×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ایران در اروميه عنوان كرد:

توسعه اقتصادی بدون توجه به صنایع کوچک و متوسط ممکن نیست

با حضور معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ایران، فاز توسعه یک واحد تولید مبل در شهرك صنعتي شماره 2 ارومیه به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، با بهره‌برداری از فاز توسعه واحد صنعتي "دنيز"، برای بیش از 60 نفر به‌طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد شد.
 
بیش از 25 میلیارد ریال برای بهره‌برداری از فاز توسعه این واحد صنعتي مبل ‌سازی كه از یک سال پیش آغاز شده بود هزینه شده است.
 
محصولات تولیدی این واحد صنعتي به کشور عراق نیز صادر می‌شود و با بهره‌برداری از فاز توسعه، در آینده نزدیک محصولات آن به دیگر کشورهای منطقه نیز صادر خواهد شد.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه حضور در شهرك صنعتي شماره 2 ارومیه از واحد صنعتي "آترا ارتوپد" در زمينه تولید انواع ایمپلنت‌های استخوانی نيز بازدید کرد.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين از واحد صنعتي "دهلر ایرانیان" که با سرمایه‌گذاری کشور آلمان در شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه درحال احداث است نيز بازديد كرد.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان ‌غربی در جريان اين بازديد اظهار داشت: آلمانی‌ها برای احداث اين کارخانه کنسانتره میوه در ارومیه بیش از ۲۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کنند.
 
علی عبدلی‌ سيلابي افزود: در صورت بهره‌برداری کامل از اين واحد صنعتي، برای بیش از ۵۰۰ نفر به‌طور مستقیم اشتغالزایی می‌شود.
 
وی با بیان این‌که فاز اول این کارخانه در مهر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه كرد: طبق اطلاعات ارائه شده، در فاز اول این کارخانه برای بیش از ۱۳۰ نفر به‌طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که فراخوان جذب نیرو برای آن نیز صادر شده است.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان ‌غربی در ارتباط با اعتبار لازم برای اتمام فاز اول این کارخانه کنسانتره گفت: هنوز اطلاعات دقیق از میزان اعتبار برای اتمام فاز اول از سوی سرمایه‌گذار اعلام نشده است، ولی به‌زودی این آمار در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.
 
عبدلی‌ سيلابي با بیان این‌که احداث این واحد تولیدی به‌صورت ۱۰۰ درصد با سرمایه‌گذاری خارجی انجام می‌شود، افزود: زمین مورد نیاز برای احداث این کارخانه در شهرک صنعتی فاز سه در اختیار سرمایه‌گذاران آلمانی قرار گرفته است.
 
وی با تأکید بر این‌که نحوه عملکرد این سرمایه‌گذاران باید الگویی برای صنعتگران داخلی باشد، بیان کرد: در آذر سال ۱۳۹۷ زمین مورد نیاز برای احداث این کارخانه، تحویل سرمایه‌گذاران شد که در اسفند همان سال خاک‌ برداری توسط سرمایه‌گذاران آغاز و در مهر سال جاری یعنی پس از گذشت هفت ماه، فاز اول آن به بهره‌برداری می‌رسد.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان ‌غربی با اشاره به این‌که آلمانی‌ها همزمان با ساخت سالن، نصب تجهیزات کارخانه را نیز آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: این سرمایه‌گذاران به‌جای احداث ساختمان اداری در محل کارخانه، برای سرعت عمل بیشتر در کانکس‌هایی مستقر شده‌اند.
 
عبدلی‌ سيلابي با اشاره به پتانسیل خوب آذربایجان‌ غربی در بحث تولید میوه و ایجاد صنایع تبدیلی افزود: تقویت کارخانه‌های کنسانتره در منطقه، نقش به‌سزایی در توسعه اقتصادی این استان خواهد داشت.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نيز در اين بازدید اظهار داشت: ارزش صادرات واحدهای صنعتي فعال شهرک‌های صنعتی کشور در پنج ماه نخست سال جاری به بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسید.
 
اصغر مصاحب گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
 
وی تعداد کل صنایع کوچک و متوسط کشور را بیش از ۸۰ هزار واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۴۳ هزار واحد در ۸۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و فعال مستقر و درحال فعالیت است.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که نزدیک ۵۰ درصد شرکت‌های دانش‌ بنیان کشور اکنون در حوزه صنعت فعال است، اضافه کرد: میزان ثروت آفرینی آن‌ها بیش از ۸۵ درصد کل شرکت‌های موجود کشور است که نشان از ضرورت توجه به این حوزه دارد.
 
مصاحب با تأکید بر این‌که توسعه اقتصادی بدون توجه به صنایع کوچک و متوسط ممکن نیست، ادامه داد: این صنایع نسبت به حوزه فعالیت‌های خود، موانع و مشکلات مختلفی دارند که وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌طور جدی در تلاش برای رفع این موانع است.
 
وي تصريح كرد: برای رونق این بخش در تلاش برای تأمین مالی، انتقال فنآوری برای توسعه صنعتی، تأمین بازار و تقویت کارآفرینی در صنایع کوچک و متوسط هستیم.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اعلام این‌که اکنون همسو با هفت برنامه اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درحال حرکت هستیم، گفت: باید اذعان کرد که این وزارتخانه نمی‌تواند به تنهایی باعث ایجاد رونق در حوزه اقتصادی و تولیدی شود و لازمه این موضوع هماهنگی و همدلی بین سه قوه است.
 
مصاحب با بیان این‌که اصلاحیه جدید در مورد مالیات بر ارزش افزوده به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، افزود: امیدواریم برای رفع موانع تولید، مجلس شورای اسلامی همچون گذشته در کنار این وزارتخانه باشد.
 
وي با قدردانی از رویکرد جدید قوه قضائیه در رفع موانع تولید خاطرنشان كرد: بخشنامه اخیر قوه قضائیه در حوزه اقتصادی، مانع از تعطیلی واحدهای تولیدی، اشتغالزایی و حرکت چرخ‌های اقتصادی کشور خواهد شد.
 
در ادامه سفر معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به آذربايجان غربي، عملیات اجرايي احداث دو واحد صنعتی فنآور و دانش بنیان نيز در شهرک فنآوری ارومیه آغاز شد.
 
زمینه کاری واحد صنعتي "کنترل گستر کهربا" كه در یک هزار و ۴۰۰ مترمربع در دو طبقه احداث خواهد شد، هوش مصنوعی و اتوماسیون صنعتی است که با سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد تومان، زمينه اشتغال ۱۰۰ نفر را فراهم مي‌كند.
 
مجتمع تولید تجهیزات روشنایی نيز در پنج طبقه به مساحت ۴۳۷ متر و زیربنای یک هزار و ۳۵۰ متر دیگر پروژه‌ای بود که عملیات ساخت آن آغاز شد.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جريان این مراسم گفت: اين سازمان به دنبال توسعه شهرک‌های فنآوری است، چون چهار المان اصلی فنآور که شامل مرکز خدمات فنآوري و کسب و کار، آزمایشگاه مرجع، واحدهای R&D و واحدهای فنآور هستند را در خود جای می‌دهد.
 
اصغر مصاحب افزود: خوشبختانه امروز شاهد کلنگ ‌زنی نخستین واحد فنآور در آذربايجان غربي و همچنین واگذاری آزمایشگاه مرجع هستيم و در آينده در کنار مرکز خدمات فنآوري و کسب و کاری که هم‌اکنون فعال است، مرکز R&D نیز راه‌اندازی خواهد شد.
 
وي ابراز اميدواري کرد بسته مربوط به فنآوری با واگذاری واحدهای فنآور داخل شهرک کامل شده و سال آینده بتوان این مجموعه را افتتاح کرد.
 
معاون صنايع كوچك سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين با اشاره به بازدید از يك واحد صنعتي تولید كننده انواع ایمپلنت در ارومیه اضافه کرد: تا کنون 900 واحد که ظرفیت دانش‌ بنیان شدن را دارند، توسط اين سازمان شناسایی و به بیش از 350 مورد از این واحدها برای کسب مجوز فعالیت کمک شده است.
 
شهرک فنآوری ارومیه 32 هکتار مساحت دارد و با توجه به تأمین زیرساخت‌ها و وجود مشوق‌ها و مزایای استقرار می‌تواند نقش مهمی در رشد و اعتلای صنعت و فنآوری در آذربایجان ‌غربی ايفا نمايد.
 
آذربایجان ‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم برخوردار کشور به‌شمار می‌رود، اما با اجرای قانون خروج غيرتورمي از رکود، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده‌ است.
 
از یک هزار و ۲۸۴ واحد به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان ۸۵۵ واحد فعال است که بیشتر در زمینه صنایع غذایی و کانی‌های غیرفلزی فعالیت می‌کنند.
 
۲۲ هزار و ۵۲۴ نفر در واحدهای فعال موجود در این شهرک‌ها و نواحی مشغول به کار هستند که این آمار نشان از جایگاه صنعت در آذربایجان ‌غربی است.
 
این استان دارای ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است که ۲۵ مورد از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده‌ است.

تاريخ: 1398/06/27  | ساعت: ١١:٣٥ | شناسه: ٧٦٤٢ | تعداد نمايش: 490


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 224931

  • بازديدکنندگان امروز : 9244

  • کل بازديدکنندگان : 8041923


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد