×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مشهد تأكيد كرد:

حوزه اختیارات مدیران صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در رفع مشکلات بیشتر مي‌شود

در آييني با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد رضا مس فروش مشهد به‌عنوان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی معرفی شد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آيين تكريم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در مشهد گفت: راضیه علیرضایی رئيس سابق سازمان صمت در خراسان رضوی از افراد باتجربه در حوزه صنعت و معدن و فردی بود که از بدنه کارخانه به مدیریت یک نهاد دولتی رسیده بود.
 
محسن صالحی‌نیا افزود: با این‌که تصور می‌شد علیرضایی به دلیل تخصص در حوزه صنعت و معدن قادر به مدیریت حوزه صنف و تجارت نباشد، با این حال وی توانست به نحو مطلوب بخش صنعت و معدن را به حوزه بازار و تجارت متصل کند و از این محل ارزش افزوده برای استان ایجاد نماید.
 
وی افزود: محمد رضا مس فروش نیز فردی است که در بخش‌های مختلف وزارتخانه حضور داشته و تجربه طولاني مدیریتی دارد که برگرفته از مدیریت وی در اقصی نقاط مختلف کشور است و از آن‌جا که فردی از اهالی خراسان می‌باشد، می‌تواند با اتکاء به تجربه مدیریتی خود، منشاء اثر در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت این استان باشد.
 
رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه كرد: استاندار خراسان رضوی مبنای کار خود در این استان را حوزه اقتصادی قرار داده و این اطمینان را می‌دهم که مدیر جدید سازمان صمت استان با تعاملی که با استاندار و وزارتخانه خواهد داشت، اقدامات مؤثری را باعث شود.
 
صالحی‌نیا خراسان رضوی را یکی از استان‌های دارای مزیت فراوان صنعتی و معدنی در کشور دانست و يادآور شد: صنایع فولاد، غذایی، نساجی، قطعه سازی و خودرو این استان، سهم قابل توجهی در تولیدات کشور دارند و این استان در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی، از جمله مراکز فنی، خوشه‌های صنعتی، پیمانکاری فرعی و صنایع کوچک در کشور سرآمد است.
 
وی تصريح كرد: مشکلات حاکم بر اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست و دولت تا آن‌جا که در توان داشته، در حوزه تصمیم‌گیری به مدیران استانی تفویض اختیار کرده است؛ اما در برخی موارد محدودیت‌هایی وجود دارد که دولت به‌راحتی قادر به تفویض اختیار به مدیران استانی نیست.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مدیران در مرکز کشور بر مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت استان‌ها واقف هستند و تلاش می‌کنند حوزه اختیارات مدیران استانی را در رفع مشکلات بیشتر کنند که از جمله این اقدامات، تفویض اختیار در حوزه ثبت سفارش برای واردات کالا بود که سال گذشته انجام شد.
 
رشد سرمایه‌گذاری صنعتی خراسان رضوی در ۶ سال گذشته
رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: از سال ۱۳۹۲ که کار خود را در این سازمان آغاز کردم، تا کنون هشت هزار و ۷۸۲ جواز تأسیس صنعتی با برآورد سرمایه‌گذاری ۴۶۸ هزار و ۱۰۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۰۲ هزار و ۷۸۲ نفر در این استان صادر شده است.
 
راضیه علیرضایی افزود: در این مدت میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در استان از ۲ هزار و ۹۵۸ میلیارد ریال به ۴۲ هزار و ۱۳۶ میلیارد ریال رسیده است.
 
وی اضافه كرد: صدور ۲ هزار و ۲۱۴ پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری ۱۱۳ هزار و ۴۹۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۰ هزار و ۱۱۵ نفر، از دستاوردهای ۶ ساله این استان در حوزه صنعت است.
 
رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: در این مدت با شکل‌گیری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، طی برگزاری ۴۰۲ نشست با حضور استاندار و مدیران دولتی و بخش خصوصی، ۲ هزار و ۶۴۹ پرونده مربوط به واحدهای تولیدی استان بررسی شد که خروجی این نشست‌ها، سه هزار و ۵۳۵ مصوبه برای واحدهای تولیدی استان بود.
 
علیرضایی يادآور شد: به منظور افزایش رقابت پذیری صنعتی و بهسازی و نوسازی ماشین آلات، واردات ماشین آلات صنعتی به ارزش یک میلیون و ۸۶ هزار یورو انجام شده که باعث توسعه متوازن صنعتی در شهرستان‌های فریمان، خواف، نیشابور، تربت جام و مشهد شده است.
 
وی اظهار داشت: در ۶ سال گذشته برای نخستین بار واحدهایی از جمله ثامن داروی هشتم، پارس سامان ایرانیان، حوله یاس سپید، شرکت اپال پارسیان، تکمیل شده و شرکت‌های فولاد سنگان خراسان، پردیس کاغذ پارسیان، شیشه فلوت کاویان، کاشی زبده کاشمر در استان راه اندازی شد.
 
رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: در این مدت زنجیره فولاد استان تکمیل شد و تولید محصولات شرکت‌های چینی مقصود و لئون چینی آراد افزایش یافت.
 
علیرضایی اضافه كرد: در این مدت با رشد واحدهای فرآوری از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری شد و تولید صنایع معدنی، از جمله کنسانتره آهن از ۹۰۰ هزار تن در سال 13۹۲ به ۱۲.۴ میلیون تن در سال 13۹۷، تولید گندله برای اولین بار در استان به ظرفیت ۱۵ میلیون تن و تولید آهن اسنفجی از ۱.۶ میلیون تن در سال 13۹۲ به ۲.۴ میلیون تن در سال 13۹۷ رسید.
 
وی ادامه داد: همچنین در این مدت تولید کنسانتره مس از ۱۳۰۰ تن به ۲۷ هزار و ۱۰۰ تن، طلا و مصنوعات آن از ۶۸۱ کیلو گرم به سه هزار و ۲ کیلوگرم و تولید سیمان از ۷.۲ میلیون تن به ۸.۵ میلیون تن رسید و ۹۳ کیلوگرم طلا از محل ورود شمش خام به ارزش ۳۱ میلیون و ۶۴ هزار دلار از این استان صادر شد.
 
رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان كرد: صدور ۱۱ هزار و ۱۴ میلیون دلار کالا از گمرکات استان به کشورهای هدف، صدور ۲ هزار و ۳۷۶ کارت بازرگانی، برگزاری ۲۷ نمایشگاه داخلی و خارجی، اعزام ۴۹ هیأت تجاری به کشورهای هدف صادراتی و پذیرش ۴۹ هیأت تجاری از کشورهای دیگر از جمله اقدامات انجام شده در این استان طی ۶ سال گذشته بوده است.
 
علیرضایی گفت: برگزاری انتخابات الکترونیکی اتحادیه صنفی، تشکیل مستمر کمیسیون نظارت استان، کسب رتبه دوم صدور پروانه کسب و کارهای مجازی در کشور، کاهش زمان رسیدگی به شکایات مردمی از ۲۰ روز به ۲۴ ساعت، رشد ۵۰ درصدی مختومه شدن پرونده‌های شکایت، عودت بیش از ۶۰ میلیارد ریال به شاکیان در سال گذشته و ادغام مجمع تولیدی و توزیعی از دیگر دستاوردهای بخش تجارت و امور صنفی در این استان بود.
 
رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز اظهار داشت: اگر بتوانیم یک مدل بر اساس وفاق جمعی و متعادل‌ سازی ایجاد کنیم و آن را در سراسر کشور ترویج دهیم، خدمت شایسته‌اى به اقتصاد کشور خواهیم کرد.
 
محمد رضا مس‌ فروش مشهد افزود: استاندار خراسان رضوى به‌عنوان هدیه‌ای برای استان شناخته شده و می‌توان او را به‌عنوان قوى‌ترین استاندار ایران دانست.
 
وی اضافه كرد: در حال حاضر که ٧ طرح رونق تولید در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است، باید هم‌افزایی را توسعه دهیم.
 
در این مراسم، محمد رضا مس فروش مشهد به‌عنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی معرفی و از خدمات راضیه علیرضایی رئیس قبلی این سازمان در این مدت قدردانی شد.
 
محمد رضا مس فروش مشهد از مدیران باتجربه وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد که مسئولیت سازمان‌های صنايع و معادن و صنعت، معدن و تجارت در استان‌های تهران، البرز، سمنان و قزوین را برعهده داشته است.

تاريخ: 1398/04/17  | ساعت: ١٦:٤٥ | شناسه: ٦٦٨٢ | تعداد نمايش: 209


آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 173404

  • بازديدکنندگان امروز : 11709

  • کل بازديدکنندگان : 5707189


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد