چاپ        ارسال به دوست

برگزاري اولين جلسه كارگروه تخصصي فضاي سبز شهركها و نواحي صنعتي در سال 1397

اولين جلسه كارگروه تخصصي فضاي سبز شهركها و نواحي صنعتي كشور در سال97 ، يكشنبه 11 آذر ماه در محل معاونت فني سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران، با حضور معاون فني , مدير هماهنگي شهركها و نواحي صنعتي ,‌مسئول فضاي سبز سازمان و جمعي از مسئولين فضاي سبز شركت هاي استاني پيشرو در فرآيند ايجاد و نگهداري فضاي سبز در سطح كشور با تبيين اهداف مشخص به لحاظ تشريح شرايط كنوني و اتخاذ تصميمات و راهكارهاي مبتني بر وضعيت موجود برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي، در اين جلسه مهندس فتحعلي محمدزاده«معاون فني سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي» ضمن تشريح مواردي شامل شرايط اقليمي , بحران كم آبي , محدوديت موجود در تامين آّب مورد نياز و اثر گذاري آن در مقوله فضاي سبز  بر ضرورت بهره گيري از شيوه هاي نوين جهت تامين منابع آبي , نحوه كاشت و نگهداري و انتخاب گونه هاي متناسب با شرايط فعلي تصريح كرد.

در ادامه آزاده حسني«مدير هماهنگي شهركها و نواحي صنعتي» نسبت به تشريح وضعيت فضاي سبز ايجادي و نحوه نگهداري شرايط كنوني در سطح شهركها و نواحي صنعتي كشور آماري را ارايه كرد.

همچنين مسئولين فضاي سبز شركت هاي استاني نيز هركدام متاثر از تجربيات ميداني در سطح كشور به تفكيك ضرورت هاي موجود در سطح شهركها و نواحي صنعتي كشور و راهكارهاي پيشنهادي دراين خصوص را مطرح كردند.

در اين جلسه مقرر شد ضمن تداوم در برگزاري نشستهاي تخصصي به لحاظ مديريت شرايط كنوني , كتاب راهنماي انتخاب گونه هاي متناسب با شرايط اقليمي هر منطقه همراه با نحوه نگهداري آن جهت بهره برداري مسئولين فضاي سبز شركت هاي استاني و شركت هاي خدماتي از طريق سازمان تدوين شود.

همچنين مراتب نحوه تدوين دستورالعملهاي نحوه نظارت بر پروژه هاي فضاي سبز و نظارت بر عملكرد شركت هاي خدماتي به لحاظ نگهداري از فضاي سبز ايجاد شده و همچنين ايجاد ساختارنيروي انساني در دستور كار قرار گرفت .

 +تصاوير:


٠٩:١٩ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٩١٩    /    تعداد نمایش : ١٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: