چاپ        ارسال به دوست

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام كرد:

سهم آب بخش توليد صنعتي در کشور فقط 1 درصد است

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سهم آب بخش صنعت در کشور از مجموع مصرف آب، بین 1.8 تا 2 درصد است که از این دو درصد، سهم نیروگاه‌ها، دامداری‌ها، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها حدود یک‌ درصد است و یک‌ درصد نیز به خود تولید اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، فتحعلی محمدزاده عصر روز گذشته (شنبه) با بيان اين مطلب در نشست خبري رویداد ملی سازگاری با کم‌ آبی، از ایجاد 230 تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی در شهرک‌های صنعتی کشور نيز خبر داد و افزود: 10 شهرک صنعتی کشور علاوه بر تصفیه‌خانه، دارای برنامه استحصال آب هستند.
 
وي به تلاش شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها برای استفاده از آب‌های نامتعارف در این بخش اشاره و اضافه کرد: با استفاده از سامانه استحصال آب، آب‌های نامتعارف برای شهرک‌های صنعتی استفاده می‌شوند و این کار از سال 1396 آغاز شده است.
 
دبیرکمیته تخصصی صنعت و معدن رویداد ملی سازگاری با کم‌ آبی همچنين از تلاش برای انتقال واحدهای صنعتی زیاد آب‌ بر به نقاط پر آب‌ تر خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود صنایعی در شهرک‌های صنعتی مستقر شوند که نیاز کمتری به آب دارند.
 
محمدزاده ادامه داد: تولید تجهیزات کم آب‌ بر در دستور کار تعدادی از شرکت‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی قرار گرفته است و علاوه بر آن، ممیزی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در واحدهای مستقر صورت می‌گیرد.
 
وی تصريح کرد: سهم صنعت در مصرف آب که اکنون حدود 2 درصد است، طبق تکلیف قانون، تا پایان برنامه ششم توسعه با رونق تولید باید به 3 تا 4 درصد برسد.
 


١٠:٠٠ - يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٦٢٥١    /    تعداد نمایش : ١٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: