چاپ        ارسال به دوست

صالحي نيا در بازدید از شهرک صنعتی سرپل ذهاب مطرح كرد:

انجام اقدامات نسبتاً وسیع در ارکان وزارت صمت براي کمک به بازسازی واحدهاي صنعتي زلزله زده

معاون وزير صمت و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی سرپل ذهاب بیان كرد: اقدامات نسبتاً وسیعی در ارکان وزارت صنعت معدن و تجارت در ارتباط با کمک به بازسازی و برگشت به چرخه تولید واحدهاي صنعتي زلزله زده انجام شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي كرمانشاه، محسن صالحي نيا  با بیان اینکه در ارتباط با زیرساخت هاي شهرک صنعتي  عمليات آوار برداری و تكميل زیرساخت ها در همان روزهای اولیه بحران خدمات مناسبی ارايه شده است گفت: 28 واحد صنعتي با ظرفیت اشتغال حدود400 نفردر این شهرک صنعتی مشغول به كار هستند .

صالحي نيا افزود: بعضی واحدهاي صنعتي نوع تولیدشان را تغيير داده و برخی با در اختیار گرفتن بخش هایی به عنوان اجاره ای و یا تامین ماشین آلات به صورت موقت مشغول به فعالیت هستند.

 وي تصريح كرد: باتوجه به وقوع زلزله و شرايط بحراني حاكم بر اين واحدها صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نيز جهت كمك به راه اندازي مجدد و  ايجاد  شرایط اقتصادی مناسب به کمک اين واحدها آمده است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد:۱۸  میلیارد تومان ضمانت برای  29 واحد صنعتي مصوب شده و  فرایند صدور ۱۴ میلیارد  تومان ضمانت  نامه برای 26 واحد صنعتي اجرایی شده است.

صالحی‌نیا ادامه داد: آنچه مسلم است بعضی و از واحدها جهت تهيه ماشین آلات و تجهیزاتی که درجهت تكميل ساختارمربوطه نياز دارند با محدودیت هایی ازنظر تامین منابع بخصوص در اين شرايط خاص مواجه هستند كه هم سازمان صمت استان و هم شرکت شهرک های صنعتی استان بايد با تلاش و تواني مضاعف و بيش از پيش به واحدها كمك كنند.

سرپرست سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران افزود: امروز درستاد رفع موانع تولید استان با هماهنگي و همكاري با استاندار محترم  برای مسائل و مشکلات اين واحدها تصمیماتی اتخاذ می شود ودر صورت ضرورت اين مشكلات و مسائل در ستاد رفع موانع تولید کشوری که با ریاست وزیر محترم كه داراي اختیار تام از هیأت وزیران است برگزار و مطرح مي شود.

 


١٦:٥٢ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: