×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رئیس جمهور در نشست با رؤسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا تأكيد كرد:

در کنار اولویت سلامت زندگی، معیشت، کسب و کارهای کوچک و طبقه ضعیف و آینده فرزندان‌مان هم مهم است

رئیس جمهور در نشست با رؤسای کمیته‌های اجتماعی، امنیتی، آموزشی، اداری، بهداشتی، آموزش عالی، پشتیبانی، اصناف و اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا، میزان تأثیر اجرای مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی را برای اجرای مرحله سوم این طرح با عنوان "فاصله گذاری هوشمند اجتماعی" مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در این نشست با تأکید بر این‌که رؤسای کمیته‌های گوناگون ستاد ملی مبارزه با کرونا موظف‌اند ارزیابی دقیقی از میزان تأثیر تشدید برنامه فاصله‌ گذاری اجتماعی انجام بدهند، گفت: باید برای دوره بازگشایی پس از اطمینان از ایجاد وضعیت تثبیت شده در مدیریت مقابله با کرونا، پروتکل‌های متنوع و مختلف با دقت نظر در تمامی حوزه‌ها طراحی و متناسب با هر کسب و کار اجرا شود.
 
وي با بیان این‌که طرح فاصله گذاری اجتماعی با تبدیل به فاصله‌ گذاری هوشمند ادامه خواهد یافت، افزود: ما مرحله اول و دوم آن را اجرا کرده‌ایم و موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم و الآن در مرحله سوم آن که اجرای فاصله گذاری هوشمند اجتماعی است، قرار داریم و مختصات آن باید مشخص و مدون باشد.
 
رئیس جمهور اضافه كرد: پروتکل‌های بهداشتی باید به گونه‌ای طراحی شود که همه مردم، اعم از ارباب رجوع، کارمند، کارگر و کاسب بدانند و مطمئن باشند در محیط کار و بیرون از خانه با رعایت این پروتکل‌ها می‌توانند درصد بالایی اطمینان خاطر داشته باشند که از سلامتی برخوردار خواهند بود.
 
روحاني ادامه داد: باید اطمینان حاصل کنیم که از چه زمانی دانش ‌آموزان و دانشجویان می‌توانند با سلامت کامل به مراکز آموزشی مراجعه کنند؛ لذا رؤسای کمیته‌ها باید با روش‌های دقیق، مطالعات و ارزیابی‌های لازم را انجام بدهند تا بر اساس آن، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
 
وي با بیان این‌که باید درنظر داشته باشیم که اگر کرونا برای مدتی باقی بماند، باید آن را به گونه‌ای مدیریت کنیم که زندگی مردم با مشکل توأم نباشد، اظهار داشت: نباید بدون مطالعه و دقت نظر تصمیم گرفت. مردم باید بدانند هر تصمیمی که در دولت گرفته می‌شود، مبتنی بر مطالعات دقیق علمی و با مشورت همه متخصصان است.
 
رئیس جمهور با تأکید بر این‌که سلامت مردم اولویت اول است، افزود: در کنار اولویت سلامت زندگی، معیشت، کسب و کارهای کوچک و طبقه ضعیف و آینده فرزندان‌مان نیز اهمیت دارد. از این نظر باید بدانیم در روز پایان تشکیل محدودیت‌ها، مردم نباید نگرانی از سلامت خود و فرزندان‌شان داشته باشند و ما باید نگرانی آن‌ها را تا اندازه زیادی کاهش بدهیم.
 
روحانی اضافه كرد: باید بدانیم صدمات اصلی اقتصادی کرونا متوجه اقشار ضعیف جامعه است و مردم از دولت انتظار دارند که اجازه ندهیم کرونا سلامت و معیشت آنان را نابود کند و این بدان معناست که هم باید سلامت مردم را حفظ کنیم و هم معیشت و وضعیت اقتصادی آنان را تأمین کنیم.

تاريخ: 1399/01/16  | ساعت: ١٢:٣٥ | شناسه: ٩٨٨٨ | تعداد نمايش: 160


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 306649

  • بازديدکنندگان امروز : 7301

  • کل بازديدکنندگان : 8039980


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد