×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت؛

تفاهم‌ نامه چندجانبه احياء مسئوليت اجتماعي شركت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتي در شهركرد منعقد شد

این تفاهم‌ نامه در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دستیابی به توسعه متوازن منطقه‌ای و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش مردمی و غیردولتی و احیاء مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است.

تفاهم‌ نامه چندجانبه احياء مسئوليت اجتماعي شركت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتي بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، اركان حاكميت و دو واحد صنعتی استان چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، این تفاهم‌ نامه در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دستیابی به توسعه متوازن منطقه‌ای و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش مردمی و غیردولتی و احیاء مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است.

در این آیین، معاون وزير و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نمایندگی از وزیر صنعت، معدن و تجارت این تفاهم‌ نامه را امضاء کرد.

چهارمحال و بختیاری دومین استانی است که پس از خراسان شمالی برنامه احیاء مسئولیت‌های اجتماعی بخش صنعت را متعهد شده است.

بر اساس این تفاهم ‌نامه، دو واحد صنعتی "فرآورده‌هاي قند چهارمحال" و "شهد زاگرس جهانبین" به‌عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان شهرکرد متعهد شدند تا با توانمند سازی جوامع محلی، آن‌ها را در فرآیند تولید مشارکت داده و با ایجاد تشکل‌های مردم ‌نهاد، ظرفیت‌های مناطق روستایی هدف را در مسیر بالفعل شدن هدایت کنند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز متعهد شده است تا نسبت به انتقال دانش و تجربیات به شهرستان هدف و پایش، ارزیابی و نظارت بر اقدامات معین اقتصاد مقاومتی در این مناطق اقدام کند.

بر اساس این تفاهم‌ نامه، استانداری چهارمحال و بختیاری نیز متعهد شد تا مطالعات اولیه انجام شده از وضعیت پتانسیل‌های منطقه را در اختیار معین اقتصاد مقاومتی شهرستان قرار دهد و نقش مشاوره، سیاستگذاری، نظارت و حاکمیتی خود را اعمال کند.

اين تفاهم نامه‌ها به امضاي علي رسوليان معاون وزير و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نمايندگي از وزير صنعت، معدن و تجارت، محمد رستمي و قربانعلي قرباني معين اقتصاد مقاومتي شهرستان شهركرد، اقبال عباسي استاندار چهارمحال و بختياري، احمد راستينه نماينده مردم شهركرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام محمد علي نكونام نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد، عبدالعلي ارژنگ فرماندار و    فيض الله قاعدي رئيس دادگستري شهرستان شهركرد رسيده است.

در این آیین همچنین تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری چهارمحال و بختیاری برای توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی این استان منعقد شد.

بر اساس این تفاهم ‌نامه، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ۳۰ میلیارد تومان و استانداری ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان اختصاص می‌دهند.

همچنین در بخش ديگر این تفاهم ‌نامه مقرر شد تا روند قانونی واگذاری منطقه ویژه اقتصادی استان از سازمان همیاری شهرداری‌ها به شرکت شهرک‌های صنعتی استان پیگیری شود.

هم ‌اکنون بیش از ۹۵۰ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

تاريخ: 1399/11/15  | ساعت: ١٢:٣٠ | شناسه: ١٣١٢٥ | تعداد نمايش: 436


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 123927

  • بازديدکنندگان امروز : 1369

  • کل بازديدکنندگان : 12092369


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد