×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرك صنعتي توس اعلام كرد:

از ۸۱۸ شركت دانش بنیان كشور، ۳۵۰ مجموعه در داخل شهرک‌های صنعتی قرار دارند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هم اینک متولی امور ۱۴ دفتر از مجموع ۱۹ دفتر منطقه‌اي فن بازار ملي در سطح کشور است.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محسن صالحی‌نیا روز پنج‌شنبه در آيين گشایش نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخل صنعت فولاد خراسان در محل شهرک صنعتی توس مشهد افزود: یکی از این دفاتر در خراسان رضوي فعالیت دارد و آخرین دفتر فن بازار نیز دو روز پیش در استان لرستان راه اندازی شد.
 
وی اضافه كرد: هدف از راه اندازی این دفاتر، تبادل فنآوری و ارتباط هرچه نزدیک‌تر بین واحدهای فنآور و تولیدی است. لذا بر همین اساس، همه نقش آفرینان حوزه فن بازار در این دفاتر حضور دارند.
 
رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: ۸۱۸ مجموعه دانش بنیان هم اینک در سطح استان‌های کشور فعالیت دارند، كه از این تعداد، ۳۵۰ مجموعه در داخل شهرک‌های صنعتی و حدود ۸۰ مجموعه در خارج از شهرک‌های صنعتی برای تبدیل به شرکت‌های دانش بنیان مورد حمایت قرار گرفته‌اند.
 
صالحي‌نيا يادآور شد: ۱۰ شتاب دهنده بخش صنایع در خراسان رضوی هم با هدف گذاری در ۴۰ حوزه فعالیت دارند که از این تعداد ۱۶ مورد به مرحله اجرایی رسیده‌اند.
 
وي اعلام كرد: همچنین به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، با صندوق نوآوری و شکوفایی براي اختصاص تسهیلات، خطوط اعتباری و نیز صندوق‌های اعتباری ویژه تفاهم نامه‌هایی امضاء شده است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اظهار داشت: صنعت فولاد در ایران با اجرای طرح توازن و تکمیل زنجیره تولید توسعه پیدا کرده و در بخش‌هایی همچون کنسانتره، گندله سازی، احیاء و تولید فولاد نیازمند تولید داخلی یکسری تجهیزات و قطعات یدکی و ثابت می‌باشد که حوزه صنایع کوچک و متوسط دارای تجربه و توانمندی‌های خوبی در این زمينه است.
 
صالحي‌نيا افزود: عمده نیازهای این بخش با پیوند امکانات و توانمندی تولید کنندگان داخلی با صنعت فولاد در جهت برآورده نمودن نیازهای این حوزه که بیشتر ناشی از  مشکلات بین‌المللی است حل می‌شود. برقراری ارتباط بین مهندسان خط تولید و تأمین کنندگان قطعات مورد نیاز باعث کاهش قیمت نهایی و افزایش کیفیت قطعات تولیدی مورد نیاز می‌شود.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه از مرکز فن بازار دفاعی منطقه شمال شرق کشور و نیز نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخل صنعت فولاد شرق کشور بازديد و با مدیران تعدادی از استارت آپ‌ها و شتاب دهنده‌ها گفت‌وگو کرد.
 
بهره برداری از دو پروژه عمراني و دو واحد توليدي در شهرک صنعتی توس
طرح محوطه سازی با فنآوری جدید سیمان 'استمپی' با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی توس مشهد بهره برداری شد.
 
این نوع سیمان که فنآوری آن وارداتی است، در مقابل سرما و گرما مقاومت زیادی دارد، به‌طوری که تا دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر را بدون تغییر حالت تحمل می‌کند و نسبت به سیمان معمولی چندین برابر ماندگاری دارد.
 
تا کنون سه هزار و ۴۰۰ مترمربع از محوطه شهرک صنعتی توس مشهد با استفاده از سیمان استمپی مفروش شده و استقبال خوبی از آن به‌عمل آمده است.
 
قیمت تمام شده هر مترمربع از این نوع سیمان که با نقش‌های مختلف قابل اجرا است، بین ۱۲۵ تا ۱۴۰ هزار تومان اعلام شد.
 
سیمان استمپی محصولی بر پایه سیمان پرتلند، مواد هیدرولیک با خواص چسبندگی، سنگدانه‌های سیلیس، رزین‌های ترکیبی و رنگدانه‌های ارگانیک برای کف سازی بتنی منقش است. به دلیل استفاده از مواد پلیمری خاص در این محصول، سطوح نهایی دارای مقاومت سایشی بالایی بوده و در برابر عوامل جوی نیز مقاومت خوبی دارد. این نوع بتن‌ها به دلیل تنوع در رنگ، طرح و بافت، یکپارچگی و پیوستگی، سرعت اجرای بالا، مقاومت در برابر فرسایش و قابل شست‌وشو بودن بیشتر برای اجرا در گذرگاه‌ها، پیاده روها و محوطه سازی فضاهای تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بتن منقش، بافت‌ها و طرح‌های مختلف در رنگ‌های متنوع مطابق با خواست مشتری بر روی سطح نهایی بتن تازه اجرا می‌شود.
 
همچنين با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، پروژه شبکه روشنایی معابر شهرک صنعتی توس افتتاح و به بهره برداری رسید.
 
شبکه روشنایی معابر شهرک صنعتی توس به طول ۴ کیلومتر با هزینه ۹ هزار و ۱۱۶ میلیون ریال و در مدت ۹ ماه انجام شده است.
 
در جريان حضور رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرک صنعتی توس، دو واحد صنعتی مولد مقياس كوچك (CHP) چهار مگاواتی و تولید کننده لامپ LED و مدار چاپی نيز افتتاح و به بهره برداری رسیدند.
 
واحد نیروگاه چهار مگاواتی با سرمایه گذاری ارزی 220 میلیارد ریال، زمینه اشتغال 15 نفر و ظرفیت تولید چهار مگاوات برق و تولید کننده لامپ LED و مدار چاپی با سرمایه گذاری 100 میلیارد ریال، زمینه اشتغال 49 نفر و ظرفیت تولید 120 هزار قطعه را فراهم آورده‌اند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين در جمع صنعتگران شهرک صنعتی توس اظهار داشت: در راستای همراهی با صنعتگران و سرمایه گذاران صنعتی، زیرساخت‌های لازم برای استقرار واحدهای توليدي فراهم شده و آن نیازی که برای شروع به کار واحد صنعتی لازم بوده، در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور مهیاست.
 
محسن صالحی‌نیا افزود: تمامي برنامه‌ها و اقداماتی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور انجام شده، در راستای رشد و توسعه واحدهای صنعتی است تا صاحبان صنایع بهترین بهره‌گیری را داشته باشند.
 
وي اضافه كرد: خوشبختانه در اکثر شهرک‌های صنعتی کشور برق رسانی انجام شده و صنعتگران از نعمت برق بهره‌مند هستند.
 
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی با دقت بررسی و رصد می‌شود تا در حوزه زیرساخت که نیاز اصلی واحدهای صنعتی است، مشکلی وجود نداشته باشد.
 
شهرک صنعتی توس از سال ۱۳۷۱ با مساحت ۴۲۵ هکتار در سه فاز صنعتی و واگذاري ۸۰۱ قطعه زمین صنعتی فعال شده و یکی از بزرگترین شهرک‌های صنعتی در ایران است. این شهرك صنعتی در ۲۰ کیلومتری شمال غرب مشهد با استقرار واحدهای صنعتی برق و الکترونیک، پلاستیک، سلولزی، شیمیایی، غذایی، فلزی، کانی غیرفلزی و نساجی محل فعالیت ۲۶ کارخانه محصولات برقی و الکترونیکی، ۶۶ واحد تولید مصنوعات پلاستیکی، ۸۵ واحد خدماتی، ۵۷ واحد صنعتی سلولزی، ۱۲۱ واحد تولیدات شیمیایی، ۱۴۹ واحد صنایع غذایی، ۲۴۳ واحد صنایع فلزی و پنج واحد صنعتی کانی غیرفلزی است.

تاريخ: 1398/05/24  | ساعت: ١١:٢٥ | شناسه: ٧٢٤٩ | تعداد نمايش: 443


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 205801

  • بازديدکنندگان امروز : 3534

  • کل بازديدکنندگان : 7081931


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد