چاپ        ارسال به دوست

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد:

تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به‌صورت تجمیعی از طریق خوشه‌های صنعتی و تعاونی‌ها

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: تأمین زیرساخت‌های مناسب، آموزش، حمایت و پشتیبانی از واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط، از جمله برنامه‌هایی است که دولت در دستور کار قرار داده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحي‌نيا در آيين اختتاميه اولين نمایشگاه توانمندي‌هاي توليدي، صادراتي و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري صنايع كوچك و متوسط استان البرز افزود: خوشبختانه و با همت تلاشگران عرصه تولید و صنعت كشور و همكاري و همراهي مسئولان، اقتصاد كشورمان بدون توجه به فشارهای اقتصادی و تحریم‌های دشمنان در مسیر توسعه است.

وي با اظهار خرسندي از كيفيت برگزاري نمایشگاه توانمندي‌هاي توليدي، صادراتي و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري صنايع كوچك و متوسط استان البرز، به برنامه‌هاي دولت براي حمايت از صنايع كوچك و متوسط اشاره و اضافه كرد: تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به‌صورت تجمیعی از طریق خوشه‌های صنعتی و تعاونی‌ها و همچنين تأمین منابع مالی مناسب برای تهيه مواد اولیه این واحدها، از جمله برنامه‌ها در راستاي حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ادامه داد: يكي ديگر از برنامه‌هاي حمايتي دولت براي صنايع كوچك و متوسط، تأمین زیرساخت‌های مناسب، آموزش، حمایت و پشتیبانی از این واحدهاست كه اميدواريم با عملي شدن اين حمايت‌ها، شاهد رونق بيشتر صنايع كوچك و متوسط كشور باشيم.

صالحي‌نيا با اشاره به اين‌كه از مجموع 978 شهرک و ناحيه صنعتی مصوب کشور، 807 شهرک و ناحيه درحال آماده سازی و بهره‌برداری است، اظهار كرد: این شهرک‌ها 74 هزار و 500 قرارداد ساخت واحد تولیدی و صنعتی دارند.

وي خاطرنشان كرد: 67 هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور وجود دارد كه بیش از 90 درصد این واحدها صنایع کوچک و متوسط هستند.


٠٩:٤٥ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٢٧٠١    /    تعداد نمایش : ٣٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: