چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور تشریح کرد:

جزئیات بخشودگی مالیات بر درآمد استان‌های سیل زده

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور با تشریح جزئيات بخشودگی مالیات بر درآمد استان‌های سیل زده گفت: بدهی مالیات بر درآمد این دسته از مؤدیان که بیش از 50 درصد اموال آن‌ها در اثر وقوع سیل فروردین سال 1398 از بین رفته است، بخشوده می‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني سازمان امور مالیاتی كشور، محمد قاسم پناهی اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی کشور به منظور حمایت از مؤدیان مالیاتی آسیب دیده در استان‌های سیل زده، بخشنامه بخشودگی 50 درصدی مالیات بر درآمد این مؤدیان را ابلاغ کرده است.

وی افزود: این بخشودگی که بر اساس مصوبه 18 فروردین امسال هيأت وزیران درخصوص ماده 165 قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شده، مربوط به عملکرد تا پایان سال 1397 است.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص جزئيات این بخشنامه اضافه كرد: بدهی مالیات بر درآمد مؤدیان استان‌های سیل زده، مربوط به عملکرد تا پایان سال 1397 که بیش از 50 درصد اموال آن‌ها در اثر وقوع سیل فروردین سال 1398 از بین رفته است، با رعایت ماده (8) اصلاحی آیین نامه اجرایی ماده 165 قانون مالیات‌های مستقیم بخشوده می‌شود.

پناهی با بیان این‌که سایر مؤدیان خسارت دیده در سیل اخیر با هر میزان خسارت نیز امکان بهره‌مندی از تسهیلات مالیاتی درخصوص کسر زیان وارده از درآمد مشمول مالیات را دارند، تصریح کرد: طبق آیین نامه ماده 165 قانون مالیات‌های مستقیم، اگر در سیل اخیر به دارایی‌های مؤدیان مالیاتی آسیب وارد شده و از بین رفته یا خسارت دیده باشد، این خسارت از درآمد مشمول مالیات سال یا سال‌های بعد تا سقف زیان وارده قابل کسر خواهد بود.

وی با اشاره به اين‌كه بر اساس مصوبه هيأت وزیران، استان‌های سیل زده توسط وزارت کشور تعیین می‌شود، تأکید کرد: مؤدیان مالیاتی برای استفاده از این بخشودگی‌ها و تسهیلات می‌بایست درخواست کتبی خود را به اداره امور مالیاتی محل تسلیم کنند.


١٦:٢٣ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٦١٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: