلات را بررسی کرد. در این نشست همچنین مقرر شد دستورالعمل با هدف حفظ اشتغال، تحریک تقاضا و تأمین هزینه‌های جاری بنگاه‌ها طی دو روز آینده نهایی و به مراجع ذیربط ابلاغ شود.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نقل از پایگاه خبری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، عصر روز یکشنبه نشست کارگروه مدیریت آثار و پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا به ریاست محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس ‌جمهور و با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.
 
در این نشست مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در ارتباط با چگونگی اختصاص بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی برای ارائه تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده، تأمین ملزومات، تقویت منابع صندوق بیمه بیکاری و پرداخت نقدی به خانوارهای هدف و آسیب دیده بررسی و تشریح شد.
 
تصمیم‌گیری درباره تدوین دستورالعمل و فرآیند پرداخت تسهیلات به بنگاه‌ها از محورهای مهم این نشست بود که بر این اساس بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهادهای خود را در این راستا مطرح و دستگاه‌ها نیز نقطه نظرات‌شان را عنوان کردند.
 
همچنین پس از بررسی نقطه نظرات و بحث‌های صورت گرفته مقرر شد دستورالعمل با هدف حفظ اشتغال، تحریک تقاضا و تأمین هزینه‌های جاری بنگاه‌ها طی دو روز آینده نهایی و به مراجع ذیربط ابلاغ شود.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهور تأکید کرد با ابلاغ این دستورالعمل و هماهنگی انجام شده بین دستگاه‌ها، فرآیند پرداخت تسهیلات در اسرع وقت اجرایی و عملیاتی شود.
 
همچنین در این نشست موضوع توسعه فروش‌های اینترنتی و غیرحضوری با هدف همراهی بیشتر مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی و حمایت از صنوف متأثر شده از شیوع کرونا با توجه به دستور و تأکید رئیس جمهور بر تحقق این خدمت در کشور، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
 
بر این اساس با توجه به ضرورت توسعه این فعالیت مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان مسئول این حوزه انتخاب و سیاستگذاری و برنامه‌های اجرایی فروش‌های اینترنتی را از طریق کمیته‌ای با حضور نمایندگان سازمان صدا و سیما، بانک مرکزی، وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات و معاونت علمی و فنآوری رئیس جمهور به‌صورت مستمر انجام داده و مشوق‌های لازم را در این حوزه تهیه و در نشست بعدی کمیته مطرح کند.
 
نهم فروردین معاون اقتصادی رئیس جمهور در یک رشته توئیت از تصویب بسته تدبیر اقتصادی کرونا در ایران خبر داده بود که 100 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد و شرایط کلی اختصاص آن به کسب و کارها تعیین شده است.
 
به گفته محمد نهاوندیان، اعتبار درنظر گرفته شده برای این بسته 100 هزار میلیارد تومان است که معادل 18 درصد بودجه عمومی دولت و بیش از 3 درصد تولید ناخالص داخلی ایران است.
 
طبق اعلام معاون اقتصادی رئیس جمهور، این مبلغ شامل پرداخت جبرانی و تسهیلات به خانوارها، پرداخت بیمه بیکاری، تسهیلات ارزان قیمت به بنگاه‌های آسیب دیده (به شرط حفظ اشتغال) و اعتبار ویژه برای تجهیزات و خدمات درمانی کرونا می‌شود.
 
به گفته نهاوندیان، پیش از این، دادن فرصت تنفس و تمدید مهلت چند ماهه به بنگاه‌ها برای پرداخت مالیات، عوارض شهرداری، اقساط بانکی و حق بیمه تأمین اجتماعی تصویب و عملیاتی شده بود.

تاريخ: 1399/01/11  | ساعت: ١٩:١٣ | شناسه: ٩٨٧٩ | تعداد نمايش: 235


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 306568

  • بازديدکنندگان امروز : 6792

  • کل بازديدکنندگان : 8039471


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد