×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تأكيد كرد:

راه نجات کشور ساماندهی خوشه‌های صنعتی و بهره‌گیری از توان واحدهای کوچک و متوسط است

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم تهیه قانونی برای ادغام بنگاه‌ها و برنامه‌ریزی برای شناسایی روش‌های نوین در این زمینه گفت: با ایجاد مکانیزمی در کشور‌ باید ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود قانونی و عملی شود.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به نقل از "شاتا"، مهدی صادقی نیارکی در دیدار با اعضاي کميسیون صنعت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن تشریح برنامه‌های 10‌گانه معاونت امور صنایع اظهار داشت: روش ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود باید علمی و قانونی محاسبه شود و مکانیزمی وجود داشته باشد که تجاری سازی دانش فنی، ایده‌ها و خلاقیت‌ها، ارزش پیدا کند. با این اقدام، تأمین وثایق صنایع و نقدینگی بنگاه‌های پیشتاز در نوآوری و دارای سهم بازار مهیا می‌شود و ظرفیت‌های خالی تولید تکمیل خواهد شد.
 
وي با اشاره به تشکیل شورای هم اندیشی خبرگان صنعت در آینده‌ای نزدیک افزود: با تشکیل این شورا موضوعات اصلی اقتصاد صنعتی مطرح و پیشنهاد خواهد شد.
 
راه نجات کشور بهره‌گیری از توان واحدهای کوچک و متوسط
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت راه نجات کشور را ساماندهی خوشه‌های صنعتی و بهره‌گیری از توان واحدهای کوچک و متوسط توصیف ‌کرد‌ و خوشه سازی و ادغام بنگاه‌ها را اولین گام برای تحقق این هدف برشمرد و اضافه كرد: با ادغام بنگاه‌هاي تولیدي، خلاقیت، نوآوری و R&D مشترک شکل خواهد گرفت و بنگاه‌ها در بازه زمانی کوتاه‌تری وارد فضای رقابتی با اقتصاد جهانی خواهند شد.
 
به گفته صادقي نياركي، با ایجاد مکانیزم برای ادغام بنگاه‌های اقتصادی و شناسایی روش‌های ادغام در مالکیت سهام، برند، محصول و ...، بسترهای لازم برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های خالی بنگاه‌ها، توسعه خوشه‌های کسب و کار و در نهایت بهبود فضای صنعتی کشور فراهم خواهد شد.
 
وی پرداختن به نسل چهارم فنآوري، ICT، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، نانو و سایر حوزه‌ها را از موضوعات مهم اقتصاد جهانی برشمرد و تأكيد كرد: بخش خصوصی باید به سمت این سیاست‌های کلان و تأثیر‌گذار هدایت شود؛ چرا كه توسعه اقتصادی از مسیر تولید بخش خصوصی توانمند و شفاف می‌گذرد.
 
بهره‌مندی از توان خبرگی تشکل‌ها
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه بر بهره‌مندی از توان خبرگی تشکل‌ها به‌ویژه خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و اتاق‌های بازرگانی در شورای هم اندیشی خبرگان صنعت تأکید و تصریح کرد: بخش خصوصی کشورمان با توجه به سابقه فعالیت دیرینه در اقتصاد ایران از پتانسیل‌هاي بسیاری برخوردار است و ما در این شورا و نشست‌های ماهانه با تشکل‌ها از این ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها به‌صورت کارشناسی و تخصصی در جهت بهبود فضای کسب و کار بهره خواهیم برد.
 
صادقي نياركي با اشاره به این‌که دبیرخانه این شورا به بخش خصوصی سپرده می‌شود، ادامه داد: در این شورا سیاست‌های کلان کشور در حوزه اقتصاد صنعتی، اقتصاد سیاسی، اقتصاد توسعه و ... با نگاه هم افزا به اقتصاد کلان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
وی در پایان بر ضرورت توجه به توسعه صادرات و توانمند سازی بخش خصوصی مولد و بهره‌مندی از بسترهای موجود در کشورهای سوریه و عراق تأکید کرد.
 
در این نشست که با حضور اعضاي کميسیون صنعت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران برگزار شد، مهمترین اولویت‌های این تشکل تشريح و در راستای رفع برخی از مشکلات صنعتی تصمیمات لازم اتخاذ شد. همچنین مقرر شد خانه صنعت، معدن و تجارت با بررسی برنامه 10 گانه معاونت امور صنایع، نظرات پیشنهادی خود را متناسب با شرایط اقتصادی کشور اعلام نماید.
 
رصد و پایش مستمر وضعیت تولید کالاهای منتخب با هدف حفظ وضع موجود تولیدات صنعتی، ایجاد رونق تولید از طریق مدیریت واردات، تلاش برای پیاده سازی عملی نهضت ساخت داخل و توسعه صادرات از جمله موضوعات مورد تأکید در برنامه 10گانه معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌شمار می‌رود.

تاريخ: 1398/06/16  | ساعت: ١٨:٣٦ | شناسه: ٧٥٦١ | تعداد نمايش: 394


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 205819

  • بازديدکنندگان امروز : 3850

  • کل بازديدکنندگان : 7082247


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد