×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری اعلام كرد:

واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی ۱۱۲ درصد رشد کرد/ تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها و توازن بخشي به سرمایه‌ گذاری در مناطق مختلف کشور دنبال مي‌شود

علی رسولیان روز چهارشنبه در جريان سفر به چهارمحال و بختیاری در دیدار با استاندار اين استان افزود: وضعیت سرمایه ‌گذاری در بخش صنعت کشور از رشد قابل توجهی برخوردار شده است و با وجود تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، رشد صنعتی در کشور به ۶ درصد برسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش تقاضای سرمایه ‌گذاری در کشور خبر داد و گفت: در سال جاری واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی ۱۱۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز چهارشنبه در جريان سفر به چهارمحال و بختیاری در دیدار با استاندار اين استان افزود: وضعیت سرمایه ‌گذاری در بخش صنعت کشور از رشد قابل توجهی برخوردار شده است و با وجود تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، رشد صنعتی در کشور به ۶ درصد برسد.

وی به طرح‌های قابل افتتاح سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دهه فجر امسال نیز اشاره و اضافه کرد: ۴۰۰ طرح سرمایه‌ گذاری در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور با اعتبار ۲۸ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود و در حوزه زیرساخت‌ها نیز یک هزار میلیارد تومان طرح به بهره ‌برداری می‌رسد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی مناطق مختلف کشور را از اولویت‌های این سازمان برشمرد و ادامه داد: خود را ملزم می‌دانیم که زیرساخت‌ها را در شهرک‌های صنعتی توسعه دهیم.

رسولیان توازن در سرمایه‌ گذاری بین مناطق مختلف کشور از جمله مناطق کمتر توسعه‌ یافته را از دیگر برنامه‌های سازمان متبوع خود عنوان کرد و اظهار داشت: این دغدغه وجود دارد که مشوق‌هایی برای جذب سرمایه ‌گذار در مناطق کمتر توسعه ‌یافته تدوین و اجرا شود. در همین راستا می‌طلبد با ارائه لایحه‌ای به مجلس، موانع کنونی برطرف و رویه موجود اصلاح شود.

وی با بیان این‌که اختیارات استان‌ها در حیطه فعالیت شهرک‌های صنعتی افزایش می‌یابد، تصريح كرد: این موضوع قدرت ریسک‌ پذیری مدیران استانی را در اجرا و پیشبرد برنامه‌ها افزایش می‌دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تقویت صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی را از دیگر برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام و اضافه کرد: انتظار می‌رود مدیران استانی نسبت به حضور صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی همت کنند و با لغو محدودیت‌ها، مکانی را برای فعالیت این اصناف اختصاص دهند.

رسولیان از ایجاد شهرک‌های صنعتی بخش خصوصی نیز اعلام حمایت کرد و افزود: اگرچه در برخی موارد اشکالات و ایراداتی شکل گرفته است، اما کلیت موضوع مورد تأیید و حمایت این سازمان است.

وی با بیان این‌که احیاء مسئولیت‌های اجتماعی بخش صنعت در دستور کار این سازمان قرار دارد، خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد که چنان‌چه استانداران همکاری کنند، مدل اقتصاد مقاومتی که نظیر آن در روستای قلعه گنج استان کرمان اجرا شده را در یک یا چند روستای استان‌های کشور اجرا کنیم.

مشوق‌های سرمایه‌ گذاری در مناطق کمتر برخوردار تقویت شود
استاندار چهارمحال و بختیاری نيز در اين ديدار با تأکید بر ایجاد شرایط یکسان سرمایه‌ گذاری در مناطق مختلف کشور گفت: برای تحقق توسعه متوازن باید در مناطق محروم مشوق‌های بیشتری برای جذب سرمایه‌ گذاری درنظر گرفته شود.

اقبال عباسی افزود: زمانی که مشوق‌های سرمایه ‌گذاری در تمامی مناطق کشور یکسان باشد، سرمایه ‌گذار بخش خصوصی ترجیح می‌دهد تا در مناطق برخودار و توسعه‌ یافته فعالیت داشته باشد و بدین ترتیب توسعه نامتوازنی در کشور رقم می‌خورد.

وی اضافه كرد: رفع این مسأله نیازمند آن است تا برای سرمایه‌ گذاری در مناطق کمتر برخوردار مشوق‌های بیشتری درنظر گرفته شود و با تجدید نظر در رویه و فرآیندهای موجود، تولید و اشتغال در این مناطق افزایش یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان این‌که ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی در سال‌های گذشته از حمایت‌های لازم برخوردار نبوده است، ادامه داد: این درحالی است که هر چقدر شهرک‌های خصوصی بیشتر وارد میدان شوند، از تکالیف دولت کاسته می‌شود و می‌توان بر نقش نظارتی تمرکز بیشتری داشت.

عباسي منطقه ویژه اقتصادی را از مهمترین ظرفیت‌های این استان برای جذب سرمایه‌ گذار عنوان کرد و اظهار داشت: مجوز ۷۰۰ هکتار زمین برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی به سازمان همیاری شهرداری‌های استان اختصاص داده شده که تا کنون ۴۰۰ هکتار آن آماده واگذاری به سرمایه‌ گذاران شده است.

وي بيان كرد: تا کنون واحد پرتودهی گاما که در کشور بی‌نظیر است، در این منطقه ایجاد شده است و برنامه‌ریزی شده تا ۴۰۰ واحد سلولزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی در جوار این سامانه پرتودهی ایجاد شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در صورت نیاز امکان توسعه منطقه ویژه اقتصادی استان به یک هزار و ۲۰۰ هکتار نیز وجود دارد. از همین رو فرصت مناسبی برای شهرک‌های صنعتی است که بتواند با عهده‌دار شدن مدیریت این منطقه در جذب سرمایه ‌گذار اقدام کند.

در ادامه اين نشست، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از رشد ۷۲۰ برابري سرمایه‌ گذاری در این استان طی سال جاری خبر داد و گفت: امسال ۵۵۰ جواز تأسیس در استان صادر شده است.

سجاد رستمی افزود: همچنین درخصوص پروانه‌های بهره ‌برداری نیز رشد ۸۰ برابری طی سال جاری در استان محقق شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس با افزایش سهم استان در سرمایه ‌گذاری صنعتی کشور، هم اینک سه درصد سرمایه ‌گذاری کل کشور را در این حوزه به خود اختصاص داده‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: اعطای کمک‌های فنی و اعتباری به واحدهای صنعتی استان نیز نسبت به سال‌های 13۹۷ و 13۹۸ سه برابر رشد کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از رشد ۱۰ برابری واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی این استان خبر داد و گفت: در سال جاری ۱۸۰ هکتار زمین به سرمایه‌ گذاران واگذار شده است.

حمید رضا فلاح افزود: همچنین ۳۲ واحد تولیدی نیز در سال جاری به چرخه تولید بازگشت و ۴۶ میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان هزینه شد.

بازدید از واحدهای توليدي، بازدید میدانی از شهرک صنعتی شماره ۲ شهرکرد، کلنگ ‎زنی فازم چهارم شهرک صنعتی شهرکرد، بهره ‌برداری از پروژه ارتقاء تصفیه ‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی بروجن، نشست با نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و صنعتی و امضاي تفاهم نامه احياء مسئوليت اجتماعي شركت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتي، از جمله برنامه‌های سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به استان چهارمحال و بختیاری است.

هم‌ اینک ۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در چهارمحال و بختیاری مستقر است که در ۲۱ مورد از این شهرک‌ها شرایط برای واگذاری زمین به متقاضیان سرمایه ‌گذاری در بخش‌های مختلف تولید، خدماتی و صنفی فراهم است.

@ گزارش تصويري

تاريخ: 1399/11/15  | ساعت: ١٠:١٠ | شناسه: ١٣٠٩٩ | تعداد نمايش: 399


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 123928

  • بازديدکنندگان امروز : 1383

  • کل بازديدکنندگان : 12092383


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد