×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

اعلام حمایت ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت از سه پروژه مهم اقتصادي و صنعتي همدان

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر دو روزه به استان همدان، از سه پروژه مهم اقتصادي این شهر، شامل شهرک صنفي بنکداران، منطقه ویژه مبتنی بر فنآوری‌های برتر و منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد دیدن کرد و در جریان روند پیشرفت این طرح‌هاي اقتصادی قرار گرفت.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، رضا رحمانی روز شنبه پس از شرکت در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان، ابتدا از شهرک صنفي بنکداران همدان بازدید کرد.
 
این شهرک در مساحت ۵۰ هکتاری در گوشه‌ای از شهر همدان با چشم اندازی زیبا درحال ساخت است و قرار است علاوه بر واحدهای صنعتی، بخشی از اصناف فعال در عرصه تولید و توزیع نيز در آن مستقر شوند.
 
۵۰۰ صنف لوازم خانگی، پوشاک، کیف و کفش و مواد غذایی در این شهرک فعالیت می‌کنند.
 
از راه ‌اندازی صنایع چوب در همدان حمایت می‌کنیم
در حاشیه بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک صنفي بنکداران همدان، رئیس اتحادیه درودگران همدان مشکلات این صنف را بیان کرد و خواهان رسیدگی رحماني شد.
 
به‌روز نبودن ابزار و ماشین‌آلات از مشکلات صنف درودگران بود که تقاضای تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی تجهیزات‌شان را داشتند.
 
مهمترین کمبود و خواسته درودگران، نبود مواد اولیه مانند تخته‌های فشرده بود که با وجود پتانسیل‌های فراوان در زمینه چوب، از استان‌های دیگر وارد می‌شود.
 
ضایعات چوب در واحدهای نجاری از همدان خارج و در استان‌های شمالی تبدیل به تخته‌های فشرده می‌شود و دوباره با قیمت بیشتری به اين استان برمی‌گردد.
 
احداث صنایع چوب که بتواند مواد اولیه مورد نیاز درودگران را فراهم کند نيز خواسته فعالان این بخش از وزیر صنعت، معدن و تجارت بود.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت نيز در جريان اين بازديد با تأکید بر حمایت از صنایع مبتنی بر ظرفیت‌های هر منطقه گفت: احداث صنایع چوب از نیازهای همدان است که با تخفیف و حمایت ویژه راه‌ اندازی می‌شوند.
 
رضا رحماني افزود: از ایجاد و توسعه کارخانه‌های چوب که ظرفیت‌های آن در منطقه همدان نیز موجود است، حمایت می‌کنیم. 
 
وي اضافه کرد: این صنایع با بیشترین حمایت مالی و حداکثر تخفیف‌ها ایجاد می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان نيز در جريان اين بازدید با بیان این‌که 31 استان از شهرک صنفي بنکداران اين استان الگوبرداری کرده‌اند، اظهار داشت: در فاز نخست 500 واحد برای بنکداران مواد غذایی و لوازم خانگی پیش‌بینی شده تا در این محل مستقر شوند.
 
محمد رضا بادامی با اشاره به این‌که فاز دوم اين شهرك در آینده ساخته خواهد شد، افزود: تا پایان اجرای اين پروژه، 6 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد شد که از سرمایه بخش خصوصی استفاده شده است.
 
وی همچنين یکی از برنامه‌هاي مهم شركت شهرك‌هاي صنعتي همدان را تبدیل شهرک صنفي بنکداران به پایگاه صادراتی اعلام كرد.
 
حمایت ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک فنآوری‌های برتر همدان
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از منطقه ویژه مبتنی بر فنآوری‌های برتر همدان نيز ديدن کرد و برای حمایت ویژه از این طرح اقتصادی و علمی قول مساعدت داد.
 
عملیات اجرایی منطقه ویژه مبتنی بر فنآوری‌های برتر همدان سال 1397 آغاز شده و قرار است ۵۰۰ واحد علمی و صنعتی در آن مستقر شوند.
 
به گفته مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی همدان، بدون هزینه تملک تا کنون 10 میلیارد تومان براي منطقه ويژه مذكور هزینه شده است و برای تکمیل زیرساخت‌هاي آن به 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که حمایت ويژه مسئولان را مي‌طلبد.

بادامي با بیان این‌که هنوز موافقت نامه مبادله نشده اما 2.5 میلیارد تومان قرارداد برای تأمین برق اين منطقه منعقد شده است، ابراز امیدواری كرد سال آینده اولین واحد‌های این پروژه آماده واگذاري به متقاضيان شوند.
 
وي با بیان این‌که استاندار همدان اعتباراتی برای این پروژه درنظر گرفته اما به اعتبارات ملی نیاز داریم، گفت: اعتبار ملی برای این چهار منطقه، 1.4 میلیارد تومان است که پاسخگوی نیاز آن‌ها نیست.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جريان اين بازديد، از این‌گونه طرح‌های صنعتی دانش بنیان استقبال کرد و گفت: تقویت و توسعه مناطق ويژه و شهرک‌های فنآوري ضروری است.
 
رحمانی برای حمایت ویژه از منطقه ویژه مبتنی بر فنآوری‌های برتر همدان قول مساعدت داد و اعلام كرد: بخشی از اعتبار مورد نیاز این طرح امسال و مابقی در قالب‌های دیگری در سال آینده تأمین و تزریق می‌شود.
 
فراخوان وزیر صنعت، معدن و تجارت برای سرمایه‌گذاری در همدان
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين از منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد نيز بازدید کرد و همجواری با چند استان، سهولت دسترسی به بازارهای مصرف داخل کشور و فراهم بودن زیرساخت‌های مورد نیاز را از ویژگی‌های اين منطقه ویژه اقتصادی ارزیابی کرد.
 
رحماني با بیان این‌که منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد دارای ظرفیت‌های کم نظیر در کشور است، از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این فرصت اقتصادی در استان همدان دعوت كرد.
 
وي اظهار داشت: دولت تا جایی که توان دارد، برای تأمین و توسعه زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحي صنعتي و مناطق ویژه اقتصادی کمک می‌کند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت به مسئولان استان همدان مأموریت داد راه‌های دسترسی به جهان آباد را همچون ظرفیت‌های بالای این منطقه تقویت کنند تا از هر نظر شرایط برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم شود.
 
منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد در شهرستان فامنین از توابع استان همدان واقع شده که تا کنون بیش از یک هزار هکتار اراضي برای احداث آن تملک شده است.

تاريخ: 1398/05/26  | ساعت: ١٣:٢٠ | شناسه: ٧٢٩٠ | تعداد نمايش: 583


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 20

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 205762

  • بازديدکنندگان امروز : 3240

  • کل بازديدکنندگان : 7081637


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد