×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان سفر رضا رحماني به استان همدان اعلام شد:

موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت با احداث شهرک صنعتي چوب و مبل و منبت در ملایر

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر دو روزه خود به همدان حامل خبر خوشی برای فعالان و سرمایه گذاران مبل و منبت و نسخه شفابخشی برای رونق این حوزه بود؛ هنر ـ صنعتی که از آن به‌عنوان لوکوموتیو صنایع همدان نام برد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، رضا رحماني در واپسین روزهای مرداد به همراه جمعي از معاونان و مدیران کل وزارت صنعت، معدن و تجارت، همدان را مقصد سفر خود انتخاب کرده و برای بازدید از صنعت مبل و منبت و چند واحد تولیدی و صنعتی روز جمعه وارد این استان شد.
 
وي در بدو ورود به ملایر، ابتدای سفر خود را از بازدید یک واحد مبل و منبت در شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد آغاز کرد و با جوانان پویا و علاقه‌مند به کار که ذوق و سلیقه خود را توأم با علاقه در جسم بی‌جان چوب پیاده می‌کردند، به گپ و گفت نشست.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت متحیر از تلفیق ذوق، هنر و سلیقه در کالبد بی‌جان چوب، برای دقایقی خلق آثار زیبا را به نظاره نشست و مشکلات این هنر ـ صنعت با حجم بالای تولید و اشتغال را از زبان مسئول این کارگاه تولیدی جویا شد.
 
واحد نمایشگاهی و تولیدی مبلمان قنبری سالانه قادر به تولید بیش از سه هزار و ۵۰۰ دست مبلمان منبت و بیش از پنج هزار میز غذاخوری است.
 
این واحد تولیدی در زمینه تولید مبلمان استیل، کلاسیک، راحتی و غذاخوری فعالیت می‌کند و برای بیش از ۶۰ تن اشتغال ایجاد کرده است.
 
پس از بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد ملایر، درخواست‌ها، دلمشغولی و دغدغه‌های فعالان صنعت مبل و منبت از سوی فرماندار ملایر به وزیر منعکس شد تا شاید راهکاری برای رفع آن‌ها از سوی وزیر پرتلاش دولت تدبیر و امید که کوله باری از تجربه در حوزه‌های صنعتی دارد، ارائه شود.
 
ایجاد شهر نمایشگاهی مبل و منبت در بام ملایر و در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار، مطالبه‌ای بود که به گفته مسئولان این شهرستان می‌تواند زمینه ساز جلب سرمایه گذار در این حوزه و مشغول به کار کردن جوانان هنرمند در این شهر نمایشگاهی باشد.
 
اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به فعالان این شهرک و پرداخت یارانه برای اعزام هیأت تجاری و شرکت فعالان مبل و منبت به نمایشگاه‌های خارجی از دیگر درخواست‌های مطرح شده بود.
 
همچنین فراهم کردن زمینه واردات چوب از دیگر دغدغه‌های فعالان در کارگاه‌های مبل و منبت است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این درخواست عنوان کرد که با وزیر جهاد کشاورزی نشست‌های متعددی برای تأمین چوب و کاغذ مورد نیاز کشور صورت گرفته است.
 
مرد شماره یک صنعت کشور همچنین با احداث شهرک خصوصی چوب و مبل و منبت در ملایر موافقت کرد؛ چرا که معتقد است برای شهری با این توانمندی و ظرفیت در حوزه مبل و منبت، وجود این شهرک لازم و ضروری است.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان نيز در جريان این بازدید، مساحت شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد ملایر را ۲۰ هکتار عنوان کرد و گفت: ۲۰۷ قطعه زمین برای واگذاری به فعالان صنعت مبل و منبت در این شهرک قرارداد داریم که از این تعداد ۶۵ واحد نمایشگاهی است.
 
محمد رضا بادامی افزود: ۱۴۲ واحد آن تولیدی است که تا کنون ۱۰۲ واحد برای تولید مبل و منبت به بهره‌برداری رسیده و ۴۰ واحد درحال ساخت و ساز است.
 
وی اضافه كرد: حدود ۴۵۰ تن اشتغال در این شهرک صنعتی ایجاد شده است.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان درباره ایجاد شهر نمایشگاهی ملایر نيز بیان کرد: احداث این شهر نمایشگاهی پیشنهاد فرماندار ملایر است و پیگیر هستیم شهر نمایشگاهی درخور شأن اين شهرستان برای ایجاد واحدهای نمایشگاهی مبل و منبت ایجاد شود.
 
بادامی ادامه داد: تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز را در این شهر ایجاد می‌کنیم تا هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.
 
وی عمده ترین مشکلات واحدهای مبل و منبت را تهیه مواد اولیه و تأمین چوب عنوان کرد و گفت: بر اساس مصوبه دولت، استفاده چوب جنگل‌ها برای ۱۰ سال ممنوع شده است و باید به فکر چوب وارداتی باشیم که عمده چالش ما در صنعت چوب است.
 
اجازه تعطیلی هیچ واحد تولیدی و صنعتی را نمی‎دهیم
وزیر صنعت، معدن و تجارت روز جمعه در شرکت بافتینه و بافتسان ملایر نيز حاضر شد و در جمع مديرن و كارگران اين واحد توليدي اظهار داشت: دشمن فکر می‌کرد اعمال تحریم‌ های ظالمانه برای صنعت ایران فلج کننده است، اما ما اجازه تعطیلی هیچ یک از واحدهای تولیدی و صنعتی را نمی‌دهیم.
 
رضا رحمانی افزود: فکر و برنامه راهبردی ما، جمله رهبر معظم انقلاب است که تأکید فرمودند: "وضعیت موجود تولید و اشتغال سرلوحه کار جهادی است."
 
وی اضافه كرد: ما اکنون در جبهه، کار جهادی انجام می‌دهیم و حفظ وضع موجود واحدهای تولیدی و صنعتی برای ما جزء اولویت‌هاست.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر این‌که ما در جنگ اقتصادی پیروز شده‌ایم، ادامه داد: جنگ امروز ما جنگ اقتصادی است و در کنار این جنگ و تحریم‌های ظالمانه دشمن، جنگ روانی را نیز داریم.
 
رحماني يادآور شد: سال گذشته که به‌واسطه اعتماد نمایندگان مجلس وارد این مسئولیت شدم، در آستانه ۱۳ آبان بودیم و تحریم‌ها به‌طور جدی شروع شده بود و آن‌ها گمان می‌کردند که این تحریم‌ها علیه ایران فلج کننده است.
 
وي با تأکید بر این‌که ملاک ما رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است، گفت: این راهبرد تا پایان سال گذشته جزء اولویت‌های ما بود و امسال نیز ضمن ادامه این راهبرد، اجازه ندادیم که حتی یک واحد تولیدی تعطیل شود.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از ابتدای سال جاري نیز علاوه بر حفظ وضعیت موجود تولید، ظرفیت‌های خالی را نیز باید پر کنیم.
 
رحماني فعال سازی ظرفیت‌های غیرفعال، توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی و فعال سازی واحدهای تعطیل شده را از دیگر راهبردها برشمرد و بیان کرد: مبل و منبت از جمله واحدهایی است که می‌توانیم توسعه دهیم.
 
وي با بیان این‌که به استانداران و فرمانداران تأکید کرده‌ایم که نگذارند تولید از رونق بیفتد، اضافه كرد: در حوزه مبل و منبت ملایر ظرفیت و توان بسیار بالایی را مشاهده کردیم که این توانمندی برای توسعه این صنعت ایجاد شده است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت از استاندار همدان، نمایندگان ملایر و فرماندار ویژه اين شهرستان خواستار امضای تفاهم نامه برای تشکیل کمیته و کارگروهی شد تا از این طریق بتوان ظرفیت‌های صادراتی این شهرستان و استان را در حوزه مبل و منبت توسعه داد و تمام هزینه‌هایش را نیز ما تقبل می‌کنیم.
 
رحماني اظهار داشت: علاوه بر مبل و منبت، در حوزه کشمش، انگور و مشتقات آن، معادن و دیگر حوزه‌ها، شهرستان ملایر و استان همدان ظرفیت‌های بالایی دارد.
 
وي ایجاد شرکت‌های مدیریت صادرات را از برنامه‌های مهم در اقتصاد مقاومتی عنوان و بیان کرد: این شرکت‌ها می‌توانند در کنار صنعت مبل و منبت قرار گیرند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: از حضور فعالان اقتصادی در نمایشگاه‌ها و معرفی محصولات‌شان استقبال می‌کنیم و با تمام توان در خدمت آن‌ها هستیم.
 
رحماني همچنین با اشاره به اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به اذن رهبر معظم انقلاب برای اشتغال روستایی افزود: این مبلغ باید برای ایجاد اشتغال روستایی هزینه شود.
 
وي اضافه كرد: افزون بر این، تسهیلات تبصره ۱۸ را نیز داریم که با برنامه‌ریزی‌های مناسب، این اعتبار از این محل در تکمیل طرح‌های نیمه تمام، سرمایه در گردش و نوسازی صنایع هزینه خواهد شد.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که نتیجه این تعامل خوب دولت و مجلس را در تصویب تبصره ۱۸ طی ماه‌های آینده مردم می‌بینند، گفت: تبصره ۱۸ را می‌توانیم در صنعت مبل و منبت نیز بیاوریم.
 
رحماني با تقدیر از تعامل و پیگیری‌های خوب و سازنده نمایندگان ملایر و استاندار همدان در حوزه تولید و اشتغال و رفع مشکلات واحدهای تولیدی بیان کرد: حضور بخش خصوصی در کنار مسئولان توان ما را مضاعف می‌کند تا برای توسعه تولید و صنعت گام برداریم.
 
وي بخش خصوصی، فعالان اقتصادی، صنعتگران، اصناف و تولید کنندگان را بسیجیان این جبهه دانست و خاطرنشان کرد: تولید کنندگان و بخش خصوصی بدون منت و چشمداشت با تمام توان در این جبهه تلاش می‌کنند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که با پشتوانه بخش خصوصی ما به دنبال توسعه هستیم، گفت: به استاندار همدان تفویض اختیار می‌دهم تا کارگروه ویژه‌ای را برای حل مشکلات تولید و صنعت این شهرستان و استان همچون شهرک چوب و مبل و منبت تشکیل دهد و چند تصمیم اساسی گرفته شود.
 
رحماني ادامه داد: با احداث شهرک خصوصی چوب و مبل و منبت در ملایر موافق هستم؛ چرا که برای شهری با این توانمندی و ظرفیت در حوزه مبل و منبت این شهرک لازم است.
 
وي توسعه صادرات را مستلزم ایجاد شهرک مبل و منبت دانست و تأکید کرد: من این توان را در ملایر دیدم؛ مبل و منبت ملایر قابل رقابت با دنیاست و فقط باید موانع را مرتفع کنیم.
 
واحد تعطیل شده در استان همدان نداریم
استاندار همدان نيز در اين بازديد اظهار داشت: با اعمال فشارهایی به‌واسطه تحریم‌ها و ایجاد محدودیت‌هایی برای صنعتگران و پیرو تحریم‌هایی که به‌تازگی علیه ایران اعمال شد، ما حتی یک واحد تعطیل شده در این استان نداریم.
 
سید سعید شاهرخی گفت: تیم‌هایی را در استان تشکیل داده‌ایم تا بقیه واحدهایی که از گذشته تعطیل شده بودند را به چرخه تولید بازگردانیم.
 
وی تأکید کرد: استان همدان هم اکنون به مثابه یک کارگاه فعال در عرصه‌های مختلفی همچون اقتصادی، کشاورزی و صنعتی است و طرح‌های بزرگی در دست اجرا دارد و این نشان از پویایی همدان است.
 
استاندار همدان، ملایر را یکی از بهترین شهرستان‌های اين استان با مردمانی سختکوش، توانمند، هنرمند و فرهنگی دانست و افزود: این شهرستان ظرفیت‌های ویژه‌ای در صنعت، معدن، کشاورزی و صنایع دستی دارد که باید توسعه بیشتری پیدا کند.
 
شاهرخی با بیان این‌که حدود ۳۰ نوع مواد معدنی در استان برداشت می‌شود، اضافه كرد: در حال حاضر ۱۵ هزار میلیارد ریال برای فرآوری مواد معدنی همچون سیلیس، فروسیلیس و سنگ در ملایر سرمایه گذاری شده است و در سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 
وی با اشاره به حوزه مبل و منبت ملایر و فعالیت بیش از پنج هزار کارگاه و اشتغال بیش از ۹ هزار استادکار و منبت کار و اشتغال غیرمستقیم برای بیش از ۲۰ هزار تن تصريح كرد: این هنر ـ صنعت با حمایت و کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند توسعه چشمگیری یابد.
 
استاندار همدان ابراز امیدواری کرد، پس از ثبت ملی منبت ملایر، طبق هماهنگی‌های انجام شده با سازمان میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري و پیگیری‌های لازم، شاهد ثبت جهانی این صنعت باشیم که هم اکنون فرآیندهای پایانی را طی می‌کند.
 
شاهرخی ابراز خرسندی کرد، جامعه صنعتگر استان همدان از یک پویایی و فعالیت خوبی برخوردار است و این روند درحال توسعه و شتاب است.
 
وی تعامل، وحدت و همدلی نمایندگان ملایر و مجمع نمایندگان استان را عامل مهم این توسعه برشمرد و گفت: به‌واسطه این وحدت کمترین حاشیه را در استان داریم و توجه تمامی مدیران به کار و فعالیت است.
 
استاندار همدان فضای اين استان را فضای کار و تلاش دانست و از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست با کمک و حمایت شما این روند بیش از گذشته شتاب گیرد.
 
شاهرخی بیان کرد: با اعتقاد راسخی که از وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکلات طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌های بافتینه و بافتسان می‌بینیم، به‌زودی شاهد بهره‌برداری از این واحدهای صنعتی فعال باشیم.
 
ملایر صاحب شهر نمایشگاهی مبل و منبت می‌شود
در ادامه اين نشست، معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر اظهار داشت: ایجاد شهر نمایشگاهی مبل و منبت یکی از درخواست‌های مهم این شهرستان است تا بتوانیم سرمایه‌گذاری خوبی در این زمینه انجام دهیم.
 
قدرت‌الله ولدی از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست: ۲۰ هکتار زمین در مجموعه بام ملایر واقع در جاده سلامت برای شهر نمایشگاهی وجود دارد که نیاز به اخذ مجوزهای لازم است تا بتواند از معافیت‌ها استفاده کند که در این راستا نیاز به حمایت و کمک داریم.
 
وی با اشاره به فعالیت ۱۸۸ واحد صنعتی در ملایر افزود: ۱۸۴ واحد نیز درحال اخذ مجوز تأسیس است و ۶ واحد با اخذ مجوز درحال اجرای طرح توسعه‌ای خود هستند که در برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی نیز مطرح شده است.
 
فرماندار ویژه ملایر همچنین به تدوین سند راهبردی توسعه ملایر و سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار و ایجاد ۱۰ هزار شغل در سه سال آینده در این شهرستان ابراز امیدواری کرد، با حمایت‌های لازم بتوانیم تا پایان سه سال آینده به تعهدمان در مورد این سند دست پیدا کنیم.
 
ولدی ادامه داد: در حوزه معادن نیز ۱۵ هزار میلیارد ریال طرح در دست اجرا داریم.
 
وی بیان کرد: در حوزه مبل و منبت سومین جشنواره تابستانی مبل و منبت به مدت ۱۰ روز از ۲۱ مرداد آغاز شده و امیدواریم مهر امسال بتوانیم عنوان "شهر جهانی منبت" را کسب کنیم که حدود ۸۰ درصد اقدامات انجام شده است.
 
معاون استاندار همدان تخصیص ارز نیمایی برای واردات چوب را از دیگر درخواست‌ها از وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان و اظهار داشت: با وجود پنج هزار کارگاه و فعالیت بیش از ۹ هزار استادکار و منبت کار و اشتغال بیش از ۲۰ هزار تن در این صنعت، نیاز است تمامی فرآیندهای صنعت مبل و منبت در یک شهرک و مجموعه‌ای واحد صورت گیرد.
 
ولدی با بیان این‌که به دنبال ایجاد جنگل مصنوعی برای تأمین چوب و مواد اولیه نیز هستیم، گفت: با توجه به اختصاص رقم بالایی برای اشتغال روستایی، فعالان صنعت مبل و منبت در شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 
وي از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست زمینه‌ای فراهم شود تا ضمن اختصاص تسهیلات ارزان قیمت، فعالان این شهرک بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند و یارانه برای اعزام هیأت تجاری و شرکت فعالان مبل و منبت در نمایشگاه‌های خارجی اختصاص یابد.
 
بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای بافتینه و بافتسان
مدیر کارخانه‌های بافتینه و بافتسان نیز در اين نشست بیان کرد: خط دوم شرکت بافتینه با حجم سرمایه‌گذاری حدود ۹ میلیون یورو و حدود ۶۰۰ میلیارد ریال درحال اجراست که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
 
خسرو حبیب بیگی افزود: با بهره‌برداری از طرح توسعه‌ای بافتینه، ۱۵ هزار تن به ظرفیت ۲۸ هزار تنی این مجموعه اضافه می‌شود.
 
وی درباره طرح توسعه‌ای شرکت بافتسان نیز اظهار داشت: به‌زودی فنآوری نوین دیگری (بیم) به خط موجود حدود ۹ هزار تن به ظرفیت فعلی شرکت اضافه می‌شود.
 
مدیر کارخانه‌های بافتینه و بافتسان ادامه داد: خط دوم بافتسان ۲۴ هزار تن ظرفیت تولید انواع پارچه‌های بهداشتی، پزشکی و صنعتی دارد که در مجموع ظرفیت تولید آن به ۵۴ هزار تن می‌رسد.
 
حبیب بیگی یادآور شد: ۴۳ هزار تن ظرفیت تولید شرکت بافتینه است که در مجموع ظرفیت تولید این ۲ واحد به حدود ۹۵ هزار تن در سال می‌رسد.
 
وی مشکل عمده در راه اندازی طرح‌های توسعه بافتسان را وارد کردن ماشین آلات خریداری شده به دلیل تحریم‌ها عنوان و بیان کرد: در صورت رفع این مشکل، طرح توسعه‌ای بافتسان سال آینده بهره‌برداری می‌شود.
 
مدیر کارخانه‌های بافتینه و بافتسان گفت: در حال حاضر ۳۵۰ تن در این ۲ مجموعه مشغول فعالیت هستند که با افزایش ظرفیت جدید حدود ۳۰۰ تن به ظرفیت اشتغال آن‌ها اضافه می‌شود.
 
طرح‌های توسعه‌ای بافتینه و بافتسان آماده بهره‌برداری است
در بخش ديگري از اين نشست، يك نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های توسعه‌ای دو واحد بزرگ صنعتی بافتینه و بافتسان در دست اجراست و در آینده نزدیک بهره‌برداری می‌شود.
 
احد آزادیخواه افزود: این ۲ واحد از بهترین و بزرگترین واحدهای صنعتی غرب کشور است که کارگران آن کمترین تارضایتی را دارند.
 
وی به روند توسعه‌ای این دو شرکت بزرگ صنعتی نيز اشاره و بیان کرد: ۲ واحد توسعه‌ای آن‌ها در آستانه افتتاح است که حدود ۲۰۰ تن به ظرفیت اشتغال آن‌ها اضافه می‌شود.
 
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شوراي اسلامي خواستار کمک و حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکل طرح‌های توسعه‌ای واحدهای بافتینه و بافتسان در تأمین ماشین آلات خریداری شده شد و ادامه داد: امروز شاهد پویایی ملایر در عرصه‌های مختلف هستیم.
 
آزادیخواه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت را مثبت و ممتاز دانست و ادامه داد: چنانچه در سه حوزه مبل و منبت، مشاغل خانگی همچون خیاطی و صنعت انگور و کشمش توجه ویژه‌ ای شود، این شهرستان مشکل اشتغال ندارد.
 
وی با اشاره به فعالیت ۱۰ هزار تن در صنعت مبل و منبت، ۲۰ هزار تن در حوزه خیاطی و تولید سالانه ۲۴۰ هزار تن انگور و ۵۰ هزار تن کشمش گفت: با وجود این ظرفیت‌ها در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی هیچ کاری انجام نشده است.
 
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در صنعت چوب کار نکرده زیاد داریم، از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد: دستور ویژه‌ای برای تشکیل کارگروه يا کمیته‌ای داده شود تا مشکلات این صنعت، به‌ویژه در حوزه صادرات مرتفع شود.
 
آزادیخواه تأکید کرد: چنان‌چه بتوانیم به کشورهای منطقه خلیج فارس و اورآسیا صادرات مبل و منبت داشته باشیم، این منطقه متحول می‌شود.
 
وی ادامه داد: در حوزه صنعت انگور هنور ابتدای راه هستیم و در این زمینه باید واحدهای صنایع تبدیلی و غذایی را به این شهرستان بیاوریم.
 
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شوراي اسلامي مشوق‌های صادراتی و اعطای تسهیلات ارزان قیمت را از راهبردهای اصلی در این زمینه برشمرد و افزود: هر اندازه تسهیلات به این حوزه اعطاء شود، تبدیل به شغل پایدار خواهد شد.
 
مبل و منبت ملایر فراتر از نیاز داخلی است
يك نماینده ديگر مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نيز در اين نشست گفت: ظرفیت تولید مبل و منبت ملایر فراتر از نیازهای داخلی است، اما صنعتگران ما در بخش بازرگانی و صادرات نتوانستند خوب بدرخشند.
 
محمد کاظمی افزود: درحالی که می‌توانیم این امکانات را به خارج از کشور صادر کنیم، اما در این زمینه موفق نبودیم.
 
وی از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار تشکیل کارگروه فعالی در این زمینه شد و بیان کرد: چنان‌چه این کارگروه در ملایر تشکیل شود، در حوزه صادرات مبل و منبت می‌توانیم موفق عمل کنیم.
 
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شوراي اسلامي با بیان این‌که تمامی مسئولان کشوری را درگیر مبل و منبت ملایر کرده‌ایم، ابراز امیدواری کرد با مشوق‌های صادراتی و رفع مسائل گمرکی بتوانیم در راستای توسعه این هنر ـ صنعت گام برداریم.
 
کاظمی سخت‌ترین مسئولیت را در شرایط سخت تحریم‌ها و خاص اقتصادی کشور مربوط به وزیر صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: از زمان حضور رحمانی شاهد تحولات خوبی در این حوزه بوده‌ایم.
 
وی تسهیلات بانکی را عمده‌ترین مشکل بخش صنعت برشمرد و افزود: به دلیل تحریم‌ها، صنعت ما نتوانسته خود را در این شرایط حفظ کند و عمده صنایع مشکل بدهی‌های بانکی دارند.
 
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام خوب خانه ملت در تصویب بازپرداخت تسهیلات با مبنای همان قرارداد اولیه ابراز امیدواری کرد، این طرح در شورای نگهبان تصویب و اجرایی شود.
 
کاظمی تأکید کرد: دولت نباید اجازه دهد این مصوبه با مشکل مواجه شود و زمینه اجرایی شدن آن را فراهم کند تا تولید رونق بگیرد.
 
وی همچنین به معادن غنی شهرستان ملاير نيز اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز نیاز به تشکیل کارگروهی ویژه داریم تا بتوانیم سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه معادن داشته باشیم.

تاريخ: 1398/05/26  | ساعت: ٠٨:٠٠ | شناسه: ٧٢٨٤ | تعداد نمايش: 583


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 205809

  • بازديدکنندگان امروز : 3641

  • کل بازديدکنندگان : 7082038


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد