چاپ        ارسال به دوست

بازديد معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك‌هاي صنعتي جنوب غرب استان تهران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك‌هاي صنعتي جنوب غرب استان تهران بازديد كرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحي‌نيا صبح امروز (پنج شنبه) با حضور در شهرستان رباط کريم، از شهرك‌هاي صنعتي پرند و نصير آباد بازديد كرد و از نزديك در جريان مسائل و مشكلات صنعتگران و توليدكنندگان مستقر در شهرك‌هاي صنعتي جنوب غرب استان تهران قرار گرفت.
 
وي با حضور در شهرك صنعتي پرند، ضمن بازديد از امكانات زيربنايي و خدمات عمومي ارائه شده به صاحبان صنايع، از اراضي طرح توسعه شهرك و واحد صنعتي "سرو صنعت سپاهان" (خط رنگ قطعات پلیمری خودرو) ديدن كرد.
 
رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران همچنين در بازديد از شهرك صنعتي نصير آباد، از زيرساخت‌هاي عمراني اين شهرك ديدن كرد و با حضور در واحد صنعتي "بدر"، از نزديك در جريان روند توليد و صادرات اين تولید کننده محصولات مواد غذایی قرار گرفت.
 
صالحي‌نيا همچنين با حضور در فرمانداري رباط كريم، در نشست مشترك با فرماندار و نماينده اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي، اعضاي هيأت مديره و مديران عامل شركت‌هاي خدماتي شهرك‌هاي صنعتي پرند و نصير آباد، به بررسي مسائل و مشكلات صنعتگران و موانع توليد و توسعه واحدهاي صنعتي پرداخت.
 
وي در اين نشست با اشاره به لزوم صدور جواز صنعتي براي واحدهاي توليدي اظهار داشت: صنعتگران در صورت تهيه مجوزهاي لازم مي‌توانند از مزيت‌ها و زيرساخت‌هايي که بخش صنعت از آن‌ها پشتيباني مي‌کند، بهره‌مند شوند .
 
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: صاحبان واحدهاي توليدي مجاز که تصميم به ساخت و ساز و توسعه واحد خود دارند، مي‌توانند در چارچوب موازين قانوني عمل کنند .
 
صالحي‌نيا اضافه كرد: درخصوص آن دسته از واحدهاي توليدي که براي افزايش ميزان توليد خود نيازمند تأمين برق با تعرفه‌هاي مناسب هستند، با هماهنگي با وزارت نيرو تمهيدات لازم در اين زمينه اتخاذ مي‌شود .
 
وي همچنين با اشاره به حضور چندين برند مواد غذايي در شهرك صنعتي نصير آباد گفت: سرمایه‌گذاران خارجی که برای سرمایه‌گذاری در کشور اعلام آمادگی می‌کنند، به سمت سرمایه‌گذاری برای توسعه صنایع غذایی فعال با نگاه به صادرات هدایت می‌شوند؛ چرا که صنایع غذایی از صنایع دارای تنوع است که شرایط را برای رشد صنایع پایه مطلوب می‌کند.
 
رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران تصریح کرد: ظرفیت‌های ایجاد شده در روابط بين‌الملل و وجود منابع باارزش انرژی، زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مناسب کشور، دلیل تمایل سرمایه‌گذاران خارجی به سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی کشور است.
 
صالحي‌نيا خاطرنشان كرد: سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در استمرار و صیانت از واحدهای صنعتی موجود است که محصولات تولیدی خود را صادر می‌کنند.
 
وي با اشاره به این‌که صنایع غذایی از صنایع دارای اولویت است که دلیل آن نیاز مشتری، تنوع، همچنین استفاده از روش‌هایی است که شرایط رونق و رشد صنایع پایه را فراهم می‌کند، افزود: تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران را به سمت توسعه صنایع غذایی فعال با نگاه به صادرات هدایت کنیم.
 
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت و تشویق صنایع برای استفاده از فنآوری‌های روز است و رويكرد برنامه‌هاي حمايتي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز حفظ وضعیت موجود تولید و حمايت از ظرفیت صادراتی واحدهاي صنعتي است.
 
صالحی‌نیا با اشاره به اين‌كه ایجاد ارزش افزوده بالاتر که به معنای رشد صنعت، افزایش تولید، امکان صادرات و رشد اشتغالزایی است در اولویت برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، به واحدهاي صنعتي توصیه ‌کرد طرح‌های توسعه‌ای خود را بر اساس نیاز بازارهای داخلی و خارجی برنامه‌ریزی کنند.
 
فرماندار رباط کريم نيز در اين نشست با اشاره به فعاليت 2 هزار واحد توليدي و صنعتي در 5 شهرک صنعتي دولتي و غيردولتي اين شهرستان گفت: تعدادي از واحدهاي صنعتي هزينه برق مصرفي خود را با تعرفه سنگين تجاري مي‌پردازند و اميدواريم وزارت نيرو به همه واحدهاي توليدي و صنعتي نگاه يکسان داشته باشد .
 
سيد مهدي ساداتي از ساماندهي مبلمان درون شهري، افزايش فضاي شهرک‌هاي صنعتي و عدم دخالت شهرداران در حريم و محدوده شهرک‌هاي صنعتي شهرستان رباط كريم به‌عنوان مهمترين مطالبات صاحبان صنايع از دولت ياد كرد و افزود: پيگيري دغدغه‌ها و درخواست‌هاي صنعتگران و توليدكنندگان با جديت در دستور کار اين فرمانداري قرار دارد و انتظار مي‌رود شركت شهرك‌هاي صنعتي استان تهران نيز در راستاي حل مشكلات اين بخش گام‌هاي اساسي بردارد.
 
گفتني است، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت كه با همراهي معاون فني، مشاور مديرعامل و مدير حراست و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، مديرعامل و معاونان شركت شهرك‌هاي صنعتي استان تهران به شهرك‌هاي صنعتي جنوب غرب استان تهران سفر كرده بودند، با امام جمعه رباط كريم نيز ديدار و نماز ظهر و عصر را به امامت حجت‌الاسلام حسن ترابي گودرزي اقامه كردند.
 
 
 
 
 
 
 


١٣:٣٠ - پنج شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٥٣١٢    /    تعداد نمایش : ١٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: