×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
تماس با ما
چند رسانه‌ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد:

برگزاری بزرگترين رویداد استارتاپی كشور در استان البرز

اصغر مصاحب متذکر شد: طی یک سال گذشته برنامه‎های بسیار خوبی در این زمینه طراحی شده است و 103 مشاور بروکر آموزش دیده و بیش از 300 نیاز فنآورانه از طرف واحدهای صنعتی ارائه و 60 نیاز نيز به‌طور کامل رفع شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در مجموع حدود 80 هزار واحد صنعتي متوسط و کوچک فعال در کشور داریم که می‌توانند محصولات‌شان را به‌طور مستقل ارائه کرده و بخش پیمانکاری صنایع بزرگ را برعهده گرفته و ارائه خدمت کنند.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، اصغر مصاحب در گفت‌وگو با خبرگزاري ایسنا با بیان این‌که بیش از 800 شهرک و ناحیه صنعتی در سطح کشور داریم، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از واحدهای متوسط و کوچک کشور به میزان حدود 44 هزار واحد در این شهرك‌‌ها مستقر بوده و برای استقرار بیش از 36 هزار واحد درحال ساخت هم قرارداد داریم.
 
وی با اشاره به برخی مشکلاتی که بر سر راه صنایع کوچک قرار دارند، افزود: در بررسی خود اظهاری که طی یک سال گذشته از واحدهای صنعتی انجام شد و بر اساس تحقیقاتی که به‌صورت پایلوت در یکی از استان‎ها انجام شد، تأمین مالی و توسعه بازار از جمله مشکلات از نظر صاحبان صنایع است؛ اما به این نتیجه رسیده‎ایم که تأمین مالی الزاماً یا در آن سطحی که در خود اظهاری‌ها ذکر شده است، مشکل اصلی نبوده و مشکل می‌تواند مربوط به عوامل دیگری، از جمله دانش فنآوری و دانش فنی کار، انتقال فنآوري و نیازهای فنآورانه واحدها باشد که به‌راحتی می‎توان با شناختن و برطرف کردن آن‌ها از طریق واحدهای فنآور، محصولات جدید و باکیفیت‌تری را تولید کرد.
 
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: خوشبختانه در حوزه فن‌ بازار فعالیت‌های خوبی داشتیم و مرکز خدمات فنآوري و کسب و کار ما یکی از مراکز شاخص است. در حوزه خوشه‎های صنعتی نیز عامل توسعه خوشه‌ها شناسایی شده و بر اساس برنامه پیش می‌رویم.
 
مصاحب ادامه داد: طی سالیان گذشته نگاه به مقوله فنآوری توسط صنایع کوچک، پررنگ‌تر و توجه خاصی به این مقوله در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران شده است، راه‌اندازی 19 فن بازار منطقه‌ای در سطح کشور که تولیت 14 فن بازار را شرکت شهرک‎های صنعتی استان‌ها برعهده داشته و نیازهای فنآورانه را احصاء می‎کنند.
 
وی با اشاره به اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در زمینه برگزاری استارتاپ‌ها گفت: در مقوله استارتاپ‌ها نیز کارهای جدیدی را در طول یک سال اخیر شروع کرده و بیش از 57 رویداد استارتاپی را برای کمک به تجاری سازی ایده‌ها برگزار کرده‌ایم. در بعد تجاری ‌سازی، توسعه و زیرساخت نیز برنامه‌های حمایتی را اعلام کرده‎ایم که در استان‎ها هم برگزار می‎شود و به‌زودی رویداد استارتاپی کفش را در آذربایجان شرقی خواهیم داشت.
 
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از برگزاری بزرگترين رویداد استارتاپی كشور در استان البرز در آذر سال جاری نيز خبر داد و افزود: این رویدادها در سطح ملی برگزار می‎شود که یک روز از آن برای ارائه ایده‌ها و حمایت از آن‌ها، معرفی و شناسایی ایده‎های برتر برای رفع نیازهای صنایع کوچک و بزرگ و روز دوم نیز به انتقال فنآوری و ارائه مشاوره اختصاص دارد.
 
مصاحب با اشاره به نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران بیان کرد: واحدهای کوچک اعم از واحدهای ارائه دهنده خدمات، کالا و محصولات و واحدهایی که فنآوری خاصی ارائه می‌دهند، می‌توانند با ثبت نام، نیازهای واحدهای بزرگ را از طریق نظام پیمانکاری مرتفع کنند که این اقدام را با نظام پیمانکاری ایران آغاز و برنامه اقدام آن را در 10 دبیرخانه در سطح کشور برنامه‌ریزی کرده و پیگیر ادامه آن هستیم.
 
وی در ادامه به استقبال واحدهای صنعتی از استارتاپ‌ها و طرح‌های فنآورانه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اشاره و خاطرنشان کرد: تا به امروز 100 نیاز فنآورانه از طریق واحدها ارائه شده است که کارگزاران ما به دنبال این هستند که واحدهای فنآوری را که می‎توانند این نیازها را مرتفع کنند، در رویدادهای 18 و 19 آذر استان البرز شناسایی کنند.
 
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران متذکر شد: طی یک سال گذشته برنامه‎های بسیار خوبی در این زمینه طراحی شده است و 103 مشاور بروکر آموزش دیده و بیش از 300 نیاز فنآورانه از طرف واحدهای صنعتی ارائه و 60 نیاز نيز به‌طور کامل رفع شده است.
 
مصاحب اظهار داشت: وضعیت آذربایجان شرقی در حوزه صنایع کوچک، مناسب بوده و به‌نظر می‎رسد با اقداماتی که به‌تازگی انجام شده است، آینده روشنی را پیش رو خواهد داشت. آذربایجان شرقی یکی از استان‎های پیشرو در مقوله فنآوری، واحدهای فنآور و خوشه‌های صنعتی بوده و خوشبختانه وضعیت خوبی دارد.

تاريخ: 1398/08/14  | ساعت: ١٤:٤٣ | شناسه: ٨١٨٧ | تعداد نمايش: 588

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 237729

  • بازديدکنندگان امروز : 6794

  • کل بازديدکنندگان : 8919281


shoaresal1399-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد