چاپ        ارسال به دوست

مشاور و مدیر حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌هاي صنعتی ایران در سبزوار اعلام كرد:

کاشت بيش از 8 میلیون اصله نهال در شهرک‌ها و نواحي صنعتي سراسر کشور

مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی و درختکاری، هشت میلیون اصله نهال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور کاشته شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌هاي صنعتی ایران، علی بلالی دهکردی روز سه‌شنبه در مراسمی به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری در شهرک صنعتی سبزوار افزود: حفظ منابع طبیعی و توسعه فضای سبز از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ زیرا نه‌تنها بر صنعتگران، بلکه بر تمامی جامعه اثر دارد و باعث تلطیف محیط کار می‌شود.

وی ادامه داد: باید با بهره‌برداری صحیح از این منابع عظیم خدادادی گامی مؤثر در جهت احیاء این نعمت بزرگ برداشت و به بهترین شکل ممکن از فضای سبز و درختان حراست و محافظت کرد.


مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: از ابتدای فعالیت این سازمان تا کنون، مجموع فضای سبز ایجادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هفت هزار و 812 هکتار بوده که در آن‌ها هشت میلیون و 200 هزار اصله نهال کاشته شده و از کل فضای سبز ایجاد شده 52 هکتار مربوط به امسال است.

بلالی دهكردي با اشاره به اهمیت حفظ و توسعه محیط زیست خاطرنشان كرد: در کنار اغلب طرح‌های عمرانی و همچنین در راستای توسعه و افزایش فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، انواع درخت و گونه‌های مختلف گیاهی و محیطی کاشته شده است.

وی ادامه داد: تجهیز فضاهای سبز شهرک‌ها و نواحی صنعتی به شیوه آبیاری تحت فشار و قطره‌ای و نیز استفاده مجدد از پساب تصفیه‌خانه‌ها، استفاده از گونه‌های گیاهی مقاوم و مناسب همچنان در دستور کار این سازمان است و هم‌اکنون 12 هزار و 670 کیلومتر آبیاری تحت فشار و قطره‌ای در کل فضای سبز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور انجام می‌شود.


مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: باید نگاه تمامی شهرک‌های صنعتی در کشور یک نگاه توسعه متوازن زیست محیطی باشد و اهمیت ویژه‌ای به گسترش فضای سبز دهند تا ضمن حفظ و ارتقاء محیط زیست، نشاط و شادابی را افزایش و بهره‌وری کار را دوچندان کنند.

گفتني است، مشاور و مدیر حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌هاي صنعتی ایران با همراهي مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان خراسان رضوي با حضور در شهرک‌هاي صنعتی سبزوار 1 و 2، پنج اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختكاري غرس کردند.


١٣:٠٤ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٥٢٧٤    /    تعداد نمایش : ٩٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: