×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مشهد اعلام كرد:

صنایع کوچک از ابتدای امسال بیش از یک میلیارد یورو کالا صادر کردند

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: طراحی، تأمین و تولید قطعات صنعتی اقدامی بسیار مهم است و مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهی در هم افزایی بیشتر با واحدهای صنعتی می‌توانند کشور را از واردات قطعات صنعتی بی‌نیاز کنند.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اصغر مصاحب روز سه‌شنبه با حضور در مرکز رشد فنآوري و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه فردوسی مشهد افزود: مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه‌ها از قطب‌های ایده پرداز، خلاق و نوآور کشور هستند که باید واحدهای صنعتی در حوزه قطعات خودرو از این ظرفیت بزرگ بیشتر استفاده کنند.
 
وی اضافه کرد: طرح‌های شاخص و بسیار خوبی در مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه‌ها طراحی شده که می‌تواند در حوزه قطعات خودرو کمک مطلوبی به قطعه سازان کند.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران يادآور شد: طی چند سال اخیر ارتباط دانشگاه‌های کشور با بخش صنعت عمیق‌تر شده و شاهد اثربخشی این موضوع در حوزه تولید هستیم.
 
مصاحب ادامه داد: زمانی ایده و طرح مفید است که ارزش افزوده ایجاد کند و در جهت رویکرد کارآفرینانه به‌کار رود تا در نهایت منجر به تولید و اشتغال شود.

در جريان حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مرکز رشد فنآوري دانشگاه فردوسي، تفاهم نامه همكاري علمی بین دانشگاه فردوسی و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با محوریت تولید و حمایت از ایده‌های نو و تأسیس شرکت‌های دانش بنیان به امضاء رسید.
 
مرکز رشد فنآوری دانشگاه فردوسی مشهد با در اختیار داشتن چهار باب ساختمان درحال بهره‌برداری به مساحت يك هزار و  ۶۰۹ مترمربع و يك هزار مترمربع فضای درحال آماده سازی از سال ۱۳۸۶ با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با پارک علم و فنآوری خراسان رضوي و اخذ مجوز مرکز رشد از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری آغاز به فعالیت کرد.
 
این مرکز با ارائه خدمات حمایتی، از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای صاحب ایده در زمینه‌های مختلف که منتهی به فنآوری دانش بنیان شود، پشتیبانی می‌کند تا این واحدها برای حضور مؤثر و مستقل در صحنه توسعه اقتصادی فنآورانه در سطوح ملی و فراملی آماده شوند.
 
دستاوردهای مرکز رشد واحدهای فنآور دانشگاه فردوسی مشهد شامل ایجاد زمینه اشتغال مستقیم ۶۲۰ نفر، اشتغال غیرمستقیم بیش از سه هزار نفر، تولید ۲۳۵ محصول فنآورانه، ثبت ۵۵ عنوان اختراع، عضویت در کارگروه‌های تخصصی استان و دانشگاه، شرکت در بیش از ۱۳ نمایشگاه و جشنواره ملی و منطقه‌ای نظیر نمایشگاه تولیدات داخل، نمایشگاه و جشنواره علم تا عمل و جشنواره شیخ بهایی است.
 
صنایع کوچک از ابتدای امسال بیش از یک میلیارد یورو کالا صادر کردند
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين از سه واحد توليدي در شهرک صنعتی توس مشهد نيز بازديد كرد و در حاشيه آن به خبرنگاران گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه، يك هزار واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور یک میلیارد و ۳۰ میلیون یورو کالا به کشورهای هدف صادراتی ارسال کردند.
 
اصغر مصاحب افزود: مهمترین کار واحدهای صنعتی، برطرف کردن نیاز داخل و در کنار آن، صادرات محصولات است که این صنایع با جدیت و نیز با حمایت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این مسیر در حرکت هستند.
 
وی اضافه کرد: سیاست‌های دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم باعث افزایش رقابت پذیری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شده که این مهم در کنار بین‌المللی کردن تولیدات صنعتی، از مهمترین برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران يادآور شد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ظرفیت‌های فراوانی برای ایجاد تولید و اشتغال دارند و این ظرفیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باعث رشد کارآفرینی و توسعه فضای کسب و کار شده است.
 
مصاحب ادامه داد: خراسان رضوی جزء استان‌های پیشرو در شاخص‌های واحدهای صنعتی کوچک مانند بهره‌وری، رقابت پذیری و ارزش افزوده بالاست که این شاخص‌ها در حوزه تولید بسیار مطلوب است.
 
وی تصريح كرد: امروزه بسیاری از واحدهای صنعتی کوچک نیاز صنایع بزرگ و تولید داخل را برطرف کرده و پیاده سازی نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران (ISPX) مصداق بارز این اقدام است.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: واحدهای صنعتی کوچک کشور فعالیت‌های خود را محدود نکرده‌اند و هرجا که ظرفیت برای افزایش تولید و اشتغال باشد ورود کرده و از تمام ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده می‌کنند.
 
شهرک صنعتی توس مشهد با وسعت ۴۵۰ هکتار دارای ۷۰۰ واحد صنعتی است که از نظر برخورداری از واحدهای صنعتی بزرگ و صادرات گرا جزء شهرک‌های صنعتي مهم استان خراسان رضوی به‌شمار می‌رود.

تاريخ: 1398/06/12  | ساعت: ١٤:٤٥ | شناسه: ٧٥٣١ | تعداد نمايش: 483


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 205821

  • بازديدکنندگان امروز : 3871

  • کل بازديدکنندگان : 7082268


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد