×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

بزرگترین آزمایشگاه تست ترانسفورماتور کشور در زنجان به بهره‌برداری رسید

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان این مراسم كه با همراهي معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مديران دستگاه‌هاي اجرايي انجام شد، از سالن‌های تولید شرکت ایران ترانسفو بازدید کرد.

بزرگترین آزمایشگاه تست ترانسفورماتور کشور روز پنج‌شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در گروه صنعتی ایران ترانسفو زنجان به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، مصرف کنندگان داخلی با خرید تولیدات بومی ترانس و استفاده از آن كه با درجه حرارت مجاز و بر اساس استانداردهای جهانی است، به اطمینان لازم خواهند رسید.
 
با انجام تست‌های حرارتی به مصرف کنندگان داخلی این اطمینان داده می‌شود که حرارت سیم پیچ‌ها، هسته، روغن و در کل اجزاء داخل ترانس از مقدار مجاز افزایش نمی‌یابد.
 
در سال‌های گذشته به دلیل هزینه‌های بالای حمل و نقل، تنها ترانس‌های تولید داخل با 200 مگاولت به کشورهای اطراف صادر می‌شد.
 
هم اکنون با توجه به افزایش امکانات تولید و ارتقاء تجهیزات ساخت داخل، این امکان به‌وجود آمده است که ترانس‌های 800 مگاولتی نه‌تنها به کشورهای اطراف، بلکه به سایر کشورها نیز صادر می‌شود.
 
علاوه بر این، بازار داخل از جمله معادن و صنایع معدنی نيز نیازمند ترانس با ولتاژ 500 تا 600 مگاولتی است که با ظرفیت کنونی هر نوع نیاز داخل تأمین می‌شود.
 
حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در آيين آغاز به کار نیروهای جدید الورود شرکت ایران ترانسفو
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين در جريان سفر به استان زنجان، در مراسم آغاز به کار نیروهای جدید الورود شرکت ایران ترانسفو نيز حضور پیدا کرد.
 
با رونق تولید و افزایش ظرفیت تولیدات در این واحد صنعتی در سال جاری، مقدمات جذب نیروهای جدید به تعداد 200 نفر در این مجموعه فراهم شده است که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت فعالیت رسمی خود را آغاز می‌كنند.
 
بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی این شرکت، مقرر است طی آزمون استخدامی که در اسفند سال جاری برگزار خواهد شد، نسبت به جذب حدود 450 نفر نیروی جدید برای بخش‌های تولید و فنی با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی اقدام شود.
 
گروه صنعتی ایران ترانسفو شامل شرکت‌های اقماری ایران ترانسفو، ترانسفورماتور توزیع زنگان، ترانسفورماتور سازی کوشکن، عایق‌های الکتریکی پارس، خدمات پس از فروش ایران ترانسفو، توسعه پست‌های ایران ترانسفو و مقره سازی صدف گستر است.
 
این گروه صنعتی در زمینه تولید انواع ترانس‌های توزیع و فوق قدرت فعالیت می‌کند و با سرمایه‌گذاری بالغ بر 3000 میلیارد ریال، اشتغال مستقیم برای بیش از 3420 نفر را را فراهم کرده است.
 
گروه صنعتی ایران ترانسفو به‌عنوان قطب تولید ترانس در کشور مطرح بوده و میزان صادرات این گروه در سال جاری حدود 35 میلیون دلار است.
 
گروه ایران‌ ترانسفو به پشتوانه نیم قرن تجربه در صنعت ترانسفورماتور، به‌عنوان تولید کننده پیشرو در خاورمیانه همواره به دنبال ارتقاء کیفیت و تولید محصولات متنوع همگام با فنآوری روز دنیا است.
 
محصولات اين شرکت بخش وسیعی از ترانسفورماتورهای کوچک توزیع تا ترانسفورماتورهای بزرگ قدرت، ترانسفورماتورهای خاص متناسب با نیاز صنعت، تجهیزات ترانسفورماتور و همچنین انواع پست‌ها را دربر می‌گیرد.
 
۱۰ میلیون نفر به‌طور مستقیم در بخش صنعت و معدن مشغول به کار هستند
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آيين آغاز به کار نیروهای جدید شرکت ایران ترانسفو گفت: بیش از ۱۰ میلیون نفر در کشور به‌طور مستقیم در بخش صنعت، معدن و تجارت مشغول به کار هستند و شغل‌های دیگر بخش‌ها نیز به تبع این مشاغل ایجاد می‌شود.
 
رضا رحمانی با بیان این‌که اشتغال در صنعت و معدن، شغل مولد برای اقتصاد کشور است، افزود: اشتغال جوانان بسیار مهم و از دغدغه‌های رهبری، رئیس جمهوری و اغلب خانواده‌ها محسوب می‌شود.
 
وی با تأکید بر این‌که امسال، سال نهضت ساخت داخل و این، راهبرد و هدف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و مورد تأکید رهبری نیز هست، اضافه كرد: راهکار حل مشکلات اساسی کشور، تمرکز بر ساخت داخل و رفع مشکلات موجود در این مسیر است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت تنها مشکل صنعت کشور را تأمین نقدینگی عنوان کرد و اظهار داشت: امکانات، منابع و نیروهای جوان، هنرمند و فنی در کشور فراوان است و تعداد مهندسان ایرانی با کشورهای پیشرفته برابری می‌کند.
 
رحماني تأکید کرد: برای رونق تولید باید وجود منابع را باور و برای استفاده از آن‌ها برنامه‌ریزی لازم و تخصیص بهینه داشته باشیم و تمام نیروها پای کار بیایند.
 
وي با بیان این‌که ظرفیت‌های خالی زیادی در صنعت به دلیل عدم تأمین نقدینگی وجود دارد، ادامه داد: یکی از این ظرفیت‌های خالی مربوط به تولید پوشاک است که در این بخش واردات هم داریم، اما امسال کارهای خوبی در این صنعت آغاز شده است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت به وارداتی بودن الکترود در بخش فولاد نيز اشاره کرد و گفت: به‌رغم تأمین نیاز این محصول به اندازه مصرف دو سال آینده، از زمانی که تحریم‌های جدید در این بخش اعمال شد، واحد تولید الکترود را در کشور راه‌اندازی کردیم که طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 
رحماني خاطرنشان کرد: ما در مقابل تحریم‌ها، هنر مقاومت داشتیم که به موفقیت رسیدیم و امیدواریم این فرهنگ در کشور جاری شود.
 
وي به بیانات رهبری مبنی بر مقدس بودن امر تولید اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته به‌رغم تمام مسائل تحریم و مشکلات اقتصادی، واحدهای صنعتی و تولیدی در استان زنجان کمترین مشکل را داشتند.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بر بومی بودن نیروهای جذب شده در واحدهاي توليدي به‌خصوص در حوزه معدن تأکید و اضافه کرد: گردش مالی شرکت‌ها نیز باید در همان منطقه‌ای که شرکت یا معدن در آن‌جا واقع است انجام و تدارکات هم تا حد امکان از همان منطقه تأمین شود.
 
۱۰ هزار میلیارد ریال در بخش صنعت زنجان سرمایه‌گذاری شد
استاندار زنجان نيز در اين آيين اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۰ هزار میلیارد ریال در بخش صنعت و تولید این استان سرمایه‌گذاری شده است.
 
فتح الله حقیقی افزود: هفت واحد صنعتی نیز با حجم سرمایه‌گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریال در استان زنجان در دست راه‌اندازی است که برای افتتاح آن‌ها در آینده نزدیک از رئیس جمهوری دعوت شده است.
 
وی با تأکید بر لزوم به‌کار گیری نیروهای بومی در استان زنجان اضافه كرد: از صاحبان واحدهای تولیدی خواسته‌ایم از نیروهای صددرصد بومی در این واحدها استفده کنند، مگر این‌که نیروی متخصص مورد نظر آن‌ها در استان وجود نداشته باشد.
 
استاندار زنجان ادامه داد: برای رصد استفاده از نیروهای بومی، کمیته رصد اشتغال تشکیل شده است که یکی از ماحصل فعالیت این کمیته، ورود ۲۰۰ نفر از زنجانی‌ها به شرکت ایران ترانسفو است.
 
حقيقي تصريح كرد: واحد تولیدی بعدی که مقرر شده ۵۰۰ نفر نیروی بومی جذب کند، تا کنون ۲۵۰ نفر را با مصاحبه جذب کرده است و امیدواریم بقیه را هم ظرف ماه‌های آینده جذب کند تا جشن آغاز به کار را در آن‌جا هم برگزار کنیم.
 
وي تأکید کرد: این جشن آغاز به کار، ظاهری نیست و امام خمینی(ره) و رهبری فرمودند عملکرد خود را گزارش دهید که این سیره امام علی(ع) است.
 
استاندار زنجان با بیان این‌که واحدهای تولیدی در اين استان دسته‌بندی شده‌اند، یادآور شد: واحدهای بدون مشکل رصد می‌شوند تا مشکلی نداشته باشند و مسائل واحدهای مشکل دار بررسی و رفع می‌شود.
 
حقیقی با اشاره به این‌که تمام جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی و تولیدی مشکل دار برگزار می‌شود، افزود: اگر مشکلات در داخل استان قابل حل بود، رفع و در غیر این صورت از طریق مسئولان کشوری پیگیری لازم انجام می‌شود.
 
وی با بیان این‌که سیاست‌های رصد اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پیگیری می‌شود تا مردم ایجاد اشتغال را احساس کنند، اضافه کرد: در سایه این تلاش‌ها طی حدود یک سال اخیر نه‌تنها هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است، بلکه واحدهایی که قبلاً تعطیل شده بودند نیز به چرخه تولید وارد شده‌اند.
 
استاندار زنجان گفت: امسال ۲ واحد تولیدی در اين استان افتتاح می‌شود که برای یکی از آن‌ها تا کنون پنج هزار میلیارد ریال و برای واحد دیگر نیز حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است که این واحدها ۱۵ سال تعطیل بودند.
 
حقيقي بزرگترین تکلیف خود را ایجاد آرامش در استان زنجان ذکر کرد و ادامه داد: تحقق این مهم نیازمند طراحی نقشه و تصمیم‌گیری درست است که تمام مدیران و خدمتگزاران هم باید در این راه همکاری و همیاری داشته باشند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز در ادامه این مراسم گفت: قرآن، فلسفه ارسال پیامبران را برقراری قسط، بیان می‌کند و قسط یعنی هرکس آن‌چه که استحقاقش را دارد، به آن برسد.
 
حجت‌الاسلام علی خاتمی افزود: توزیع عادلانه فقر، هنر نیست، بلکه هنر اصلی این است که ابتدا تولید ثروت و سپس ثروت به‌صورت عادلانه توزیع شود.
 
وی با بیان این‌که امروز در شرایط جنگ تمام‌ عیار اقتصادی قرار داریم، اضافه كرد: جوانان دیروز در جنگ نظامی در دفاع مقدس موفق بودند و امروز در جنگ اقتصادی، نوبت جوانان است و دو وزارتخانه علوم، تحقيقات و فنآوري و صنعت، معدن و تجارت در این جنگ در خط مقدم و خاکریز اول قرار دارند.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به گزارش ارائه شده مبنی بر افزایش فروش و صادرات در شرکت ايران ترانسفو اظهار داشت: این موفقیت‌ها با چشم‌بندی ایجاد نشده و حتی اگر معجزه هم باشد، با تلاش شما اتفاق افتاده است و مایه اصلی شما بوده‌اید.
 
خاتمي با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که جوانان مخاطب اصلی آن هستند، تصريح كرد: امیدواریم تهدیدها توسط شما جوانان به فرصت تبدیل شده و ایران در سایه تلاش شما دانشمندان و مجاهدان کار و تولید، به کشوری آباد در منطقه و امید تمام محرومان و مستضعفان تبدیل شود.
 
صادرات محصولات ایران ترانسفو ۳۰۰ درصد افزایش یافت
در ادامه اين مراسم، مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو گفت: با وجود تشدید تحریم‌ها و اوج نوسان قیمت‌ها در سال گذشته، رکورد فروش ۶۰۰۸ دستگاه ترانس در ماه دی سال گذشته ثبت شد و امسال فروش محصولات این شرکت بیش از ۱۰۰ درصد و صادرات محصولات نیز ۳۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
 
بهزاد ظهیری اظهار داشت: شرکت در مناقصه‌های جدید در کشورهای عراق و سوریه، انعقاد قرارداد صادراتی شرکت ترانس پست به ارزش ۱۳ میلیون و ۳۷۰ هزار دلار و فروش ۹ ماهه ترانسفورماتورهای توزیع به ارزش ۱۰ میلیون و ۵۳۰ هزار دلار، بخشی از عملکرد این شرکت است.
 
وی با اشاره به وصول مطالبات ارزی خاطرنشان کرد: مطالبات به‌صورت یوان چین معادل ۵۶ میلیون یورو وصول شد.
 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو افزود: مطالبات سنواتی شرکت نیز از مهر 13۹۷ تا کنون به میزان ۳۸۰ میلیارد ریال وصول شده است.
 
ظهيري اضافه كرد: در حوزه تولید برای اولین بار ترانس‌های ۳۱۵ MVA تولید و تحویل خوزستان شد و ۳۸۵ MVA مپنا و طراحی اَبَرترانسفورماتور ۴۰۰ MVA به شرکت هیربدان قشم را داشتیم.
 
وی ادامه داد: تداوم افزایش فرآیند تولید، نوسازی ماشین‌آلات خطوط تولید، خودکفایی در تولید روغن ترانسفورماتورهای توزیع و بومی ‌سازی قطعات ترانسفورماتورهای قدرت بعد از ۴۵ سال با ارتباط با شرکت‌های دانش ‌بنیان و تجهیز آزمایشگاه ترانسفورماتورهای قدرت و فوق توزیع نیز بخش دیگری از فعالیت‌هاست.
 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو تصریح کرد: آزمایشگاه مذکور با صرف ۴۰۰ میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت، تجهیز شده که بزرگترین در ایران و دومین در منطقه است.
 
ظهيري گفت: با توجه به این‌که برخی اقلام، مصرف دوگانه داشتند، در حوزه تأمین به‌رغم شرایط تحریم، منابع جدیدی شناسایی شدند و به لحاظ تأمین در بهترین شرایط قرار داریم.
 
وي با اشاره به تبدیل وضعیت تمام نیروهای پیمانکاری این شرکت افزود: علاوه بر ۲۰۰ نیرویی که از طریق آزمون استخدامی جذب شده و امروز آغاز به کار می‌کنند، ۵۰ نفر نیز طی یک سال گذشته در مجموعه‌های مختلف شرکت جذب شده و ۴۵۰ نفر نیز در آینده، جذب و به‌کارگیری می‌شوند.
 
تحریم‌ها تأثیر مثبت بر فعالیت شرکت گذاشت
رئیس هیأت ‌مدیره گروه صنعتی ایران ترانسفو نیز گفت: تحریم‌ها نه‌تنها تأثیر منفی نداشت، بلکه تأثیر مثبتی نیز بر فعالیت شرکت گذاشت و موفقیت‌های زیادی توسط مهندسان و متخصصان این مجموعه به‌دست آمد.
 
یعقوب کارگرزاده اظهار داشت: تحریم چیز خوبی نیست و دوست نداریم اتفاق بیفتد، اما با وجود این‌که اتفاق افتاد و به‌رغم فشارهای آمریکا، ۱۰۰ درصد در فروش و ۳۰۰ درصد در صادرات افزایش داشتیم.
 
وی افزود: شرکت زیمنس ۲۵ درصد سهام مجموعه را داشت که در دوران تحریم، بیرون رفت و اعتقاد داشت که شرکت ایران ترانسفو، تعطیل خواهد شد.
 
رئیس هیأت ‌مدیره گروه صنعتی ایران ترانسفو اضافه كرد: افرادی نیز در فضای مجازی ایجاد یأس می‌کردند و برخی از داخل مجموعه نیز نظرشان بر کاهش تولید و تعدیل نیرو بود، ولی نه‌تنها این کار را نکردیم، بلکه ۲۰۰ نفر جدید را نیز جذب و به‌کارگیری کردیم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان این مراسم كه با همراهي معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مديران دستگاه‌هاي اجرايي انجام شد، از سالن‌های تولید شرکت ایران ترانسفو بازدید کرد.

تاريخ: 1398/08/09  | ساعت: ١٢:٣٥ | شناسه: ٨١٣٤ | تعداد نمايش: 750


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 237750

  • بازديدکنندگان امروز : 8367

  • کل بازديدکنندگان : 8920854


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد