چاپ        ارسال به دوست

معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اعلام كرد:

اعطاي تسهيلات به واحد‌هاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي خسارت ديده از سيل

معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران از اعطاي تسهيلات به واحد‌هاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي خسارت ديده از سيل خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، اصغر مصاحب با اعلام اين خبر اظهار داشت: درپي وقوع حادثه سيل در برخي از استان‌هاي كشور و ايجاد خسارت به واحد‌هاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي، اين سازمان با هدف احياء مجدد واحد‌ها و تأمين مالي آن‌ها در سال "رونق توليد" نسبت به احصاء ميزان خسارات وارده و ارسال فهرست واحدهاي خسارت ديده به بانك‌هاي طرف قرارداد اقدام نمود.
 
وي افزود: همچنين از بانك‌هاي طرف قرارداد خواسته شده است نسبت به استمهال و در اولويت قرار دادن اعطاي تسهيلات به واحدهاي صنعتي آسيب ديده به منظور احياء مجدد آن‌ها اقدام شود.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه كرد: در جريان حادثه سيل اخير، به 247 واحد توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان‌هاي ايلام، خراسان شمالي، خوزستان، كهگيلويه و بويراحمد، گلستان، لرستان و مازندران به مبلغ 2580 ميليارد ريال خسارت وارد شده است.
 
مصاحب يادآور شد: بيشترين ميزان تعداد واحدهاي صنعتي خسارت ديده با 120 واحد مربوط به بانك ملي و كمترين ميزان با تعداد 5 واحد مربوط به بانك رفاه كارگران مي‌باشد.
 
گفتني است، درپی وقوع بارش‌های سنگین و کم ‌سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب ‏غربی ‏کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، بیش از پنج هزار روستا و 213 شهر کشور درگیر سیلاب شدند و خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شده است.
 
همچنين در جریان سیل اخیر، زیرساخت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌های دچار سیل نيز خسارت دیدند و با اقدامات تأميني مناسب، از بروز خسارات بيشتر به واحدهاي توليدي و تأسيسات زيربنايي شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور پيشگيري شد.


١٣:٤٠ - يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٦١٢٧    /    تعداد نمایش : ٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: